Своїми руками Саморобне опалення для теплиці

Тема у розділі 'Котлы', створена користувачем DVAL, 20 лют 2013.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 18 кві 2013.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. DVAL

    DVAL Інженер

    Повідомлення:
    429
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    м. Вознесенськ
    Довго думав, чи варто виставляти на конкурс свою роботу. Але призи в конкурсі дуже гарні. От вирішив представити на конкурс свій витвір.
    Ціни на енергоносії ростуть із кожним днем. Постало питання опалення в зимовій тепличці площею 110 кв.м. Опалення повинне бути економічним і не сильно обтяжним. Затрати на виготовлення такого опалення планувалися у розмірі 2000 грн. У результаті довгих пошуків і розрахунків мною був придуманий от такий варіант піролізного теплогенератора. Конструкція і розрахунки всі мої, поки що аналогів не зустрічав. Вимоги висунуті до даної конструкції: стабільна температура в тепличці -/+ 1-2 градуса. Час роботи на одній закладці дров 24 години при температурі на вулиці -20 градусів. Простота в обсуговуванні Можливість використання як паливо не тільки дров, а й різного побутового сміття й навіть автомобільних покришок. Останні згоряють повністю, без диму й запаху горілої гуми. Але основним паливом для котла є дрова. Дану конструкцію теплогенератора можна використати для опалення теплиць, дач, гаражів, спортзалів, складських приміщень площею до 200 квадратних метрів. Потужність теплогенератора 30 кВт. Котел показав себе в роботі добре. Кількість дров які идуть на опалення теплички дуже радує. Температурою управляє саморобна автоматика на основі мікроконтролера. Принцип роботи котла основується на процесі піроліза деревени. В котлі деревина при високій температурі і малої кількості повітря розкладається на піролізний газ. Який змішується с підігрітим повітрям у горілці - згорає при температурі 1000 – 1100 градусів. При цьому згорає все без шкідливих викидів в атмосферу. Далі тепло в пеплообміннику передається повітрю яке продуваеться через теплогенератор. Для виговлення котла був задіяний інсрумент: болгарка, дрелька, саморобний зварювальний апарат. Метал б/у товщина 4мм, деякі елементи с металу товщиною 8мм, футеровка і горілка шамотний кирпич.
    Недоліки конструкції : неестетичний вигляд, пофарбувати й зробити його гарним не встиг. Відразу в роботу, тільки закінчив зборку теплогенератора - почалося похолодання. А в тепличці красити не хотілося та й ніколи.




    Процес виготовлення котла:
    1.jpg 2.jpg 5.jpg 7.jpg 6.jpg 8.jpg 15.jpg 11.jpg 16.jpg 10.jpg 33.jpg 34.jpg PIC3.jpg PIC3.jpg 34.jpg 33.jpg 10.jpg 16.jpg 11.jpg 15.jpg 8.jpg 7.jpg 5.jpg 1.jpg 2.jpg 5.jpg 7.jpg 6.jpg 8.jpg 15.jpg 11.jpg 16.jpg 10.jpg 33.jpg 34.jpg PIC3.jpg
    Відео роботи котла, кінец січня температура -12


    вибачаюся за якість відео... знімав на мобільній телефон. Поки знімав відео автоматика була вимкнена, котел нагрів тепличку до +37 при температурі -12 на вулиці.

    [​IMG]
     
    ФРАМ, Tehnik-san, churik та 22 іншим подобається це.
  2. DVAL

    DVAL Інженер

    Повідомлення:
    429
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    м. Вознесенськ
    Графично як віглядає робота котла:

    100.jpg


    Кількість дров на 24 години, для підтрімання температури +18 в тепличці 110 кв.м. при -12 на вулиці
    d1.jpg
     
    Нечай, lslav12345, Staratel та 2 іншим подобається це.
  3. василий123

    василий123 Майстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Львів
    котел суперовий ,мені сподобався.Винтелятор яку роль відіграє, для горіння, чи на подачу теплого повітря в теплицю ?Котел при роботі нагрівається ? Як поступає тепле повітря в теплицю?До якої температури можна нагріти приміщення таким катлом ,скажімо в сушільній камері ?Чи цей котел працює як паровий котел,тобто гріє воду,а вода - приміщення? Буду дуже вдячний за відповідь.
     
  4. DVAL

    DVAL Інженер

    Повідомлення:
    429
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    м. Вознесенськ
    Винтилятор - подає повітря і для горіння і для обдуву теплообмінника, можливо встановити два вентилятора один для горіння другій для обдуву теплообмінника.
    Ось так вигляд має система розподілу і регулювання первинного і вторинного повітря, а так само повітря для обдування теплооменніка.
    29.JPG

    Котел ( де які його частини) при роботі нагрівається до 300 градусів. Тепле повітря поступає в теплицю через верхній відкритий канал, можливо на нього встановити труби для горячого повітря. Температура димових газів на виході котла 100-130 градусів.
    Нагріти приміщення таким котлом - все залежить від приміщення, об'єм,теплоізоляція, приміщення можливо нагріти при певних вимогах до теплоізоляції до 150 градусів. На виході котла температура теплоносія досягає 180 градусів і в кількості 360 кубів за годину. Котел не гріє воду там її нема, теплоносій повітря, але можливо якщо потрібно зробити частіину котла водогрійною або повністю залити теплообмінник для повітря водою. При цьому потужність котла буде приблизно 50-55 кВт. Вам напевне не зрозуміла конструкція котла... Подивіться ЗD модель, там все стане зрозумілим. Конструкція дуже проста. На відео не показаний зовнішній конвекційний кожух.
    пальник, в якому відбувається змішування горючого газу з нагрітим повітрям, виготовленний з шамотної цегли​
    111.JPG
    111 (1).JPG
     
