Вибачаюсь, я хотів вказати норму часу це 3 людино/ години для заготівлі 1 кубічного метра щепи. Я займаюсь вивезенням гілок з міста. Використання на опалення це "додатковий бонус" і навідь в такому разі дуже мала доцільність. В літку намагався занятись саме заготівлею і провівши нескладні обрахунки зрозумів, що придбати машину дров в метровках= нарізати цей же обєм гілля (фінансові затрати дуже близькі) але з гіллям ще треба наробитись "як віл". Придбати подрібнювач лиш для власних потреб, для заготівлі палива на 1 приватний будинок----- моя відповідь однозначно НІ! --- добавлено: 28 гру 2016 у 20:09 --- @pic16f887, Дуже докладно відповіли! От і рахуйте кожен сам для себе!
В цій країні люди працюють за мізерну винагороду, сплачують шаленні податки... Для нас ВСЕЕЕЕ!!! дорого! І доки люди не почнуть САМІ! шанувати свою працю! і ВИМАГАТИ! гідної оплати, А НЕ ПІЛЬГІ, під які держава бере міжнародні запозичення,. Ми працелюбна! нація І повинні! отримувати ОПЛАТУ!!! своєї роботи а не подачки в вигляді пільг та субсидій! З кожної машини вивезенної з лісу 70% іде по карманах "ділкам" а тому хто на горбі те колодде тягає платять 200 гр в день! А Ви спробуйте за ці гроші понадриватись хоть 10-15 днів підряд, от і скажете "чи варте воно того!"
Дробили вдвох 2 куби за дві години, спалено палива в подрібнювачі 1,5 л., ще залишилось, 10 км. на авто. Про опалення: топлю майстерню піролізним котлом 20квт площею 160 куб. метрів + кімната відпочінку приблизно 60 куб.метрів, спалюю від 4 до 6 бананових коробки подрібненого гілля різної фракції. 1 куб деревини буде коштувать приблизно 450 гр., , згоден , що куба леревени мені вистачить на неділю топить котел, а подрібненого гілля на неділю 2 куба, але ж я затратив майхе втричі менше. Я рахую, що для себе це варто, найматися на роботу- для себе дорожче. Я зробив подрібнювач дуже запізно, і тепер дуже залежу від погоди. Є ще один момент - це зберігання. Якщо заготовляти з літа, то потрібно засипати мою майстерню))
Літом дробити погано на гілках листя і як що скидати все на купу то листя пріє. Літом дуже жарко. Як що робити для себе подрібнювач то він окупиться років через два.
Це все надто індивідуально, та сильно залежить від регіону проживання, та достатку громадян у вашому населенному пункті. Я продаю відсортоване гилля за ціною 80 гр за куб- черги не спостерігав. Більше фото на https://vk.com/public123594973 Приєднуйтесь,буду радий. Так коли починаєш дробити і 1-2 куби йдуть швидко, а от коли 8 -10 то вже всі 5-6 чоловік повзають як мухи, від втоми. А кататись на чималі відстані за 1-2 куби то краще солярою чи бензином опалюватись.
Літом дроблю гілля котре пролежало 1рік або більше , а намочене зимовими дощами пріє.Літом їду дробить в 5 ранку щоб було не жарко і менша вірогідність трапитись на очі лісові охороні або так званим екологам, котрі вже не обїзжають лісосмуги а запускають дрона і викликають наряд поліції. По поводу подрібнювча то він за пару років не окупиться , та щей наробитись як написав Вася як віл, але я не жалію що зробив.
В нас на Київщині (Миронівський р-н) дають, по новому лісовому кодексу вже не хмиз а інші лісові матеріали.