Тепловые насосы воздух-воздух своими руками

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем Dmitry, 24 лип 2009.

  1. Goshia

    Goshia Прораб

    Повідомлення:
    2.115
    Симпатії:
    206
    Re: Тепловой насос своими руками

    Я читал, что в районе Севастополя, нашли какие то геотермальные источники, и говорят, что их можно вообще без ТН использовать для отопления домов.
     
  2. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Re: Тепловой насос своими руками

    Собрал я ТН на роторном компрессоре от кондиционера 3,8 кВт по холоду и 1,25 по електричеству, фреон 22. Все работает но никак не могу выйти на необходимые показатели мощности. Довольно точно провел калориметрию. В контур холодной воды поставил счетчик на воду и измерял цыфровым термометром температуру воды до и после теплообменника. Получается только 2.8-3 кВт по холоду. Что-то можна еще сделать для форсирования ТН?

    Дюза - 02 из расчета на 3,5 кВт. Регулировка ТРВ ничего практически не дает.

    Температура в динамическом режиме на испарителе 5 С, перепад воды в теплообменнике тоже 5 гр при потоке 500 л/ч. На конденсаторе 52 С. Теплообменники с запасом - на выходе температура практически одинаковая для жидкостей и фреона.

    Может надо дюзу взять на 4,5 кВт, Подскажите пожалуйста хто знает
     
  3. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Re: Тепловой насос своими руками

    Смотрю не живая это тема. Почитал немного обьявления и вижу что торговцы сюда пробрались со своим "мнением". Тема превратилась из того "как сделать своими руками" в тему "почему не надо делать".

    Торговцы готовым оборудыванием авторитетно сдесь понарассказывали про фирмы, бренды, опыт, головную боль и прочие ужасы самоделки, чтобы только взять свои денежки. Чуть ли ни крутят пальцем у виска, когда вы заикаетесь, что будете что-то там делать, не дай бог. Сами то они в своей жизни вряд ли что сделали своими руками. Торговцев еще Христос гнал, и от сюда их надо гнать в свои рекламные сайты. Конечно, если кто-то даже дорогой молоток покупает, только бы известной фирмы и с гарантией, значит ему туда дорога. Но в целом ТН собрать так просто, а готовые образцы такие неадэкватно дорогие, что стоит хорошо задуматься умеете ли вы держать в руках инструмент. За все, что вы получите готовеньким на тарелочке прийдется платить в три дорога, а если сами сделаете, получите еще и знания в придачу, другим сможете помочь. И вам тоже обязательно помогут, не перевелись еще умельцы, и не все жлобы в этом мире.
     
    2 користувачам це сподобалось.
  4. Sotrudnik

    Sotrudnik Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.025
    Симпатії:
    657
    Адреса:
    Херсон
    1 людині також подобається це.
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.120
    Симпатії:
    8.914
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Тепловой насос своими руками

    що будете самі виготовляти: компресор, теплообмінник, холодоагент?
    Для саморобного теплового насосу діяльність зводиться до копання і закопування траншей (що також вигідніше замовити в спеціалізованій фірмі). Компресора для теперішніх технологій перекачування тепла у домашніх умовах (принаймі моїх) не зробити. Наближена ціна за комплект устаткування для створення такого компресора мінімум в рази перевищить кошти, необхідні для придбання десятка таких компресорів. Отже не вигідно. Тоді ще варіант знайти підрядників для виконання робіт. У радянські часи це було можливо, було і устаткування, і люди, які вміли на ньому працювати. Зараз - нема нічого.
    Отже залишається варіант переробити якийсь старий компресор від холодильника радянської доби під тепловий насос.. Це якщо компресор не зношений. Потрібно знайти холодоагент (ось де буде пррикладатися ентузіазм "Кулібіна" - для пошуку), освоїти високотемпературну пайку міді (може зварку алюмінію), купити всяких різних трубок і пробувати все це спаяти докупи. Якщо воно і дасть щось - то тільки розвагу.

    Я не агітую за "сидіти, склавши руки", просто ділюся думкою, як бачу перед собою процес створення свого теплового насосу.. Зваживши всі "за" і "мінуси", баланс у мене скочується у витрати. Якби ми були піонерами в освоєнні таких насосів (наприклад років 30 тому), тоді б було цікаво. Хоча я ще у літературі 50-х років читав про проекти теплових насосів, які б мали охолоджувати Дніпро на 1 градус і опалювати Київ. Але дальше проектів діло не пішло, принаймі я не знаю про робочі проекти.

    З чого порадите починати роботу над саморобним тепловим насосом?
    Я би порадив з ревізії джерел дармового тепла: скільки його можна відібрати і якою ціною..
     
