Будівельні паспорти 2021. Обговорення на форумі!

Тема у розділі 'Юридические вопросы, нормативные документы', створена користувачем evgen1995, 30 чер 2021.

  1. evgen1995

    evgen1995 Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    11
    З 2021 року діє порядок видачі від 2011 року, наказ №103: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0902-11 останні зміни в який відбувалися в 2019 році, що збільшили можливе будівництво на підставі будівельного паспорту з 300 кв.м. до 500 кв.м.

    В 2021 році сфера архітектури й містобудування зазнає динамічних змін, зокрема найважливіше, це подача дозволу, декларації про готовність об'єкта до експлуатації,- після отримання будівельного паспорту - до Державної сервісної служби містобудування, котра утворилася на місці ліквідованої ДАБІ.

    Причепом добавилася децентралізація, утворення нових територіальних громад, адже раніше видавались будівельні паспорти при державних адміністраціях, якщо орган містобудування й архітектури не утворений в межах населеного пункту. Особисто я отримував будівельні паспорти в РДА Києво-Святошинського району, а тепер треба їздити аж у РДА Фастівського р-н, Бучанського, Обухівського, бо Києво-Святошинський район вже де-юре не існує. А це треба відкатувати на авто сотні кілометрів, що звісно вплине на ціну юридичних послуг. Адже досі не внесено змін в Земельний Кодекс, тобто розмежування повноважень, що за межами населеного пункту, то розглядає РДА, а не міська, селищна чи сільська рада, у випадках коли не утворено місцеву архітектуру, про цю прогалину, що стосується порядку видачі будівельних паспортів в 2021 році, я розписав тут: http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/budpasport - більш всього описано як вирішувати проблеми при самобуді. Законодавці хотіли зробити як краще, а вийшло як завжди!

    З вересня 2020 року всі будівельні паспорт мають відображатися в РЕЄСТРІ: https://e-construction.gov.ua/bud_passports - тобто можна відслідкувати статус документу й аріхтектурно-інженерні вимоги, що плануються в будівництві. Відповідно й змінився в 2021 році зразок будівельного паспорту: QR.jpg
    А також, в місцевостях, де створено містобудівні кадастри вже є можливість подавати документи через ДІЯ, онлайн, хоч до прикладу в Києві є містобудівний кадастр: https://mkk.kga.gov.ua/map/ - але я впевнений, що до цього ще далеко, бо Київ заплямований корупцією й відмовами, люди роками отримують будівельні паспорти, якщо звісно до мене не звернуться, я знаю як впливати на чиновників.

    Тому будівельні паспорти на період 2021 року будуть у формі великого пакету папірців, в Київській області й в Києві, тим паче треба долати багато кілометрів по області, щоб отримати затверджені документи на будівельний паспорт.
    _________________________
    Погоджено з @sanykrimea
     
    Останнє редагування: 30 чер 2021
    sanykrimea подобається це.
  2. evgen1995

    evgen1995 Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    11
    Всім вітання! Не бачу активності в обговоренні, тому хочу паралельно із змінами в матеріалах про будівельні паспорти тезисно й лаконічно розповісти про нові апдейти в моїх статтях!

    Зокрема розглянув питання по будівельній амністії й навів приклади судових рішень з апелюванням до переваг схеми забудови в будівельному паспорті. Тобто при спорі чи інших суперечностях між власниками сусідніх земельних ділянок - на котрих порушені Державні будівельні норми - водночас у двох, то перевагу матиме власник оформленого будинку через будівельний паспорт, бо в нього чітко на руках буде схема забудови ділянки!

    А от при будівельній амністії роблять технічний паспорт з відміткою про технічне обстеження, то це певна індульгенція, що не зробили дозвіл на приватний будинок, проте не звільнення від відповідальності за порушення Державних будівельних норм, ось по амністії https://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/bud-amnistiya навів приклад, так званого підводного каменю під час реєстрації документів на будинок в ДАБІ чи вже зараз в ДІАМ, тобто оцінка ІСТОТНОСТІ порушень будівельних норм, а це оціночний термін й може трактуватися будь-як, в тому числі не на користь власника самочинно збудованого будинку.

    Й тут може бути штраф за самобуд, якщо будинок вже експлуатується без введення в експлуатацію чи є порушення ДБН й штраф буде із двох частин, як я пояснював: https://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/shtraf-za-samostroi - й це буде в районі 8 тисяч гривень, що не саме страшне!

    Адже, якщо документи не зареєструють й визнають ІСТОТНИМИ порушення Державних будівельних норм, то можуть змусити провести реконструкцію будинку для наведення ЛАДУ з правилами будівництва - от цей момент найбільша проблема, котра непоодиноко виникає під час будівельної амністії.

    Хоча ми не виключаємо, що при отриманні на самовільне будівництво будівельного паспорту при не дружніх стосунках з архітектурою, можуть й поскаржитись вони на самочинність будинку. Проте це вже не так страшно, якщо з ДБН все повному порядку, тоді буде мінімальний штраф за відсутність дозволу на будівництво приватного будинку, а що інспектори ДІАМ дадуть припис на отримання дозволу й термін в 2 місяці, згідно Постанови про архітектурно-будівельний контроль: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/553-2011-п
     
    sanykrimea подобається це.
  3. evgen1995

    evgen1995 Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    11
    Всім Вітання! Наразі статтю про будівельні паспорти обновив на 90% й розповів багато різних інсайдів й способів, як зберегти кошти і захиститись від чиновників.

    Розглянемо один із інсайдів, щоб заставити чиновників розглядати документи на будівельний паспорт в законний термін 10 днів слід знати важелі впливу, а це архітектурно-будівельний нагляд, він поширюється на всіх чиновників в сфері архітектури й є відмінним від архітектурно будівельного контролю - що здійснюється над чиновниками.

    Зокрема слід повідомляти тим самих чиновників про можливі санкції до них, тоді вони напрягаються й починаються працювати. При цьому ймовірність отримати відмову при видачу будівельного паспорту - мінімальна. Звісно якщо ти юристи по нерухомості з досвідом й знаєш всі Державні будівельні норми, щоб схему забудови чітко зробити по ДБН, бо в цьому й криються основні проблеми.

    Поміж всього, щоб знайти всі вимоги по всіх ДБН слід перечитати десятки окремих Державних будівельних норм, проте є вихід, ми зібрали в одному місці правила будівництва приватного житлового, дачного, садового будинку: https://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/dbn-ohoronny-zony

    Вирішили поділитись цією інформацію по будівництву, бо вона прямо дотична до отримання будівельних паспортів!
     
  4. evgen1995

    evgen1995 Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    11
    Вже не потрібне отримання будівельного паспорту, це стосується отримання дозволів на будівництва з літа 2022 року
     

Поділитися цією сторінкою