Тепловий насос вода-вода з компресором 5пб10 потужністю 12 квт

Тема в разделе "Гелио и геосистеми", создана пользователем явний, 16 дек 2015.

  1. явний

    явний Стажер

    Сообщения:
    6
    Симпатии:
    9
    З десяток років мріяв про тепловий насос. Але поки була халявна ціна на газ, то економіка крутила дулі. Після подорожчання газу до 7,2 грн. та споживанні газу більше 4000 м3 в рік розрахунки показали доцільність реалізації цієї ідеї. Гарною передумовою була наявність 3-х фаз, та свердловини на воду глибиною 4о м. з насосом Водолєй продуктивністю до 3,6 м3/год. В металобрухті знайшовся компресор напівгерметичний 5пб10 виготовлений в Мілітополі, який підлягав ремонту. Придбав запасні частини на 600 гривень, та успішно виконав ремонт. На конденсатор купив пластинчатий теплообмінник 16 кВт. за 4500 гривень. Випарник реалізований з двох теплообмінників, довжиною по 23 метра кожен, мідною трубкою Ду 15 в поліетиленовій Ду 32, підключених паралельно. Ресівер зварений з вогнегасника порошкового обємом 5л (який найшов). Автоматична система управління зроблена на базі міні контролера SIMENS LOGO б/у в якій передбачений захист по низькому тискові на всасі копресора, високому тискові на всасі компресора, високому тискові нагнітання компресора, низькому перепаду тиску масла в компресорі, низькій витраті води через випарник. Автоматичне регулювання температури в домі площею 200 кв.м здійснюється кімнатним термостатом, сигнал якого виведений також на контролер. Алгоритм управління розробив сам, програму реалізовав інженер програміст. Для утилізації води з випарника пробурена свердловина на пісок глибиною 23 метри.
    Терморегулюючий вентиль на фреон 22 перероблений під конкретні умови роботи. Після розпаювання термобалона та впаювання капілярної трубки, виконав його заправку до тиску 1,9 атм. Такий тиск в термобалоні забезпечує стабільний режим роботи :

    -температура кипіння +3

    - тиск всасування 1,2 атм

    - температура всасування +6

    - тиск нагнітання 13 атм

    - температура нагнітання 95

    - температура кондеенсації 39

    - температура подачі 53

    - витрата води 1.9 м3/год.

    -температура води з сврдловини +11

    - температура води з випарника +6

    Система заправлена коктелем Р22 та Р142в.
    З початку опалювального сезону агрегат працює в автоматичному режимі. За листопад 2015 заплатив за електроенргію 700 гр. В переводі на газ буде 3000 гривень.
     
    Последнее редактирование: 16 дек 2015
    rondlyk, Світказок, vpv и 4 другим нравится это.
  2. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Сообщения:
    2.121
    Симпатии:
    3.683
    Адрес:
    Івано-Франківськ
    :vo::vo::vo:
    продовження, фото, відео роботи- в студію!
     
  3. явний

    явний Стажер

    Сообщения:
    6
    Симпатии:
    9
    обовязково продовження буде найближчим часом
     
  4. явний

    явний Стажер

    Сообщения:
    6
    Симпатии:
    9
    загальний вигляд SAM_0791.JPG
    --- добавлено: 16 гру 2015 у 22:24 ---
    щит управління з контропером SAM_0798.JPG
     
    Последнее редактирование модератором: 24 дек 2015
    Світказок и o.neymark нравится это.
  5. явний

    явний Стажер

    Сообщения:
    6
    Симпатии:
    9
    випарник на стадії виготовлення
    033.jpg
     
    Последнее редактирование модератором: 21 дек 2015
  6. Virodef

    Virodef Новачок

    Сообщения:
    3
    Симпатии:
    0
    Где вы проживаете территориально?
     
  7. явний

    явний Стажер

    Сообщения:
    6
    Симпатии:
    9
    В Полтавській області
     
  8. Lid

    Lid Стажер

    Сообщения:
    4
    Симпатии:
    1
    Це досить потужний компресор. Як довго він працює ? Маю на увазі робота-стоянка. Які цикли ? Як збільшити час роботи таких потужних компресорів ?
     
    Последнее редактирование: 9 янв 2019
  9. vitun

    vitun Стажер

    Сообщения:
    8
    Симпатии:
    1
    Адрес:
    Черкассы
    Система заправлена коктелем Р22 та Р142в. ------+--що це за суміш,що вона дає порівняно з чистим R22?
    --- добавлено: 30 лис 2019 у 20:43 ---
    Сам собі відповідаю----це заміна R12.
     
    Последнее редактирование модератором: 8 дек 2019

Поделиться этой страницей