Поділ земельної ділянки між співвласниками й під будинком!

Тема у розділі 'Юридические вопросы, нормативные документы', створена користувачем evgen1995, 9 чер 2021.

  1. evgen1995

    evgen1995 Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    11
    Питання поділу землі одне з найактуальніших в сфері оформлення й узаконення, оскільки земельну ділянки можна лише раз приватизувати, змінити цільове призначення, а поділ або об'єднання можливий багаторазово.

    Найпростішим видом поділу ділянки являється той, що робить один власник й без розташованого будинку на лінії розділу, оскільки немає потреба отримувати розширеного пакету документів, як до прикладу між співвласниками.

    Окремим видом поділу ділянки виступає розділ під будинком, оскільки в процесі цього додатково слід вирішувати питання по адресам, замовляти висновок про можливість поділу будинку.

    Істотними умовами поділу ділянки під будинком, між співвласниками або простому є:
    1. Можливість під'їзду до окремих ділянок з шириною не менше 3.5 метра
    2. Мінімальність площі, 4 сотки, якщо в планах узаконити будинки.
    3. Окреме інженерне забезпечення, входи в майбутні будинки.
    4. В разі співвласників - згода всіх на такі дії, в іншому випадку лише суд.

    Під час поділу земельної ділянки з декількома власниками укладається договір, а не просто нотаріальна заява, тим паче вимагається від кожної сторони згоди членів подружжя ( вимоги сімейного кодексу) й загальна вартість значно збільшується, що тут не розписувати готове, про повний перелік документів між співвласниками вже є готовий матеріал http://legalhome.com.ua/ua/oformitzemelnydilianky/podil_zemli - в якому можна й почитати новини про поділ земельної ділянки в 2021 році, побачити зразок схеми розділу землі під будинком.

    Ставте Ваші питання, будемо обговорювати проблемні ситуації!
    До прикладу в мене виникали проблеми з адресами, бо кожен населений пункт як хоче так діє в цьому питанні, хоча зараз вже це по 26-3 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності -присвоюється протягом 5 днів для кожного новоствореного будинку й документів крім техпаспорту не передбачається, якщо все було електронним.
    _____________
    Тема погоджена з @sanykrimea
     
    sanykrimea подобається це.
  2. evgen1995

    evgen1995 Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    11
    Однією з новин літа 2021 року по поділу землі, - являється скорочення пакету документів для реєстрації технічної документації по розділу ділянки, а саме тепер можна не подавати в Державний Земельний Кадастр:
    1. Нотаріальну заяву, якщо один власник.
    2. Договір між співвласниками землі.
    Хоч й не потрібно подавати, але робити всеодно обов'язково, бо для реєстраційної дії в Реєстрі речових прав потрібна підстава, якою як раз й виступає заява або нотаріальний договір між співвласниками землі.

    Вітаються запитання в темі про поділ земельних ділянок, давайте зробимо корисним обговорення!
     
    sanykrimea подобається це.
  3. evgen1995

    evgen1995 Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    11
    Тематично варто відгукнутись, ось добавив по темі свій проект договору про поділ земельних ділянок між співвласниками. Зразок договору - ПЕРЕВІРЕНИЙ, я на практиці реєстрував потім в нотаріуса речові права права, тому жодних зауважень по змість й ІСТОТНІ умови договору, а це:
    1. Опис сторін - співвласників
    2. Привязка окремих частих майбутніх нових ділянок з поворотними точками й запланованою площею.
    3. Інші умови згідно Інструкції вчинення нотаріальних дій: що співвласники володіють мовою, перебувать в здоровому глузді й без примусу вчиняють правочин.

    Загалом весь проект договору про поділ між співвласниками земельної ділянки: https://legalhome.com.ua/ua/oformitzemelnydilianky/podil_zemli/zrazok_dogovory_spivvlasnuk - в тому числі можна використати для поділу будинку між співвласниками, тільки слід прописувати замість схеми поділу землі - висновки інженера по технічній інвентаризації!

    Але поділ житлового, садового або дачного будинку чи іншого будівництва із присадибними ділянками передбачатиме обов'язково попередній поділ землі, це нові зміни: п 54 Постанови про реєстрації речових прав на нерухоме майно!
     
    sanykrimea подобається це.
  4. evgen1995

    evgen1995 Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    11
    Добавив апдейт в матеріал про поділ земельної ділянки між співвласниками, зокрема як чинити, коли немає можливості отримати згоду члена подружжя на поділ землі!
     

Поділитися цією сторінкою