котли колись не знали конденсату так як в гравітаційній системі температури вищі а дрова/вугілля, були дешевші , я так думаю що все залежить від експлуатації котла не опускати температуру нижче 60 градусів , но і зрозуміло що 5мм краще.
Это да, но и тем хуже теплопередача - металл конечно хорошо передаёт тепло, но тоже имеет своё сопротивление. А 5 мм не спасёт при подключении котла без подмеса и токе сырыми дровами - тоже будет конденсировать и зарастать (правда немного меньше).
Нет не меньше конденсата.Его ровно так само что при 1 что при 8 мм,уж поверьте. --- добавлено: 4 лис 2018 у 18:48 --- Вы не правы.Можете посмотреть,если только за делитанта меня не считаете.
Парадокс.Значит метал который толще,значит быстрее остывает,а который потоньше дольше остывает.Нет я не перепутал.Толстый быстрее стынет,тоньший дольше)))
Закипает быстрее.А остывает также быстрее,чем чайник из 6 мм)))Почему???.Все просто.Потому что у чайника у которого стенка толще набрал теплоемкость.Набрал потому что эта теплоемкость была аккумулирована в метал.Ничего не теряем.
Я вже колись писав у коментарі на ютубі...,отож цитую самого себе: "Привожу посилання https://isuct.ru/dept/chemkiber/piaht/metodwork/newmet/3.htm з першої і третьої формули видно яснно що чим товща стінка тим теплопередача гірша." п.с. "имеющий ушы да услышыт"
В загальних випадках, так, чим товша стінка, тим ніби довшу путь долає тепло, і ніби треба більшу площу стінки тоді. Але в металевих обмінниках для кліматики значно більший вплив на процеси мають обмінні шари, що перебувають в невеликому просторі попри стінку. Властивості носіїв, об'єм шару, характер їх руху біля стінки, забруднення стінки.. Такі обмінні шари зазвичай є теплоізоляторами, по відношенню до металевої стінки. Грубо кажучи, стінки хоч 3мм хоч 6мм, можуть однаково пропускати тепла значно більше і швидше, ніж можуть обмінні шари, що межують з ними. І такою різницею властивостей стінок можна просто нехтувати.