"Водограй" - біопрепарат для септиків

Тема у розділі 'Продам: Товары и материалы', створена користувачем Voyutichi, 22 чер 2009.

  1. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    Чому дощову воду не можна відводити у вигрібну яму чи септик одночасно із побутовими стоками?



    Вигрібна яма або септик для каналізаційних стоків (з туалету, кухні, ванної кімнати) передбачає не просто і не тільки накопичення в ній використаної води. Така автономна каналізація покликана вирішувати завдання переробки нечистот та утилізацію очищеної рідини. Для успішного, ефективного та безпечного для навколишнього середовища очищення стоків застосовуються мікробіологічні біопрепарати ТМ «Водограй» та «Alligator». Бактерії, які входять у состав даних біопрепаратів, харчуються органічними продуктами, що знаходяться у стоках, а також звільняють ґрунт у зоні дренажу від нечистот каналізаційного походження.

    Непоодинокі випадки, коли домовласники використовують вигрібні ями та септики одночасно для збору побутових стоків з будинку та дощової води. Такий спосіб зведення воєдино каналізації і зливи неприпустимий.
    Чому? Відповідь на це питання за посиланням:vodograi.org/uk/library/household/rainliv/
    разведение бытовой и ливневой канализации.jpg
     
  2. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    Як запобігти появі запаху каналізації в санвузлах у будинку?

    Розберемо типову ситуацію, коли неприємний запах із каналізації проникає до будинку. Надходить він із зливних точок сантехніки (душової кабіни, умивальника, кухонної мийки). Утворюється тяга або протяг, який переміщує смердюче повітря з вигрібної ями або септика по каналізаційній трубі всередину будинку. Зі зливних отворів ванного, умивального та кухонного санітарно-технічного обладнання надходить непроханий і до того ж шкідливий газ. Це відбувається навіть при тому, що санітарні прилади оснащені гідрозатворами у вигляді сифонів.
    Як же запобігти появі запаху каналізації в санвузлах у будинку?
    Продовження статті за посиланням: https://vodograi.org/uk/library/household/cancom/

    Разводка канализации.png
     
  3. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    Выгребная яма, которая не требует откачки.

    Вы являетесь владельцем частного дома, не подключённого к централизованной канализационной сети. У Вас на участке имеется выгребная яма или септик, куда сливаются канализационные стоки. Некоторый период Вас не беспокоили вопросы канализации. Но вот настало время, и Вы озадачены переполнением выгребной ямы или септика. Грунт перестал справляться с поглощением жидкости, а уровень стоков в Вашей автономной канализации всё выше и выше.

    Нужно ли копать новую яму? Можно ли откачивать стоки с помощью ассенизаторской техники? Какой объём стоков в процентном соотношении можно безвредно откачать за 1 раз? Куда деваются канализационные стоки из ямы или септика? Можно ли асфальтировать, бетонировать или накрывать тротуарной плиткой прилегающую к выгребной яме или септику территорию? Какие деревья рекомендуются к посадке рядом с канализационным резервуаром для стимуляции водопоглощения? Можно ли направлять в канализацию ливневые воды? Как отразится на вышей выгребной яме близкое расположение с канализации соседей? Насколько полезна принудительная донная аэрация стоков? Можно ли использовать воду из выгребной ямы или септика для полива? Как работают бактерии, пожиратели нечистот в выгребной яме, септике и в грунте за пределами канализации?

    На все эти вопросы и многие другие Вы найдёте полные ответы специалистов – технологов ТМ «Водограй» и «Alligator» в авторских, эксклюзивных статьях на официальном сайте: vodograi.org/library/household/
     
  4. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    На якій глибині від поверхні ґрунту влаштовуються дренажні (фільтраційні) поля?

    Для того, щоб зрозуміти, на якій глибині від поверхні ґрунту будувати дренажні (фільтраційні) поля, нагадаємо про принцип кругообігу води в природі. Вода у вигляді природних опадів, каналізаційних стоків потрапляє на поверхню землі. Рідина вбирається та розтікається всередині ґрунту по горизонту, не прямує вниз, я думає більшість споживачів. На наступному етапі відбувається випаровування води в атмосферу. Знаючи, що з поверхні землі випаровування води в атмосферу ефективніше, доцільніше розміщення дренажних полів найближче до поверхні землі, звичайно ж з урахуванням зимового промерзання ґрунту.

    Рекомендуємо наступні параметри конструкції дренажних полів.
    Продовження статті за посиланням: vodograi.org/uk/library/household/drainfield/
    Устройство-дренажного-поля.jpg
     
  5. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    Власник вигрібної ями переконливо продемострував у своєму відеоролику ефективність роботи біопрепарату "Водограй".
    "Водограй" - это биопрепарат для выгребных ям, который восстанавливает дренаж в грунте и очищает содержимое выгребной ямы, септика и уличного туалета. Моя выгребная яма перестала впитывать воду и на стала стремительно наполняться. Канализация перестала работать и понадобились бактерии. Выкачивание воды помогло восстановить работу канализации на 7 дней и яма снова наполнилась. На дне выгребной ямы скопился слой ила в 1 метр, который препятствовал впитыванию воды в грунт. Уникальные бактерии и ферменты этого биопрепарата очищают впитывающий грунт снаружи в зоне канализации и удаляют органический ил, жир и фекалии внутри резервуара, надёжно устраняют источники запахов. Наиболее продуктивный режим использования препарата – 1 раз в месяц. Я покажу результат работы биопрепарата "Водограй" через 7 дней после его применения в выгребной яме.", повідомляє автор ролика.
     
