Оптимальний варіант для опалення та нагріву води

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем koshovyj, 6 січ 2010.

  1. koshovyj

    koshovyj Новачок

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    0
    Доброго дня.
    Перечитав форум, але конкретної відповіді для себе не знайшов.
    Будую дім - цоколь, поверх, мансарда. Є димар. Установили теплий пол в кухні/коридорі/ванні, в інших кімнатах плануємо ставити звичайні батареї.

    Питання у виборі: 1) котел + колонка, 2) котел + бойлер?
     
  2. Serge310

    Serge310 Новачок

    Повідомлення:
    166
    Симпатії:
    12
    Вам выбирать, в зависимости от потребности в горячей воде, стоимости теплоносителя, кубатуры дома. Какой теплый пол установили (из темы понятно что электро?)
    У меня в доме установлено ТП в кухне-столовой (28,7 м) в остальных комнатах стальные батареи, где будет не хватать мощности добавлю эл.конвектора .
     
  3. koshovyj

    koshovyj Новачок

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    0
    На счет кубатуры дома точно не скажу, но говорили майстры, что лучше в моем случае (дом трехярусный, 9х12 м), ставить котел на 24-27 кВат. Половое отопление водяное, не электрическое. Потребности в горячей воде - как у средней семьи.

    С колонкой вроде как дешевле получается (бойлер в 2 раза дороже газовой колонки, которая будет прямо на кухне на состыковочной стене с ванной и подавать гарячую воду, в то время как котел в подвале будет отопливать дом). Но вариант с бойлером выглядит как-то более энергоэффективнее. Или ошибаюсь?
     
  4. Денисенко

    Денисенко Новачок

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    Киев


    Газ/колонка будет економней.......:K розход газа от 0.5до 2 м3/час( берите с електро поджигом в ней нет постоянно горящого фитиля) поизводительность гор/воды от5-14 литров в минуту ,а ето много....
    бойлер если брать то минимум 100-120 литров, а они жрут от 2 до 5 Квт....... вот и прикиньте.......

    Добавлено через 6 минут 18 секунд




    котел берите хотябы на 32Квт , чтоб не получилось как в соседней теме ....цитата ниже..............




    В понедельник сделали водяной ТП на цементо-песчаной основе с применением пластификатора Виртуоз.Пирожок-гидроизоляция-деформационный шов 20см захожящий под пенопласт(взято с стенда одной из фирм),пенопласт 35 плотности 3см. ,фальга,сетка для стяжки,трубы от фальги на высоте 1 см. примерно.Эластичности так и не дождались от пластификатора пришлось мыло добавлять.Посмотрим на его тепло характеристики.Один неприятный момент водяного пола-сложно регулировать температуру пола и батарей,чтоб пол работал приходиться перекрывать мансарду и несколько батарей 1-го этажа(нужно приловчиться).

    Вам нужно запитать ТП отдельной веткой (или гребенкой ) и поставить дополнительный цыркул.насос , а если по уму то нужно перед гребенкой сделать врезку с обратки си-мы отопления (чтоб был подмес) тогда сможете все легко отрегулировать
    Не удевляйтесь етой си-ме запитки она не новая и опробирована мной уже на 8 котеджах......

    Добавлено через 4 минуты 46 секунд
    https://krainamaystriv.com/showthread.php?p=34371 тут подробней....
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Оптимальний варіант для опалення та нагріву води

    тільки так і не інакше. В мене колись була колонка+ котел. Зараз стоїть бойлер+ котел. Так що я маю добре уявлення про два варіанти з їхніми недоліками і перевагами. І ще: не підбирайте котел по метрах квадратних! Це не правильно!
    Потрібно рахувати тепловтрати будинку і вже тоді вибирати котел. Повірте, при однаковій квадратурі двох будинків потужності котів у цих будинкахв можуть відрізнятися між собою у рази!
    Порахувати тепловтрати - це максимум 2 години (разом з навчанням). У першому ліпшому довіднику про опалення ви знайдете всі необхідні дані для розрахунків. Так що не полінуйтеся навчитися рахувати тепловтрати і це оправдається.. :)

    Добавлено через 10 минут 41 секунду
    https://krainamaystriv.com/showthread.php?t=827
    зайдіть у бібліотеку розділу "Опалення", там виберіть довідник, в назві якого побачите своє питання (точніше вирішення питання) і прочитайте, Як не сподобається - виберіть інший довідник. Але не підбирайте метрами квадратними котел.
     
  6. Денисенко

    Денисенко Новачок

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Оптимальний варіант для опалення та нагріву води



    А по подробней? я уже 2 года пользуюсь газ/кол доволен на 200%
    колонка Юнкерс 11 Квт , засекал 10-12 литров/мин........hello
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Оптимальний варіант для опалення та нагріву води

    так це добре. Для чого сіяти сумнів?

