Прывет Юр , остается два вопроса , почему буржуи свои котлы футеруют по самое небалуйся и второй вопрос, зная эти проблемы дают срок эксплуатации котлов 10-15 лет? ИМХО без шамота и прочих изысков шахтник превращается в огненный ящик с дыркой с низу, это кстати не я сказал)
Ну канєшно))) А я все чекаю відповіді від Юрія в приваті... А він всьо о кірпічах думає, нєкогда йому... Вибачте, що потурбував. )))
Була б хороша тяга/сухі дрова, то і конденсата було в десятки разів менше, а отже і проблем не було б навіть якщо обратка холодна. З електричним димотягом думаю не було б проблем із ржавінням. З шамотом однозначно горіння краще. Процес горіння і шамот мені асоціюються з двигуном автомобіля і маховиком. Там схожі процеси. Двигун працює ривками і має мертві зони в яких він не дає зусилля і без маховика нормальної роботи ДВЗ не було б. При цьому в автомобілі є поняття оптимальної швидкості обертання коленвала при якій двигун працює найбільш економічно і плавно. Ця економічність/оптимальність залежить від розмірів і маси маховика. Тому любителі пофорсувати зточують маховик, щоб він був легший і розгін був за менший час, але на малих оборотах зточений маховик буде недостатньо накопичувати кінетичної енергії, щоб двигун легко проходив мертві зони. Горіння в котлах теж відбувається ривками, тобто за рахунок температури із палива виділяються гази і їх згорання створює "ривок". При цьому отримується тепло, яке потрібне для отримання із палива нової порції газів. Проблема в тому, що гази які виділяються з палива потрібно ще розігріти, щоб вони повністю згоріли. Але розігріти гази потрібно за дуже короткий проміжок часу, бо тяга димаря висмоктує все з зони горіння і гази можуть не встигнути отримати необхідну температуру для повного згорання. Ось тому шамот/маховик тут допомагає. Шамот накопичує теплову енергію і може за короткий проміжок часу розігріти гази, а далі розігріті гази згорять і повернуть шамоту енергію ще й з відсотками. Таким чином шамот забезпечує плавне і повне горіння без пчихання недогорівших газів. Але шамот має свою масу, так само як маховик момент інерції. Це означає, що масу шамота потрібно підбирати під потужність котла, так само як маховик підбирається під потужність двигуна. Якщо маса шамота завелика, а котел видає малу потужність, то ви не зможете розігріти шамот і нормального горіння не буде, а буде шамот і кіптяві. Так само для маховика, якщо він буде мати надто велику інерційність, а двигун буде малопотужній, то автомобіль не розженеться і до 20км/год, а буде тільки пчихати і диміти. Якщо ж шамот буде мати замалі розміри і масу, а котел буде великої потужності, то шамот просто згорить або потріскається. Так само і маховик може розлетітись на шматочки від потужнього двигуна, якщо міцність маховика буде недостатньою.
10 тонн в сутки это 10000/24=416 кг в час. при влажности 50% удельная теплотворная способность 2 кВт в час на кг. Итого имеем мощность 832 кВт. 1250 это сильно оптимистично.
Это модуль Кростенский. 1250 взяты из паспорта. Фактически понимаем, что для этого котла показатель недостижимый!