    Останнє редагування: 25 лип 2022
  6. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    Чи потрібно використовувати дріжджі у септику або вигрібній ямі?

    Дріжджі – це одноклітинні гриби, які люблять тепло та вологість. У септику вони починають безконтрольно розмножуватися, споживаючи кисень та виділяти вуглекислий газ. Мікроорганізми утворюють піну, що активно використовується в різних корисних сферах діяльності. Наприклад, вони допомагають нам пекти смачний хліб та булочки. Гриби впливають на органічні речовини, запускаючи механізм бродіння. Якщо ж у них немає кисню, виділяється спирт, що дає їм енергію.

    Виконати глибоку та ефективну переробку продуктів життєдіяльності (фекалій, харчових відходів) та їх розчинення у каналізаційних стоках за допомогою дріжджів неможливо. Під впливом дріжджів (грибів) можна отримати через деякий час в каналізаційному резервуарі таку саму масу осаду, рівну масі фекалій, але менш смердючу. Це означає, що зі 100 кг фекалій вийде приблизно 100 кг гумусу.

    За допомогою ґрунтових бактерій – деструкторів органічних продуктів у каналізації відбувається переробка фекалій, залишків їжі, жиру, білка, клітковини на воду (H2O) та вуглекислий газ (СО2) з ККД ДО 97%. Такі бактерії містяться у складі біопрепаратів ТМ «Водограй» і «Alligator». Нечистоти в септику практично повністю розчиняються і дренують у ґрунт. Бактерії проникають разом із водою в ґрунт і пожирають у ньому органічні продукти. Цей процес відновлює властивості ґрунту вбирати рідину з подальшим її безпечним випаровуванням в атмосферу. Бактерії - деструктори споживають розчинений у воді кисень. Тому доступ свіжого повітря потрібно забезпечувати до стоків за допомогою вентиляційного пристрою.

    Застосування дріжджів у септиці недоцільно, оскільки:

    1. Обсяг нечистот не зменшується, лише змінюється їх структура, виходить гумус.

    2. Гриби споживають кисень. Тому в стоках сповільнюються та погіршуються окислювальні процеси.

    3. Дефіцит кисню через застосування дріжджів зменшує ефективність роботи бактерій – деструкторів.

    Изменено только что пользователем копай
     
  7. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    Чому глибока вигрібна яма або септик – це погано.


    У більшості випадків замовники або підрядники помилково надмірно заглиблюють вигрібні ями та септики. Копають ями на глибину 3 - 4 - 8 метрів. Зустрічаються ями, навіть, 18-метрової глибини. Роблять це від незнання механізму, який полягає в основі природного явища - кругообігу води у природі. Вода від епіцентру зливу (каналізаційної споруди у вигляді вигрібної ями, септика і таке інше) розтікається не вниз нижче дна резервуару, а по горизонту, у найближчому до поверхні земної кори прошарку ґрунту. Тому що саме на поверхні ґрунт має більш високу якість гігроскопічності і меншу щільність, ніж на глибині, що обумовлює його високу спроможність поглинати воду. Рідина, або погано, або зовсім не поглинається на глибині. Але це ще не все. У процесі розтікання вширки у ґрунті вода обов'язково підіймається вверх, як по ґніту і відбувається її ефективне випаровування в атмосферу. Так діє одвічний закон кругообігу води у природі.

    Для тих, у кого бактерії не працюють у ямах глибиною від 5 метрів і більше, звертаємо увагу, що на такій глибині унеможливлюється робота і бактерій. Потрібно в такій ситуації використовувати штучну аерацію донного типу, щоб додатково насичувати киснем рідину. Кисень природньо не може потрапити на велику глибину. До того ж брак кисню і стоках і в ґрунті по за стінками ями або септика створює такі умови, при яких аеробні бактерії не можуть працювати і взагалі існувати. А від так, то бактерії без надходження кисню не відновлюють чистоту ґрунту на великій глибині, і вода залишається і накопичується в забрудненому жирами ґрунті, і не може випаритися в атмосферне повітря. Це провокує підвищення рівня каналізаційних ґрунтових вод, гальмування і зупинку дренажу стоків, і в решті решт, переповнення каналізації.

    Робимо висновок, що вигрібна яма чи септик не повинні проектуватись і будується глибше, ніж 5 метрів. Поля фільтрації переважно влаштовують на глибині від 0,7 до 1,2 м, що сприяє більш швидкому випаровуванню рідини.
     
  8. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    Встановленні відстані від септику, туалету, хліву до житлових будинків, артсвердловин і колодязів.

