--- добавлено: May 19, 2013 4:43 AM --- Повторил конструкцию. Использовал 50 метров трубы пластмассовой диаметром 40 мм и 20 метров диаметром 16 мм плюс краны тройники для врезки в существующую систему. Цена вопроса 500 грн. Все работает отлично, в зависимости от погоды от 11-00 до 20-00 можно принимать душ, остальное время вода идет теплая. Правда дни еще не очень жаркие ( до 25 градусов). Спасибо за идею.
Фото мобильным, качество не очень. Труба 40 проложена по кругу по всему чердаку на верхней поперечине. На фото врезка в систему, снижение 16 трубы, труба 40 на поперечине, и переходник с 40 на 16 с внутренней резьбой который плохо держал, заменил на переходник с наружной резьбой. К сожалению вечер и фото перехода с 40 на 16 не вышло на чердаке темно в той стороне. По расчетам воды около 60 литров, в воскресенье было жарко принимали душ за день раз 15, вода горячая и на посуду жене хватает. Утром и после 21-00 идет комнатная. Собрали вдвоем за час.
Почитав тему і хочу сказати, що люба ідея яка приносить користь має право на життя. А ось в мене є старий виносний блок кондиціонера, і появилась ідея використати теплообмінник з нього для нагріву води встановивши його на горищі, замість труб як у автора. Тільки треба продумати систему віводу конденсату. Подібну систему але зворотньої дії (коли за допомогою гарячої або холодної води, нагрівається або охолоджується повітря, яке потімподається по повітропроводам до приміщень) колись бачив в одному з будинків на манхетені, де вся система обігріву (повітряна) та кодеціонування була побудована по такій схемі.
Идея неплохая, но... На чердаке воздух исключительно сухой, замкнутый объем - откедова там конденсат? Ну, на всяк случай подставить корытце не проблема... А вот поставить на теплообменник хоть слабенький вентилятор - очень рекомендую. И бачок-накопитель на 50-100 л с теплоизоляцией...
Дякую що звернули на це увагу. Збираюсь використати вентилятор з самого кондиціонера, та і бак передбачалось.
а хіба вистачить обєму рідини в системі від кондиціонера для повноцінної роботи теплонагрівача. навпаки суть системи в тому що тепло треба забирати з великої ділянки поверхні горища - 50-100 вк. м , а через те що передача тепла відбувається дуже повільно, треба мати великий обєм води і максимальну поверхню контакту з теплом. на мою думку найоптимальніше було б півдюймовою тонкостінною трубою і десь так метрів з 100 або й більше...
Аккумулятор тепла нужен обязательно - это верно. Интенсифицировать теплопередачу можно двумя путями: 1. Увеличить поверхность теплообмена - очень затратный и малоэффективный путь. 2. Усилить циркуляцию воздуха (организовать обдув) - коэффициент теплопередачи может увеличиваться на порядки. Сорри, нет времени... Продолжу, если интересно.
Всі ідеї хороші і працюють, але їх об'єднує те, що в когось щось завалялось. В одного моток труби "лишній", в іншого теплообмінник. Якщо ж купувати все нове тоді ККД має значення (ціна-ефективність) і поки що краще сонячних колекторів не знаю. Доречі мій тесть взяв бак від старої пральної машини заглушив усі дири, вивів штуцер під шланг, поставив його на дах (на покрівлю). Воду наливає з драбини шлангом з пістолетом, вихідний шланг опустив в кухню і поставив на кінці звичайний кран. Ціна - 20-30 грн. (кран, шланг, штуцери). Пару годин сонця і миють посуд гарячою водою.