Вопросы по фундаменту дома из газобетона

Тема у розділі 'Фундамент, отмостка, цоколь', створена користувачем !JOKER, 17 тра 2017.

  1. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    648
    Адреса:
    городок львівської обл.
    під будинок з гб все ж роблять стрічковий фундамент з кб блоків.(порожнинні бетонні блоки які є одночасно опалубкою для заливки бетону).які дійсно позбавляють від гморою багаторазових копань і проблеми з дошками на опалубку.
     
  2. !JOKER

    !JOKER Майстер

    Повідомлення:
    101
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    Киев
    Майже через рік після того, як я тут щось запитував Ви відповіли. На щастя, я не чекав порад і ще в серпні 2017 залив фундаментну плиту, а до зими того ж року побудував "коробку" і все накрив дахом. І, аналізуючи деякі етапи будівництва можу сказати, що заливання плити - найбільш дешевий варіант фундаменту під будинок. І найбільш надійний, якщо не використовувати для заливки незйомну опалубку у вигляді пустотних бетонних блоків.
     
  3. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    648
    Адреса:
    городок львівської обл.
    Як правило плиту роблять заглиблену а далі вже мурують з пустотки фундамент формуючи підвал а далі всі перекриття вже по фантазіі будівельника.
     
  4. !JOKER

    !JOKER Майстер

    Повідомлення:
    101
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    Киев
    Як правило - це тоді, якщо роблять цокольний поверх чи підвал. А якщо на підсипці з подальшою трамбовкою - то на поверхні. Якщо заморочитись з пустоткою для стін підвалу чи цоколя, то затрати на гідроізоляцію (бо є шви) будуть просто космічними. Та щей отримаємо не досить міцну стіну, яку не дуже просто армувати для підвищення міцності. Складнувато і досить затратно. Це доцільно лише, якщо брати самомісний бетон. Я самомісний бетон навчився робити не гірший від фабричного. Це можна калапуцяти бетономішалкою і потроху заливати. Але однозначно такий фундамент з такою опалубкою, як елементом конструкції, буде гіршим, ніж залита плита з ребрами жорсткості догори.
     
  5. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    648
    Адреса:
    городок львівської обл.
    Ні все заливають з мікса.в жва етапи.1 плита2 середина стінок з пустотки.
    Пустотку вимуровують на клею, закладаючи арматуру.
    Гідроізоляція гудроновий шрунт з обклейкою єврорубероіду з допомогою газовоі горілки.
    Так то обкладають дренажною трубою обсипають щебнем.
    Далі по оду вже йдуть перекриття і стіни.
     
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Найдешевший фундамент - бевешні блоки фбс.
     
  7. !JOKER

    !JOKER Майстер

    Повідомлення:
    101
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    Киев
    Неправда Ваша. Їх необхідно десь завантажити і привезти. Робота крана обходиться дорого. Перевезення також немало коштує, якщо не брати десь поряд, за декілька кілометрів. Та й за один раз необхідну кількість перевезти неможливо. І, якщо все правильно робити, а не як попало, то будемо мати додатково підготовку і трамбовку підсипки під подушку для блоків, заливання подушки-основи, встановлення блоків на місце з цементним розчином, заливку зверху армопоясу або його викладання із цегли і... величезну кількість земляних робіт.
    Трохи більше року назад я прораховував всі варіанти: і ФБС, і стрічковий фундамент, і УШП, і звичайну фундаментну плиту. Зупинився на звичайній фундаментній плиті з ребрами жорсткості догори. І зараз вважаю і можу сказати, що по вартості робіт, затратах праці і матеріаломісткості - це фундамент з найкращим співвідношенням якість/ціна.
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Блоки бв зараз по 200..300 грн штука. Перший ряд кладеться на бік. Нічого підливати не треба. Оно панельки п'ятиповерхові стоять просто на розчині, що пальцем вколупати можна, майже на одному піску.
    Дивлячись що за будівля і грунт, то і на бік класти не треба, 30ка просяде ну аж на 5мм.
    День роботи крана коштує від 6000...9000 грн. Нормальний крановщик за раз все виставить, якщо без підвала, блоків не 100+ штук, і тільки 1,3..1,9 глибина.
    З цегли то не армопояс. Заливати не обов'язково, за бажанням. То вирівнюють. Якщо не на болоті, то нічого йому без пояса не буде.
    Навіть просто викопати траншею 30см, і залити дешевим бетоном з сміттям не дуже дешевше виходить.
    Плита на зараз виходить від 1700 грн за квадрат. А якщо арматуру по книжці давати 200..300 кг/куб, то взагалі космос. Плита - найдорожчий варіант.
    Возити все і копати хоч так, хоч так треба.
    А що то за ребра такі? Яка висота?
     
