Своїми руками Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем Andrii_M, 9 лис 2012.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.894
    Симпатії:
    15.563
    Адреса:
    Київ
  2. dneva27

    dneva27 Майстер

    Повідомлення:
    89
    Симпатії:
    51
    Адреса:
    Хмельницьк
    Дякую за відповідь . Поки що виставив кут 45.
     
  3. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.556
    Адреса:
    Україна
    Якщо в якості сонячного колектора використати землю, тобто не зовсім землю а на частині подвір'я використати площу 15 х 10 метрів і зробити все по технології теплої підлоги теплоізолювавши від землі.
    Тільки ця тепла підлога буде працювати навпаки грітись від сонця і тепло віддавати у бойлер .
    Може десь вже використовують такі технології.
    Що думаєте про таку ідею .
     
    Останнє редагування: 15 сер 2015
    Палецкий та С@ньок подобається це.
  4. trvld

    trvld Майстер

    Повідомлення:
    246
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    г. Хмельницкий
    Це, насправді, шланг для поливу, забутий на галявині - працює, але дуже далеко до досконалості.
    Як на мене - неефективне використання землі. Родюча земля забезпечена водою та сонцем - дуже ефективний акумулятор сонячної енергії без зайвих втрат на перетвореннях.
    Краще для таких цілей використати неутеплене горище, особливо - крите залізом
     
  5. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.556
    Адреса:
    Україна
    @trvld, Я мав на увазі якщо використати ту частину подвір'я на якій буде стелитись асфальт чи тротуарна плитка, і під ним прокласти труби. Родючу землю не використовуємо.
     
    Останнє редагування: 15 сер 2015
  6. trvld

    trvld Майстер

    Повідомлення:
    246
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    г. Хмельницкий
    Гідро-теплоізоляція, тінь від дерев та споруд, періодичне розміщення якихось предметів, опале листя - проблем буде достатньо. Крім того, жорстка сезонність. Не думаю, що це буде дешево ...
     
  7. Палецкий

    Палецкий Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.258
    Симпатії:
    712
    Адреса:
    г.Ровно Украина
    Я шкодую, що коли робив бетонну отмостку коло хати, а саме на південній стороні, не закінув в 10см. слой бетону пластикову трубу ...то був би чудовий сезонний проточник ГВ ! На днях міряв температуру бетону під вечір ...сягнуло 38 гр.! Як би в бетон закінув сажи, що б отмостка була темного кольору, думаю бетон розігрівався би ще більше
     
    Vitalik Xm, RomDzhan, DINAMIT-UA та ще 1-му подобається це.
  8. dneva27

    dneva27 Майстер

    Повідомлення:
    89
    Симпатії:
    51
    Адреса:
    Хмельницьк
    Добрий вечір. Сьогодні намагався провірити роботу колекторів . Використав ємність на 300л та циркуляційний насос віло RS25/4-3P але випробовування прошли бе успіху так як насос не зміг підняти воду на висоту 5м. Я спробував прокачати систему міською водою з шланги , пішла гарячя вода. Питання , якої потужності насос мені потрібно використати щоб продавити на висоту 7-8м. так як бак буде розміщено ще низче на 3м аніж зараз. Подачу гарячої води в бойлер провів мідною 15 трубкою. обратку металоплатиком. Чи може бути одною з причин по якій не хотів працювати циркуляційни насос , замалий діаметр магістралі?
     
  9. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.556
    Адреса:
    Україна
    @dneva27, Намалюйте схему , вкажіть діаметри труб, перепад висот і відстань по горизонталі , який насос використали, клапани , тобто все що використали у системі .
    Можливо тоді стане зрозуміла Ваша проблема, і Вам допоможуть.
     
  10. dneva27

    dneva27 Майстер

    Повідомлення:
    89
    Симпатії:
    51
    Адреса:
    Хмельницьк
    Так як я вже казав раніше я лише випробовував систему тому ані клапанів й нічого іншого окрім насоса не викоистовував. 1.png
     

Поділитися цією сторінкою