Копаємо колодязь - ділимось досвідом

Тема у розділі 'Скважины и колодцы', створена користувачем NEMAN, 31 жов 2013.

  1. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Знайшов сьогодні,наводячи порядок по тумбочках,пачку DVD дисків,на яких я записував нашу роботу по колодязях..Вибирав самі цікаві моменти фото і відео..Знайшов відео такого собі об-єкту,досить такого нестандартного..Постараюсь покоротше..Десь років з сім назад,приїхали ми до замовника копати колодязь під Києвом..Все обговорили,рішили де,по чім,куди грунт,куди ПІСОК...складувати.Ближня криниця в садовому кооперативі(загальна),на відстані від мабутньої в 150 м,глибиною біля 2о м.Води там півтора метра.Наче все повинно зійтись,ми готові були і до глибини,і до пливуна,і до шахти в піску,..Але якось ...,ну по очах хазяїна видно..,ну не треба йому ця криниця..,вірніше буде сказано,не життєво важлива вона йому,таке склалось у нас відчуття ,що наче хоче викопати цю криницю ,як комусь віддати борг.. .. :Hi:После литра міцного "Черниговского" хозяин рассказал нам интересную историю..Его мать при Союзе работала в" Водоканале" (где то под Киевом,и в довольно в неплохой должности..),и когда они получили эту дачку, она очень,ну прямо фанатично, хотела чтобы на даче был колодец..Пригнала она буровую (насколько я понял, это была установка КШК,или что то подобное,советское,для бурения шахт под канализационные колодцы..)...А там,по моему, это Борщаговка,сплошняком песок,да еще такой себе стремный,без серьезных прослоек ,которые держат шахту.. Засыпался агрегат на пятом метре,повтор также был безрезультатным.. Техника уехала,а дача осталась без колодца,а мамка-в расстроенных чувствах...Ну и пришлось само собой задать хозяину вопрос-".Ну зачем вам ..А.Ю. колодец?Есть же и довольно не далеко общественный,с нормальной питьевой водой,и водопровод по дачах,да и вы здесь только наездами,а зимой вообще не появляетесь..И сумма постройки тоже не маленькая... . " ..Да понимаете ребята,мать,когда умирала,ее последние слова были - "..сынок обязательно выкопай колодец,обязательно ,..я и папа твой, очень хотели что бы у нас на даче был свой колодец..." "..Я это дело просто пропустил мимо ушей,молодой,гроші в кишені , робота нормальна , дівчата , пиво,... А сниться мне сон - мать спрашивает,..." ..сынуля,а ты колодец выкопал на даче , я же тебя очень просила..." "..Нет,мамо ,некогда мне..".."..ну тогда я заберу тебя к себе на небеса.."..А я говорю-" х...-. вам мамо, мне и здесь неплохо,завтра копать начинаем.."Все получилось,колодец получился нормальный,правда делали спец нож для проходки в песке,песка навалили три "КаМАЗА",.. Пригласил А.Ю. нас через год закопать шесть колец под канализацию.Приехали,смотрим хозяин забор новый клепает,вместо гнилого старого,и само собой задаем такой себе вопрос,деликатный,ну и мы уже вроди как свои..." Что это вы так серьезно взялись за забор,говорили год назад ,что ни к чему он вам.. "Да опять мать сниться, и по моему тогда за забор и речи не было,только колодец оговаривался...Вроде такой расклад был,а теперь...."..сынок,а ты забор сделал..?"..Мы конечно ,были в ауте.:)Это возможно не из области мистики, заказчик был юморной мужик,.Хотя и не брехун,все сказанное им слово никогда не расходилось с делом.И в самом конце,когда мы уже у ворот готовы были на выезд,я спросил его ,"..а сон снился вам ,ну про колодец.? ". ."..верьте,не верьте мне,снился... " . "..А дочке своей ,она у меня крутая,ей эта дача пофиг,закажу пусть бойлер поставит,спутник,окна нормальные,камин.."..А внуки пусть уже газ проведут,..".. Так що,в сни потрібно вірити..:)На цьому все,давно скільки не писав,і так довго ,..Хотілось довести до крапки.:Hi::prapor:
     