  9. !JOKER

    !JOKER Майстер

    Повідомлення:
    101
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    Киев
    Я такий фундамент назвав би сурогатним. Бо якщо робити фундамент, то необхідно його робити з нормального бетону і з нормальним армуванням. І Ви не зможете ні мене переконати, ні довести мені, що фундамент з блоків ФБС зроблений НОРМАЛЬНО і за всіма правилами (армована подушка знизу, армопояс зверху, гідрофобний розчин для скріплення блоків, гідроізоляція, дренажна труба, засипка грунтом чи гравієм) буде більш надійним, ніж бетонна плита чи дешевшим. Тому щодо фундаменту з блоків необхідно враховувати ще й те, що потрібно потім робити стяжку по грунту і приймати спеціальні міри для її гідроізоляції. І що робити з холодним швом між стяжкою під утеплення теплої підлоги і ФБС? Вважаєте, це нормальне, якісне і водонепроникне зчеплення?
    Якщо порахувати, скільки обійдеться оплата праці будівельників, які будуть той ФБС виставляти, стропити в одному та іншому місці, то набігають немалі суми. Не кажучи про те, як потім жити з усвідомленням того, що у фундаменті немає арматури, а бетон блоків нижчий по марці від марки розчину, яким вони скріплені з утворенням маломіцних швів. У мого сусіда фундамент одноповерхового будинку зроблений з блоків ФБС. Глибина фундаменту - 1,3-1,5м (перепад по висоті відносно подвір'я). Покладені блоки на бетонну подушку, яка тріснула від просадок грунту. По дорозі ганяють лісовози з повною масою більше 60т. Дорога за 10 м від вікон будинку. Його будинок вже тріснув у декількох місцях через вібрацію грунту і його просадки.
    Я залив фундаментну плиту із бетону В30 W8 П5 товщиною 40 см, на якій є ребра жорсткості догори висотою 16 см під всі стіни будинку. В бетон добавлена анкерна арматура (30кг на 1 м куб.) і базальтова фібра (1 кг на 1 м куб.). Не стану поглиблюватися в опис того, яка зроблена підбетонка, гідроізоляція, підсипки, трамбовки, підготовки грунту і т.д. Вже й будинок стоїть і у ньому завершуються штукатурні роботи. Тому абсолютно неважливо, нецікаво і неактуально, коли мені через більш ніж рік після заливки фундаменту радять щось зробити. Як кажуть кацапи "хороша ложка к обеду".
    І... ми не на форумі економістів, щоб обговорювати який фундамент дешевший. Це абсолютно другорядне питання. Я для себе будував і для своєї сім'ї, а не на продаж. Тому все має бути максимально надійно, а не з використаних ФБС блоків. Ти м більше, якщо їх не було і немає на відстані 60 км від мене. Що називається - не обговорюється взагалі, оскільки все вже зроблено.
    Тож я дуже вдячний за поради, але вони мені нічим не допомогли, оскільки сильно зіпізнілі. А от по інших роботає є маса інших питань, які досить актуальні і злободенні для мене зараз. Я буду дуже вдячний, якщо я на них буду тут на форумі отримувати своєчасні і корисні відповіді і поради.
     
