Всім мої привітання. Старий мангал прогорів і прийшов час міняти його. Вирішив зробити новий енергоекономнішим в піку часу . Взяв 23 вогнетривкі цеглини з старої печі. Виклав цеглу на підлогу в натуральну величину і зняв розміри. Розкроїв з старих кусків металу, що були під рукою бокові деталі . На листогибі зігнули по розмірам лист. Зварив. Цей процес на жаль не фотографував. Товщина металу 1,5мм. Трубки на ножки для міцності взяв 30*30мм. Висота мангалу приблизно 800мм. Пофарбував звичайною ПФ. Виклав всередині цеглу як на фото. З боків утворилася щілина за рахунок кладки цеглин під наклоном. Для підтримки ,під дві бокові цеглини з кожної сторони, вставив відрізки трубки 25*25мм. З старих фронтальних дошок котлів опалення взяв заслонки регуляторів тяги горіння і встановив на рівні щілини між цеглою, що всередині. Ззовні просвердлив отвори D=10мм. Можна було свердлити замість одного по два вертикально отвори, щілина всередині h=25мм дозволяє. Все, мангал готовий. Температуру держить прекрасно, краска ззовні не обгорає. Регулятори тяги відкриті тільки під час горіння дров, для вугілля,як на мене, досить зовнішнього притоку повітря. Зварив уже сам рамку з місцем для казана з можливістю встановлення її в любому місці мангала. Я собі встановив скраю щоб зручно підкидати дрова або відгрібати жар для пониження температури в казані.
Дякую. кришка майже готова, не вистачає часу закінчити і встановити, але домашні мене підштовхують зробити повноцінне накриття з витяжкою.
Проголосовал за Ваш проект. Аналогичный мангал с огнеупорными кирпичами делал себе, только края металла выпускал выше уровня кирпичей где-то на 7-10 мм. Затем делал болгаркой вертикальные прорези до уровня кирпичей для того, что бы можно было шампуры поворачивать на 90 градусов, вставляя в прорези.
Для стандартного шампура, как по мне великоват. Прорезь в боковине мангала делают не просто так, а чтобы туда входила скрученная часть шампура. Тогда его можно зафиксировать в любом угле поворота (как оказалось, не все знают, для чего скрутка на шампурах). Если ручка шампура не защищена бортиком - она довольно сильно нагревается, точнее не охлаждается более холодным воздухом и за шампур рукой не возьмёшься. В общем, кому приходилось жарить шашлык на природе на кирпичах, тот знает. А вообще идея очень хорошая. Если б только вместо кирпичей, что более тонкое. У самого мангал стационарный с крышей. Красили дорогой огнеупорной краской, но за 2 года начинает приходить в негодность. Нужно чистить, красить.
Сам металевий корпус не важкий, важка цегла. Встановлений він стаціонарно. При необхідності переносу - цегла виймається легко, переноситься і знову цеглу на місце.