    Добавлено через 39 минут 10 секунд
    навіть якщо є котел з вбудованим теплообмінником для гарячої води (двоконтурний)- я віддав би перевагу звичайному котлові+бойлер.
    Чому не колонка:
    1. Колонка потребує додаткової істаляції: комину, підводу газу, вентиляції приміщення, де вона знаходитиметься. Ціна вже цих робіт+матеріали перевищить ціну середнього бойлера.
    2. Для задовільної роботи колонки необхідно мати прісну воду. Добре, якщо є прісна вода з центрального водопроводу. А якщо вода з солями (з свердловини, колодязя, та і міська вода залишає накип) - обов"язково промивати теплообмінник від накипу. Частота промивок прямопропорційна соленості води і її кількості (скільки теплої води споживаєте). Промивка також коштує грошей. Другий пункт тягне за собою третій:
    3. Вихід з ладу теплообмінника. Це не так страшно, якщо є можливість купити новий теплообмінник. Але переважно на час виходу з ладу теплообмінника марка колонки зникає з ринку і знайти заміну теплообміннику створює проблему, рано чи пізно це стається.
    4. На рахунок економії газу. Спірне питання. Я вважаю ККД газової колонки нижчим від ККД газового котла. Оцінював за температурою вихлопу колонки.
    5. Продуктивність колонки. До мене надходили скарги, що продуктивність колонки низька. Тобто або миємо посуд, або приймаємо душ. Одночасно це робити - вода тече холодною, тобто ні помити, ні помитися. Сам я використовував колонку тільки при відборі з одного крану. При спробі відбору теплої води ще одним краном все підтверджувалося: або з душу, або з кухні хтось кричав, що холодно.
    6. Також для нормальної роботи колонки необхідно більш-менш стабільний тиск холодної води. Інакше є загроза закипання води в теплообміннику (про регулятори тиску газу на пальнику в залежності від протоку води я знаю, не треба пояснювати). Для стабілізації тиску холодної води в домашніх умовах необхідно застосувати або великоно об"єму буфери (щоб насос підкачки раз у раз не вмикався-вимикався), або таки смикати цей же насос частими вкл-викл, що також не додає здоров"я цій техніці, тобто стабілізація тиску холодної води буде потребувати додаткових грошей.
    Перелічених пунктів мені було достатньо для того, щоб віддати перевагу бойлеру.
    До особливостей застосування бойлеру можна віднести хіба те, що він займає об"єм більший у порівнянні з колонкою (у приватному будинку - це не проблема). Ще закидають бойлеру те, що коли використати весь запас води в бойлері - тоді потрібно довго чекати, поки знову вся вода в бойлері нагріється. Я це вирішив величиною бойлера, поставив на 300 літрів. Душом і посудом ми його ще не спорожнювали до стану, коли з нього потекла холодна вода. Користується бойлером 6 дорослих осіб. Але я знаю приклади, що нормально користуються і 80 літровим бойлером.
    Монтаж і гідравліку (обв"язку) я опускаю з розгляду.
     
  8. koshovyj

    koshovyj Новачок

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    0
    скоріш за все, зупинюсь на бойлері, так як на кухні у мене немає виходу до димаря (лише прорубаний отвір у зовнішній стіні для витяжки). Який бойлер ви б порадили (об"єм, марка, може, є градації по типам)?
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Оптимальний варіант для опалення та нагріву води

    розраховуйте на людину - 50 літрів. Для котла бойлер, само собою, типу вода-вода.
    Якщо плануєте в майбутньому сонячні колектори (а до того іде), то пробуйте знайти бойлер з двома теплообмінниками. Якщо ще не купили котла, то є по хорошій ціні (серед конкурентів) стаціонарні вайланти разом з вбудованим бойлером. Правда бойлер там невеликий, але не потрібно думати за обв"язку. ціна 32 кВт котла з бойлером в межах 1800 Є (це ми з другом підбирали йому котел, ось тому я ще пам"ятаю). Якщо будете брати тільки бойлер - тоді конкретно марку не пораджу, тому що не розглядав цієї теми про бойлери. Але раджу орієнтуватись по ціні. Дешево - є шанс взагалі не зекономити, а викинути гроші на вітер.
     
  10. Денисенко

    Денисенко Новачок

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    Киев
    Если правилино прикинул бойлер ето гдето 200 Квт в месяц ......
    Дороговато.................:K
    Хотя может в итоге получится один на один...... Безспорно си-му с бойлером смонтировать легче ( в случае с газ/кол прийдется обращатся к газовикам)
    .............. но в любом из ваших решений поставте после насоса скважины накопительный бак..... у меня на 200литров вопросы с перепадами давления отпали сразу...
     

Поділитися цією сторінкою