    andrij64, lslav12345, Палецкий та 2 іншим подобається це.
  5. lslav12345

    lslav12345 Прораб

    Повідомлення:
    449
    Симпатії:
    304
    Адреса:
    Киев
    Судя по видео и фоткам- реально шикарный отопительный прибор, сам недавно занимался поиском и приобретением нескольких подобных агрегатов для отопления достаточно большого офисного здания - взял отечественные твердотопливные котлы по 35 кВт - оказалось полное ГЭ, уже 3 раза ремонтировали по гарантии, уголь горит очень плохо а дрова со смолой очень быстро забивают сажей все воздуховоды.....все монтировалось строго по инструкции под руководством опытного инженерного персонала и просто деньги выброшены на ветер а Ваш агрегат просто зверь, если не секрет может поделитесь чертежами?
     
  6. DVAL

    DVAL Інженер

    Повідомлення:
    429
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    м. Вознесенськ
    Це у Вас що вугільні піролізні коли? З вугіллям в піролізніках є проблема, вугілля спікається в твердий шар шлаку і забиває пальник і подачу повітря. Потрібні рухливі колосники які потрібно "шурудити" час від часу. І ще повинна бути подача води разом з первинним повітрям. Вода потрапляючи на вугільний шлак рве його в на дрібні шматочки не даючи йому спікається в суцільний твердий шар шлаку. А взагалі то всі піролізники капризні на рахунок палива, точніше на рахунок вологості дров. Сирі дрова містять багато вологи а вода кипить при 100 градусах, поки дрова не висохнуть про процес піролізу і мови бути не може. Процес піролізу деревини починається з 300 градусів, а вода кипить при 100. Дрова зі смолою, якщо вони сухі, дають дуже багато тепла, але не так довго як дрова твердих порід. На рахунок грошей то на споруду котла пішло 10 кг електродів і 25 кругів для болгарки. Метал б / у що у мене було що по друзям позичив =) вентилятор дістався майже задарма в неробочому стані, але ремонт його повернув до життя, :kluch: контролер управління теж саморобний, :elektrik: інженер електронщик за освітою, але теплотехнікою займаюся багато років.
    ККД у котлів твердопаливних звичайних 50-60% у піролізників 90-95%. Але при сирих дровах ККД знижуеться.
    Так дійсно котел дуже простий, немає зайвих деталей і складних вузлів, кожен вузол кола обдумувався і корегувався. Дуже простий у виготовленні. Вийшло так, що в котлі і нічому зламатися.
     
    churik, Voyutichi та lslav12345 подобається це.
  7. DVAL

    DVAL Інженер

    Повідомлення:
    429
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    м. Вознесенськ
    Шамотна цегла в камері газифікації – примірка розмірів. Далі її болгаркою з алмазним кругом розпилено було вздовж.
    19.JPG
    Ось такай вигляд має камера газифікації
    11.jpg
    Через бокові отвори з ліва та справа, подається первинне повітря.
     
    Andrii_M та lslav12345 подобається це.
  8. lslav12345

    lslav12345 Прораб

    Повідомлення:
    449
    Симпатії:
    304
    Адреса:
    Киев
    Все ясно как божий день, то что я и говорил, агрегат лишь тогда нормально функционирует если он продуман до мелочей и в нем убраны все детали которые ему не присущи( а в наших условиях жизни и эксплуатации - упрощен до нельзя), и судя по всему (согласно 3Д макету) это именно такая конструкция, а покрасить- обычная серебрянка и самый обычный канцелярский клей, промазали кисточкой, подсохло, прожарили котел и у Вас просто лялечка, которая и не обгорает и глаз радует эстетически, да и цена вопроса - копейки... сам покрывал и не раз чугунные дверки топок печей и прочего горячего оборудования...
    --- добавлено: Feb 22, 2013 10:37 AM ---
    А в тех заводских(что я приобрел для офисного здания), ровеньского производства, и подвижные колосники постоянно отпадают, и кочегар проспал- котел чуть не бахнул, благо предохранитель расплавился и пар вышел, так другая напасть- котел и стенки печи раскалились и чуть не прогорели, я
    считаю что это все должно было быть предусмотрено и заблокировано еще на уровне самой конструкции, вот например -я раздобыл чертежи и по ним была изготовлена полностью автоматическая печь на отработке.... залил раз в день отработки масла или любых отходов масложирового производства (и не обязательно жидких- можно и консистенции желе- благо у меня на ж/б заводе целая ж/д цистерна -50т такого добра) и пошел по своим делам, а оно себе работает абсолютно без присмотра на протяжении 24 часов- единственный недостаток так это сильный шум, как турбина гудит, да и труба должна быть не менее 5-6 метров а температура горения настолько высока, что все продукты дожигаются практически без остатка, на трубу смотришь и не видишь выхлопа, только мерцание теплого воздуха по ходу потока...
     
  9. DVAL

    DVAL Інженер

    Повідомлення:
    429
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    м. Вознесенськ
    Бокова стінка котла, на неї буде встановлена ??система подачі повітря. Через квадратні отвори повітря надходить в теплообмінник. Через верхнє кругле первинне повітря, через нижнє - вторинне повітря.
    123.JPG
     
    тарасс72, New live, Andrii_M та ще 1-му подобається це.
  10. DVAL

    DVAL Інженер

    Повідомлення:
    429
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    м. Вознесенськ
    Канал подачі та нагріву вторинного повітря посилений шпильками компенсаторами.
    13.JPG

    11.JPG
     
    lev123, Andrii_M та lslav12345 подобається це.

Поділитися цією сторінкою