    Останнє редагування: 10 лис 2018
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Нормальний, правильний фундамент це той, що походить від техніко-економічних умов. Правильний фундамент ані дорожче, ані міцніше, ніж треба.
    Правила про армовану подушку знизу/зверху, дренажну трубу.., абощо, - немає. Це заходи, що застосовуються за необхідно і достатньо обгунтованої потреби.
    Блоки тримаються защемленням, тому особливих вимог до розчину нема. Ще раз повторю, багатоповерхівки стоять на блоках з розчином, що можна вколупати нігтем, а цвяшком вибрати весь. А за недостатньої перев'язки, не врятує хоч яка міцність, гідрофобність, армування кладки...
    Для переважної більшості наших будівель і грунтів, достатньо фундаменту - викопана траншея 30х120см, залита якимось ЦПРом. Ще можна туди якогось сміттячка покидати. І з усвідомленням цього можна добре жити.
    Те саме, що і з будь-яким іншим. Фундамент, якщо утеплюється, то зовні. Якщо не зовні, то підлог там нема. Тобто там або зовн Т добре вище 0 завжди, або Т всередині не дуже вище 0 зимою. І той шов не є "холодним" хоч так, хоч так. Якщо в когось не так, то - помилка, а не нормальна вимога до конструкції. Помилки, разом з нормальними випадками, розглядати безглуздо.
    Бачив монолітні підвали, з шарами гідроізоляції, пупирчатками, трубами в щебні.., проін'єктовані з усіх боків.. з яких весною Гном викачує по 4 години на добу воду. Є така водопроникність, що ніяких сил на боротьбу з нею не вистачить, і найкращою ТЕОбгрунтованою стратегією перемоги є - в боротьбу ту не вступати.
    Один блок має скажімо 0,4 куба. Скільки коштує праця по облаштуванню куба моноліта?
    Ви можете прикопати п'єзодатчик, і дочекатися одного лісовоза? Ви ж знаєтесь на цьому?
    Всі (багатенько) тріслі фундаменти з стінами, що я бачив, трісли від опадів. Навіть там де поряд забивали палі, дизельним вибухом, фундаменти трісли не від вібрацій, а від того, що падали в ями вимиті опадами. А ями під фундамент мігрували вже від вібрацій.
    Хоч який міцний фундамент роби, але якщо не відводити воду опадів від нього подалі,- він трісне. Або в яму впаде, або льодом зламає.
    А якщо воду відводити, то хата і на буту, пролитому ЦПРом, десятки років встоїть, і нічого з нею не трапиться.
    І нема одних якихось правил, по відведенню води, типу відмостка має бути от така, а дренаж от такий самий кращий. В кожному окремому випадку правила встановлюються окремо.
    Ви мабуть мали би цікавитись, і мали би натрапити на принцип, за яким працюють "ребра жорсткості". Головне в ньому - висота, а міцність - аби не крутило. Якщо подивитись наприклад на ЗБВ, з відповідним навантаженням, то висота їх десь від 500..600 мм. А різниця в жорсткості між 400 і 560 мм не багато важить, на тлі відповідних навантажень.
    І ребра певно під стінами? Де плита затиснута до грунту. Але ж найбільший вигин десь посередині між стінами. І якщо давати ребра, то там.
    Тобто, це зайвий клопіт, ті ребра, хоч так, хоч так.
    Це у вас "стяжка по грунту", типу промпідлога переросток.
    Плита - спец варіант фундаменту, для спец випадків. На скелі, наприклад, збудуватись, чи на болоті. І то для болота, якщо тільки дуже глибоко треба палі гвинтити/забивати/заливати, щоб вкорінити.
    Сьогоднішня мода на ті плити, ще й такі трохи дивні, певно зумовлена не ТЕ потребами.
    Певно бажанням заробити зайвого, хворобою оверінженірінга деяких конструкторів, і замовників що в те все увірували.
    По селах завжди щось десь збирають-розбирають. Якісь ферми, коровники, цеха.. Там ЗБК по другому третьому разу ходять. По об'явах в інтернеті завжди є якісь пропозиції по районах. Ймовірність знайти в свому/сусідньому селі чимала. Б/вешне дешевше, і нічим не гірше.
     
    Останнє редагування: 11 лис 2018

Поділитися цією сторінкою