Низкотемпературный двигатель Стирлинга своими руками

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем ИгорьУ, 9 лют 2012.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 9 кві 2012.
  1. Голосую!

    66,7%
  2. Утримався.

    33,3%
  1. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Ну блин недотьопи... Резервуар. Всередині два радіатори. Подається холодна і тепла вода. Є два вентилятори які по черзі включаются. Газ то гріється то охолоджується. При цому він то розширюється то зменшується в обємі - в любому Стірлінгу відбувається те саме з газом
     
  2. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Та куда нам....
     
  3. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    а я дурний для недотеп газогенератр навіть в 3Д намалював. от чмо я.
     
  4. trvld

    trvld Майстер

    Повідомлення:
    246
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    г. Хмельницкий
    Ну, і...?
    Далі -що?
     
  5. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    В болгарках є електроніка, яка забеспечує плавний пуск. Але я б йшов іншим шляхом. Вентилятор хай постійно наярює а напрям потоку направляти заслонкою (як в пічці автомобіля).
     
  6. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    Перечитав з початку бо давно читав а память коротка ;)
    Думаю з останніми дописами все зрозумів (майже все). А з схемою "ідеї" зрозуміли би всі і з першого посту :)
    Є кілька ідей але вони залежать від того чи правильно я все зрозумів, так що схему в студію :)
     
  7. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
     
  8. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    А далі я по реальній зміні обєму оцінив що енергія яка затрачується на вентилятори майже співпадає з корисною енергією. Тобто далі треба думати як повисити ККД а не городити силову частину двигуна. Я ставив турбінки (так само як повітряні кульки), вони ефектно крутились з шумом, але це були скоріше демонстрація. Заміряв температуру на газі- амплітуда була 30-40С хоча амплітуда на радіаторах 70-80С і вже не залежала від періоду. Звідки я зробив висновок що в схемі є теплові паразитні потоки. Сам резервуар я теплоізолював з середини, значить між радіаторами. Тут можна також щось городити, щоб один з радіаторів пів періоду був теплоізольованим. Придумав кілька простих рішень з клапанами але багато не досяг, а гроші на досліди самі розумієте. Там багато що мож вдосконалити. Але знов таки - при малій різниці температур дуже малий запас по ККД. Ця задача надзвичайно складна. Друга справа реалізувати цю ідею на високих температурах, скажімо з використанням теплових трубок, щоб підводити тепло/холод до газу в резервуарі.
     
  9. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Я просто відразу пішов найбільш простим шляхом, все таки з електронікою простіше ніж з механікою. Тут от що треба думати з - геометрією. Взагалі резервуар "бочка" для монтажу радіаторів не дуже зручний. Я багато намахався все там підтягувати і засовувати через малий отвір. А от замкнутий коловий контур з широких каналізаційних труб для малих температур міг би підійти краще, і ганяти повітря по колу. Хай в один бік але перенаправляти потоки через запаралелену частину контура де будуть радіатори. Трохи уяви і я думаю можна не малювати схему. Тут правда можуть виникнути вже паразитні обєми, що теж дуже погано для двигуна.
     
    Останнє редагування: 27 лис 2014
  10. trvld

    trvld Майстер

    Повідомлення:
    246
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    г. Хмельницкий
    Пробачаюсь, але я так і не зрозумів кінцеву ціль Ваших старань. Що Ви намагаетесь отримати на виході, де Ви бачите у своїй конструкції корисну дію? Вам тут справедливо зауважували, що голий вентилятор без усього цього "обвісу" виконає більше корисної роботи, чи я щось не розумію?
     
  11. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    А я просто в упор вас не розумію. Якщо у вас газ змінює обєм циклічно на 3 літри за 3 секунди, то це вже справа техніки як це використати. Самий простий варіант турбіна. А можна і на циліндр подати. Це ще питання що ви розумієте під корисною дією, привели б приклад.

    І хто вам сказав що затрати на вентилятор більші ніж корисна робота. Ви що щось у мене міряли? Це тільки припущення яке ви видаєте за факт. Шкільна задача порахувати роботу газу і порівняти, що я і зробив. В межах похибки я мав приблизно рівні величини, про що оно писав.

    Я бачив сам в інтернеті схеми де привід витискача здійснювався електромоторчиком, що вирішує відразу купу проблем і ККД тільки зросло. Тут запропонована схема взагалі без витискача і дуже проста технічно. Ще багато шо можна вдосконалити шоб повисити ККД. Принципової заборони нема.

    Але ось у чому ви праві. Обговорювати недоведену роботу з усіма неможна. Я кось би закрив цю тему, але не знаю як це зробити.
     
    Останнє редагування: 27 лис 2014

Поділитися цією сторінкою