Цирк насос для ГВП такий самий як для опалення, але коштує стільки, що мабуть можна півтори десятка бевешних з котлів поміняти. З видимих відмінностей, там корпус з бронзи, а не з чавуну.. Це дуже складно уявити. Побутові системи мають працювати непомітно для споживача. Бо все що може забутися - забудеться, все що може загубитись - загубиться, все що може зламатися руками - зламається.. і дуже скоро. Споживач просто забуде кілька раз увімкнути, забуде кілька раз вимкнути.. набридне, і він викине таку систему. Тому з окремим вимикачем термостата насоса, чи без нього, судьба його - бути завжди ввімкненим.
побутовий бойлер працює непомітно для споживача , він вмикається , вимикається сам і ніхто мабуть в ручному режимі бойлер не прогріває , і він постійно приєднаний до мережі живлення , то чому насос рецеркуляції повинен керуватись споживачем в ручному режимі? Намалюйте будь ласка схему правильної обвязки і електричної схеми щоб можна заряжать бойлер від теплообмінника незалежно якого типу
Цікаво чи є смисл літом нагрівати ТА обьємом 2 т.,для гарячого водопостачання?Скажімо один раз в тиждень нагріти ТА до 90 гр. і через теплообмінник підігрівати воду .Цікаво чи швидко буде добре утеплений ТА втрачати температуру без відбору тепла?
Початок минулого літа був холодним, топив ... якщо кілька разів термостат включав опалення ТА 1тн. (85 гр)вистачало на добу, а чисто для ГВС на три доби ... Це ще до доутеплення бойлера і ТА ... ! Залишається вирахувати доцільність нагрівання ТА для ГВС ... Бойлер 90 л. стоїть тен 1,5 квт. Поставив лічільник і ... вийшло 6 квт/ год на добу, майже 200 квт/год місяць ... Топив ще старий котел, тому про реальну витрату дров важко сказати ... !
200кв на 1.68(ціна електроенергії з 1 березня) виходить 336 гр.-це тільки за воду.Дровяний Квт.вийде раза в 3 дешевше.
@Алекс Иваныч, --- добавлено: 11 лют 2017 у 13:31 --- Пользуюсь этим солнечным бойлером пять лет , его обьем 350 литров , из него гарячая вода на столько ,что приходится разбавлять холодной , благодаря стеклопакетам тепло сохраняется даже при сильном ветре и после ночи . Ломаться в нем нечему , желательно что бы был из нержавеющей стали , держал давление . Лично мой бак это топливный бак с вертолета он алюминиевый . Поверьте вещь на столько необходимая и полезная , ее нужно иметь каждому владельцу частного дома .
Спасибо за идею, есть такой бак и "тормозом" было только сохранность тепла после ночи и в пасмурную погоду, инфа от "практика" наиболее ценна... ! Вопрос сезонности использования: май - сентябрь? и какая температура "на выходе" после ночи ... ? Пы. Сы. Если можно фото конструкции стеклопакетов ...
@Владимир В, Да май сентябрь , но для приятного купания середина мая по середину сентября . После ночи примерно 30 градусов . Конструкция очень проста , из квадратной трубы сварен каркас по типу шалаша , получается четыре стороны , три из которых стеклопакет ( больше не нужно солнце обходит только три стороны ) четвертая пенопласт . На эту конструкцию на силикон наклеиваете стеклопакеты.