    Останнє редагування: 10 тра 2015
    Dimas35, агент007 та Володимир П подобається це.
  2. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    а я бачив в селі таку картину. два колодязі через дорогу. в одному пять кілець і є вода. а в іншому вісім кілець і дно сухе. а впринципі місцевість болотиста. між колодзями ну може метрів 10-15
     
  3. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Є такі випадки..,хоча Чернігівщина,особливо край області поближче до Києва,проблем з водою в криницях ,як на мій погляд ,не мали..Швидше були проблеми з високим рівнем води..По моєму ,другу криницю потрібно було б копнути трішки глибше,і все вирівнялось би,і стало на свої місця..Криниці напевно,не зовсім молоді.??
     
  4. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    старі як світ. у нас взагалі болотистої місцевості багато, но багато вставків попересихало. є села де на пожежі воду за 30 км беруть. говорять вода пішла у нафтові пустоти.
     
  5. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    А що за нафтові пустоти??Яка історія їх?
     
  6. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    Одна із класичних байок - якщо добувають нафту, то утворюються пустоти.
    Технології, які застосовуються при видобутку нафтопродуктів на Україні дозволяють вилучити з пластів в середньому 10 відсотків нафти.
    І то дрібниця, що між водоносним пластом, та нафтовим знаходиться декілька кілометрів породи - красива байка живе та й буде жити :)
     
  7. viktor28465

    viktor28465 Інженер

    Повідомлення:
    602
    Симпатії:
    900
    Колодязів не копов, але скважину собі бив сам(позичав приспособу)По окрузі глубина від 22 до 28 м, але вода в одних крейдяна, а в інших"джерельна".В мене вийшло 26м, причому 12 забив за пів дня без проблем, а з остальними намучився пару днів, як не камінь в трубу попаде, то плавун кілька метрів піску в трубу надує(добре що трубу осажував вчасно, а то желонок поховали майстри в нашій місцевості багато)Ну то не важно. Важно от шо.Бю, по дорозі іде дід з онуком, дід питає чи можна глянути як роблю, кажу заходьте, (я тоді десь на 20 м був) він подивився, і каже, раніше тут тільки два майстри було, що вміли добру скважину зробити, але один вже помер, і мовчить, я питаю, а другий? Він каже, а другий, то я -вже не бю, бо здоровя не дозволяє, але як хочеш то розкажу, як і що робити.Звісно хочу.Одним словом він описав кілька варіантів, шо за чим ітиме після глини( крейда, камінці ,крупний пісок) і як діяти в різніих ситуаціях(на скільки опускати трубу, і яку робити ямку за нею, з точністю до 1 см) В мене були дрібні камінці, я зайшов в них на 5 см(він застерігав щоб не глибше, бо горизонт перекриєш)і вибив ямку 10 см (він казав що глибшу і не вибєш)я пробував, але желонка билась як у резину,незнаю і чому.Поставив я насоса на прокачку, вода пішла чиста, але трохи з піском, за кілька годин і піску не було, ще сусід возмущався як так, у нього 3 дні "жижу"насос качав і ще пару"мутну"
    Я і досі не зрозумію як той дід натрапив на мене ,коли фактично я вже скважину добивав, і як би вийшло без його настанов.
     
    Блаж подобається це.
  8. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    А є така штука в житті,навіть не знаю як назвати,везіння чи якісь підсказки зверхуdntknw.По собі знаю,що часом в житті виникає якийсь такий собі збіг обставин,наче хтось старається прямо піднести потрібні корисні речі,звести з людьми,які будуть корисні тобі..Але результат часто залежить від того,чи зумієш ти прозріти в цей момент і схватитись за цю ниточку,..Як то кажуть,опинитись в потрібному місці і в потрібний час.
     
  9. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    дуже часто потрапляєш саме туди і саме в той час, тільки поперед тебе вже хтось побував і злизав всі вершки.
     
  10. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    І таке буває,досить часто:grabli::)
     

Поділитися цією сторінкою