Стабілізатор напруги для вітрогенератора або сонячних батарей

Discussion in 'Своими руками - общие вопросы' started by ИгорьУ, Oct 18, 2014.

  1. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Messages:
    6,382
    Likes Received:
    6,893
    Location:
    Стебник
    Вам зараз головне не вати, а вольти. Якщо ваш генератор видає напругу меншу, ніж 12В(якщо у вас звичайні свинцеві), то ні про яку зарядку говорити немає сенсу. Для того, щоб акумулятор заряджався, потрібно на нього подати 13,8-14,2В.
    Тепер про навантаження. Якщо ваш генератор видає якийсь струм(я не знаю який у вас), то і навантаження повинно бути відповідне. Тобто ваше навантаження повинно споживати струм, не більший, ніж видає генератор.
     
  2. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Messages:
    380
    Likes Received:
    110
    Location:
    Буковина
    Правильно тільки не механічний редуктор а електроний. Про що і йде мова весь час!!! У нього теж будуть свої втрати ален не буде проблем з змащуванням, ізносом, шумом...
    --- добавлено: 21 окт 2014 в 11:43 ---
    Правильно, тому я і кажу що напругу доцільно підняти електроним "редуктором". Струм впаде, але все рівно при вітрі 4м/с це будуть ампери а не міліампери.
    Як я зрозумів мова йде про узгодження джерела струму з навантаженням. Щоб максимально витягнути з джерела саме енергію (не струм і не напругу) треба щоб внутрішній опір джерела був рівний навантаженню. У нас правда навантаження акумулятора буде змінюватись при зарядці, але бог з цим. Ну і головне питання, яке накінець задали після 6 сторінок обговорення, а який же все таки струм можна витягнути з вітро генератора при вітрі 4м/с (саму швидкість вітру міряю на пальцях) і хай напрузі 10В. Не знаю, не так просто поміряти. Ще треба думати як провести такий замір бо все "пливе" одне тронь, друге змінюється. Але чисто" косвенно" бачу що потужність є в районі 50Вт (як грілися лампочки і різні навантаження)
     
    Last edited by a moderator: Oct 29, 2014
  3. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Messages:
    10,969
    Likes Received:
    7,148
    Location:
    Одесса
    ... иначе "упадёт" напряжение.
    --- добавлено: 21 окт 2014 в 11:59 ---
    , который повысит напряжение за счёт тока, ШОБ хоть милиамперы, но уходили аккумулятору.
    --- добавлено: 21 окт 2014 в 12:02 ---
    Как выйдет. Вы сами всё понимаете.

    И всё таки нужно устройство в котором не только микросхема, без катушки не обойтись. (Пример я выкладывал выше.) Ёмкостями большого тока не добьётесь.
     
    Last edited by a moderator: Oct 29, 2014
  4. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Messages:
    380
    Likes Received:
    110
    Location:
    Буковина
    А хто тут був проти індуктивносі. Я просто не бачу досі реальної робочої схеми.

    Після всьго шо я тут проаналізував за останній час самий ефективний варіант для рішення задачі це - електроний підвишчуючий напругу "редуктор" в два раза і реле підзарядки акумулятора від машини. От така блок схема. Понижати при високих напругах(сильні вітри) не треба бо не буде критичного перевищення поки акумулятор не зарядиться. Треба слідкувати тільки за напругою на акумуляторі щоб вчасно переключитись на баласт. Баласт потрібен бо вітряк без нагрузки може піти в рознос.

    Тепер тільки залишилось цей алгоритм перетворити на схему. А тут я не спеціаліст.
     
  5. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Messages:
    10,969
    Likes Received:
    7,148
    Location:
    Одесса
    Берите пока то, ШО есть, а экспериментировать потом будете.
     
  6. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Messages:
    8,806
    Likes Received:
    10,846
    Location:
    Зах. УкраЇна


    НУ-НУ...:)
     
    andrij64 likes this.
  7. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Messages:
    10,969
    Likes Received:
    7,148
    Location:
    Одесса
  8. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Messages:
    380
    Likes Received:
    110
    Location:
    Буковина
  9. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Messages:
    6,382
    Likes Received:
    6,893
    Location:
    Стебник
    Вам потрібний такий алгоритм: постіні 5-10В перетворюєте в змінну напругу, змінну напругу підвищиєте до потрібної величини, потім змінну напругу перетворюєте в постійну 13,8-14,2В. І цією напругою заряджаєте акумулятори.
    Одна з найпростіших схем:
    688570060.png
     
  10. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Messages:
    10,969
    Likes Received:
    7,148
    Location:
    Одесса
    Нюанс в том, что там может быть и 18 В. Нужно что-то вроде ШИМ регулятора. И тут логика снова выводит на китайские контроллеры заряда батарей. Может и не нужно "изобретать велосипед"?
     

Share This Page