    При розміщенні господарських будівль безумовно виниикають питання, на якої відстані одне від одного потрібно розміщувати окремі побутові об’єкти. Іх неправильне (близьке) розташування може призвести до шкідливих наслідків для довкілля і власного здоров’я.

    ДБН (Державні будівельні норми) Б.2.2-12:2019 передбачається наступні відстані.

    Септики та фільтруючі колодязі повинні бути розташовані не ближче 5-10 м (в залежності від продуктивності) від житлових будинків та літніх кухонь. І не ближче 20 м від артсвердловин та колодязів.

    Господарські будівлі (сараї) для худоби, інших тварин та птахів (площею до 50 м²) — не ближче 15 м від житлових будинків і літніх кухонь та не ближче 20 м від артсвердловин водопостачання (питних колодязів).

    Майданчики для компосту, дворові вбиральні, сміттєзбірник, сховища для добрив та ядохімікатів повинні знаходитись не ближче 20 м від житлових будинків, літніх кухонь та артсвердловин водопостачання (питних колодязів).

    Використання біопрепаратів ТМ «Водограй» і «Alligator» забезпечує мікробіологічне очищення та надійний захист екології від органічного сміття і унеможливлює забруднення ґрунтів, повітря та підземних вод.
     
  9. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    Запахи від вигрібних ям, септиків і надвірних туалетів. Причини і способи усунення.

    Каналізаційні стоки, що містять в собі екскременти, відходи кухні, ванни та інші побутові нечистоти, накопичуються у локальних каналізаційних спорудах. Такими спорудами в приватному секторі і на виробництві є септики, вигрібні ями і надвірні туалети. Продукти життєдіяльності у великій кількості довготривалий термін знаходяться в стані їх повільного неконтрольованого розкладу. Це призводить до утворення небезпечних отруйних газів і їх безумовного розповсюдження. З урахуванням того факту, що сучасні садиби мають огорожу з парканів, повітря всередині маєтків насичується шкідливим для здоров’я смородом. Дуже часто каналізаційне повітря проникає в будинок через отвори санітарно-технічних приладів (мийок, душових кабін, трапиків). Більшість неприємних запахів, що надходять з каналізації, є результатом летких сполук, що утворюються при розкладанні фекалій і інших органічних відходів. Ідентифіковано понад 200 цих сполук, що генерують запах. Широкий спектр пахучих сполук з каналізації ускладнює процес контролю запаху. Як правило, пахучі сполуки, пов’язані з каналізаційними стоками, які містять або сірку (наприклад, сірководень та меркаптани), або азот (наприклад, аміак та аміни), або летючі органічні кислоти, феноли та спирти. Аміак та сірководень легко відчути, навіть по ознакам запаху. Метан теж випромінюється з каналізації і не має запаху, але дуже небезпечний газ, тому що при високій концентрації може вибухнути. Види газу, що описані вище, мають негативний вплив на стан здоров’я людини. Кожний вдих повітря, що насичене отруєю, викликає погіршення стану здоров’я від подразнення очей та носа до спазмів задухи; від головного болю, до запаморочення, нудоти, непритомності; від сонливості до смерті.

    Характеристика газів, що утворюються при розкладанні продуктів життєдіяльності у каналізаційних стоках без мікробіологічного очищення і як їх видалити читайте за посиланням:vodograi.org/uk/library/household/smell/
     
  10. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    малюнок.jpg
    Причина виникнення смороду у ґрунті біля вигрібної ями та спосіб його видалення.



    Досить часто можна відчути неприємні запахи, що походять від поверхні ґрунту на території, що прилягає до вигрібної ями або септику. Причина цих запахів ось у чому. Каналізаційні стоки, що містять екскременти, залишки харчових продуктів та інші органічні відходи з вигрібної ями просочуються в ґрунт. Поширення стоків у ґрунті відбувається в горизонтальному напрямку (ефект губки або памперсу) і може досягати радіусу до 20 метрів від каналізаційного резервуара. У результаті ґрунт насичується органікою, яка, звісно, виділяє у процесі гниття смердючі і отруйні гази, такі, як аміак, сірководень, меркаптан і метан. Особливо активізується сморід у момент випаровування вологи з ґрунту. А в умовах, коли прибудинкова територія огороджена суцільним високим парканом, концентрація перелічених вище газів викликає не тільки неприємні відчуття. Така отруйна повітряна суміш може бути небезпечною для здоров’я та життя в цілому.

    Є дуже ефективний та надійний спосіб запобігти виникненню запахів, як у вигрібній ямі, так і на прилеглій до неї території у ґрунті. Бактерії природного ґрунтового походження, що містяться в біопрепаратах ТМ «Водограй» и «Alligator», живляться вмістом каналізаційних стоків. Вони повністю видаляють продукти нашої життєдіяльності зі стоків та ґрунту. Мікроорганізми разом із водою проникають у ґрунт і продовжують процес його очищення від накопиченого органічного бруду. Гниття органіки у стоках і ґрунті припиняється одночасно з видаленням неприємних запахів. Чистота повітря свідчить про благополучне створення екосистеми, яка успішно та безпечно для довкілля утилізує каналізаційні стоки.
     

Поділитися цією сторінкою