Стало соромно, що на цьому чудовому форумі пишу тільки про політику. Тож поділюся своїм дилетантським рішенням по опаленню в екстремальних умовах. Щойно вдруге випробував; першого разу були проблеми з димарем. Вихідні умови: перезимувати, якщо не стане ані газу, ані електроенергії. Було: газовий котел Vaillant 24 кВт. Стало: той самий котел + паралельно старий ТП котел (теж мабуть 25 кВт). Обидва одночасно працювати не можуть, це регулюється вентилями. В обратку ТП котла поставив 12 - вольтовий китайський насос JT-800 (паралельно з ним ще поставлю найдешевший 220В - на випадок якщо є мережева електроенергія або працює генератор). Схема працює, батареї гарячі. Від автомобільного акумулятора 55 AH насос працюватиме дві доби (має струм біля 1 А). Оскільки генератор все-одно буде працювати щонайменше 6 годин на добу (скважина і т.д.), цього вистачить для підзарядки акумулятора (6 годин х 5 А зарядного струму = 30 AH заряду). За паспортом, напруга на насосі 6-12 вольт, і дуже не радять давати більше. А на акумуляторі 13 з лишнім, тому поставив 2 потужних діоди - якраз виходить 11,5 вольт і захист від переполюсовки. Мінуси: потужність насосу. В мене хата маленька, десь 120 м кв разом на обох поверхах, і мабуть це ліміт потужності для цього насосу. Дрова приходиться підкладати дуже обережно, щоб не закип'ятити систему. Але - це краще, ніж взимку лишитись без тепла. Ще раз вибачайте за дилетантський підхід, але може комусь стане в нагоді.
PASH не знаю в який Ви розділ на форумі попали, можливо в розділ Курилка, болталка там пишуть про все що кого хвилює. Я цікавився на форумі електрикою , опаленням для будинку, сонячними колеторами, саморобними винаходами інших людей. Люди давали корисні поради і ніхто з них за політику не згадував. Щоб система не закипіла ставлять акумулюючий бак, який після того як перегорить і потухне твердопаливний котел, віддає тепло назад у систему опалення.
Зарядное - да, но просто производительность у 220В насоса значительно выше. Поэтому, когда есть сетевое напряжение, лучше наслаждаться нормальной циркуляцией
А от хто б іще підказав, чи не легше буде працювати насосу при меншому тиску у системі? Зараз у мене півтори атмосфери (мінімум для запуску газового котла), але це дуже легко регулюється. З точки зору теорії - як впливає тиск на продуктивність насосу?
В пределах допустимого для котла - разницы ни какой. На входе насоса давление не должно быть ниже минимального (для исключения кавитации) и больше максимально выдерживаемого конструкцией насоса. Например для Grundfos ALPHA2
Методом експерементів я прийшов до висновку, що... Чим вища температура теплоносія, тим більший тиск має бути в системі. Я пробував, при темп. вище 80С і тиску 0.5 Атм. в насосі появляється шум.