Хотілось мені знати чим покривають червону цеглу , щоб не було ядовитих парів під час нагріву. яким лаком чи фарбою.
Це добре . А як лак на рахунок екологічності не підкачає , ви ним корестувались. Може ви знаєте який роствор кладуть між червоною цеглою ( надіюсь не жаростійкий роствор 1500градусі який використовують в топці ) , теж на рахунок екологічності а би під час топки роствор між цеглою не виділяв токсичний пар.
Спец. лак для цегли жаростійкий, по екології як вогнетривка цегла, собі не робив, а люди задоволені враження на 9 балів з 10, кажуть блиск не такий як в фото інструкції. На рахунок розчину: якщо хочете з економити то нічого не станеться якщо топку покладете на мертелі, а червону цеглу на звичайному глиняному розчині, просто як на мене то це лишня морока, під час кладки змінювати розчин. Щодо "токсичних парів" то я можу сказати одне, глина та пісок еко-матеряли а це основні компоненти суміші для кладки цегли, а пар який утворюється з води має виділятися не під час топки, а під час просушки тому якщо вода занесена в суміш не забруднена то і пар не повинен бути токсичним.
Я вимурував піч з кахлю з червоної цегли ніколи не робив . То є готова червона цегла в магазинах чи потрібно самому готовити .
Щоб зробити цеглу ідельно рівно потрібен станок з кареткою . Треба цеглу зрізати з шести сторін . Щоб усі цеглини мали однаковий розмір інакше піч вийде крива . А це забирає багато часу .
1. Вистачає розбити одну цеглу, і по її сколу вже видно якої вона марки. 2. В 200 марки всі сторони, як я писав, мають помилку не більше за 0,1 мм.