це тіпа гідрострєлка з електротеном а ще задвіжка для регулювання швидкості протоку рідини. і малюнок з інтернету багатьом відомий.
Вчора говорив з другом на цю тему , друг порадив не робити ставку на газовий котел як основний , сказав роби систему під твердопаливний котел , в тебе своя хата а не квартира де крім газу нічого не поставиш , дрова назбираєш за літо , трохи докупиш , за дрова можна поторгуватися в ціні а за газ с ким поторгуєшся , те що дали по субсидії спалиш простим газовим котлом , а дальше дровами це тобі вийде дешевше . Вечером і коли дома нікого не буде , будеш топити газом по субсидії , а коли з роботи прийдеш дровами , система надійна , провірена часом . Котел на газ бери простий він надійніший і на дрова також простий собі звариш // друг поможе зварити мені лише все підготовити , нарізати метал // , раз на дві години підкинеш дрова , руки не відпадуть , за то економія дров відчутна і горять добре в простому котлі дрова недосушені . Друг мене вчора переконав в цьому варіанті , а там дальше буду старатися зробити великий ТА , а його можна буде нагрівати як газом так і твердопаливним котлом . Так що йду в цьому напрямку .
Я маю точку , на газову колонку , що дає змогу поставити навісний котел з коаксіальним димоходом , і не потребує зварних робіт , просто прикрутять газовий шлаг і усе , а от підлоговий котел , потребує нового димоходу , переварки труби через стіну , установки витяжки , притоку повітря . Ось і мучився що вибрати . З тим газом багато мороки з газовиками , будуть домахуватися , димохід кривий , витяжка не така , та ще інших багато дрібниць . До електрокотла ніхто не домахується , до дровяного теж , з газового балона пропана , який як рване мало не покажеться , можна підключити хоч котел хоч металічну пічку , ніяких проблем , а з магістрального газу після лічильника , підключи щось не так так зразу газовики в істерику впадають , грозяться газ відключити .
такой газовый монстр у меня стоит без работы, только ревизия и пробный пуск в начале сезона. третий сезон топлю ТПК. ТПК стоит на улице под навесом . и все проблемы с мусором в доме не возникли решил этот газовый котел выбросить вообще и освободить место на кухне.. поставлю электрику в ТА на всякий случай.
Якщо він оцинкований в середині , там де вода , то такі котли в нас переробляють на дров’яний нагрівач води для ванни . Поставте газовий котел сучасний маленький , як аварійний у випадку якщо виникнуть проблеми зимою з дров’яним котлом.
@шахматіст, у мене такий для ванни є. . ремонтований декілька раз, а все працює. доки не впаде ціна на газ- займатись ними не буду.нема сенса витрачати гроші на те, щоб знову витрачати більше.
Не розумію чому такі тонкі теплообмінники в котлах , всього 2мм і скільки прослужи років такий котел .