  6. Sotrudnik

    Sotrudnik Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.025
    Симпатії:
    657
    Адреса:
    Херсон
    Re: Відповідь: Re: Тепловой насос своими руками

    По сцылке интересный опыт энтузазиста ;)
    http://forum.gravicappa.com.ua/index.php?showtopic=84
     
    1 людині також подобається це.
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.120
    Симпатії:
    8.914
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Тепловой насос своими руками

    бестселлер.. Автору - уклін і повага.
    Ось ще би дармове тепло звідкись черпати - сам би кинувся збирати конструктор. Але поки електрика мало не в 10 разів більша по ціні від газу - економічність такого проекту під сумнівом.
     
  8. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Re: Тепловой насос своими руками

    Вибачаюсь, але модератор скоріше за все "не в теме", і зарозуміло передьоргуе факти від незнання.

    По ціні: Я зробив за 600 уо на 4 кВт ТН. Аналогічні готові сягають порядка 5000 Евро. Відніміть одну величину від іншої і подумайте про додаткову вартість яку платять любителі на все готовеньке.

    Сама дорога деталь компресор 200 уо. Теплообмінники труба в трубу. Що так важко 10 м гнучкої мідної труби запхати в металопластикову трубу і закрити стандартними фітінгами. Міді пішло 5 кг. ТРВ - 60 уо. Це основні витрати. Рахуйте... Трохи довелось зварювати. Зварка на мідь срібними припоями - це елементарно, не розказуйте байки дітям. Там така адгезія що припой просто всмоктується в мідь утворюючи розчин заміщення. Припой просто обтікае шви і заповнюе пустоти.

    Я десь опублікую з картинками цю всю історію по виготовленню ТН.

    Тепер про підземні колектори тепла. Так це може бути коштовно. Але в багатьох випадках це не так. Наприклад по лівих берегах всіх річок Північної півкулі криниці неглубокі і повноводні. У мене хата 1 км. від ріки але шутрянний шар починається на глубині 4 м і там ще 15 м шутру. В цьому шарі практично ріка води. Дебету хватає на 5 кВт зимою вже зараз. Але я ще буду копати і дебет зросте. Воду беру з криниці і зливаю в канал недалеко. Все зробив сам.

    Тепер про газ: кВт газу до кВт електрики 1/3 по ціні, що ви там несете дурниці. А буде ще менша різниця по багатьом причинам, які вам просто не збагнути. Проклади газ, підключись, документація, проект, встанови лічильник, котел, плати, плати і плати. Поки хату не здаси в експлуатацію не дадуть дозвіл на підключення газу. Головної болі буде більше ніж прочитати як влаштований холодильник.

    Невігластво велике зло. Є просто випадки коли дуже навіть виправдано іти на такі заощадження. Просто нема таких грошей, нема газу, ітд а є розум. А ви мені нагадуете Катьку "велику" яка сказала - голодаете, нема хліба, то їжте перожыные.
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.120
    Симпатії:
    8.914
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Тепловой насос своими руками

    ?.. Будьте толерантніші..
    Я ж не настоюю на твердженні, що виміняли за дурницю у когось компресор, який зовсім не для цього (ТН) призначений. Цілком можливо, що ви організували токарно-фрезерну дільницю, де вирізали з відповідного металу всі складові для компресора. Цілком можливо.. Ось Давид купує листовий матеріал, ріже, гне і зварює котли. Котли цілком на свої затрати нормально працюють.
    Чому б так і теплові насоси так не виготовляти..
    Звичайно, я "не в темі" по теплових насосах. Я ж цілком однозначно про те сказав:

    хай вас це не ображає.
    А за що тоді деруть 5000 єврів?
     
  10. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Re: Тепловой насос своими руками

    Та ви просто кепкуете відверто, кажучи:що, будете самі виготовляти: компресор, теплообмінник, холодоагент? І таке інше весь час...

    Ні всі деталі були куплені абсолютно новими, Сам зробив теплообмінники бо це дуже просто.

    LG Компрессор на 3,8 по холоду - новий закоркований. Я розумію ви купуєте все в дорогих бутіках, А люди з меншим достатком шукають на базарах, торгуються, оптимізують витрати і головне не довіряють тому що розказують торговці і профани.
    ТРВ Danfos абсолютно новий
    Мідні труби , підіть ще знайдіть вживані.

    Все абсолютно реально.Тільки кілька вживаних деталюшок - це ресівер на 2 л. і датчик тиску фреону в системі. Все останє з запахом заводу.

    Категоричні, зухвалі заяви можуть робити тільки люди які пройшли весь шлях і знають нюанси, і то вони таке не роблять ніколи. Подумайте над цим.
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою