Засмолення котла! В чому причина?

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем predator86, 21 жов 2011.

  1. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    Відповідь: Re: Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    Спробую похімічити автоматикою сьогодні, завтра відпишусь! А щодо вентилятора - то оберти він набирає плавно (розганяється з 5-15 сек.)
     
  2. npu

    npu Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    18
    Адреса:
    Киев
    Бывает ещё часто случаи когда в средине котла выступает конденсат на теплообменнике. Тогда к мокрой стенке начинает прилипать всякая дрянь.
     
  3. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    Я з тобою згідний, але це відбувається якщо котел горить при температурі ниже 60 С., а я палю зазвичай 70 С.
    І ще хотів би запитати, я поставив на комині грибок (від дощу чи снігу), можливо із за нього тяга втратилась і тормозить тяга?
     
  4. npu

    npu Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    18
    Адреса:
    Киев
    Возможно. Смотря какая у него конструкция. А это условие соблюдается?
    [​IMG]
     
  5. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    ну в мене комин вище конька десь 50 см. Але висота грибка 15 см.
     
  6. npu

    npu Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    18
    Адреса:
    Киев
    Нужно попробовать снять грибок. И прогнать котёл на макс температуре с помощью сухих дубовых дров. Сажа должна выгореть. Главное чтобы она в дымоходе не загорелась. После этого попробовать по эксплуатировать котёл в прежнем режиме без грибка. А вообще в случае с ТТ котлами куча нюансов. Нужно чётко соблюдать инструкцию.
     
    2 користувачам це сподобалось.
  7. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    Re: Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    Привіт!
    Вирішив свою проблему?
    Я можу тобі пояснити чому таке трапляється бо вже більше місяця користуюся котлом день у день.
    Дивись, у тебе система так побудована що немає куда скидувати тело с котла тому він нагріває систему до максимума і переходить у режим притушенного стану тобто тільки час від часу продуває камеру а горіння немає аж поки температура у системі не впаде на два градуса (постав хістерезу 1!).
    отже получається що у притушенному стані він немає кисню що створює засмолення ( став частіше продув ).
    що я можу порадити - встановлення теплоаккумулятора допоже тобі побороти цю проблему, або накопичувальну ємність - тобі треба щоб котел скинув тепло у ємність а потоім насос гоняв з неї гарячу воду по системі.
    у мене також він засмолюється, особливо вночі бо я через кран пускаю на хату 40 градусів щоб до ранку стало дров. потім рано виставляю знову 60 ( у колі підмісу завжди 70 ) і смола вся обгорає і відпадає.
    повністю чищу котел раз у три дні, димохід раз у тиждень ОБОВ"ЯЗКОВО!
    у меня в колі підмісу бойлер на 70 літрів, коли дрова згорають то тепло забирається з бойлера і ще деякий час підтримує у батареях тепло.
    в слідуючому році замість нього встановлю бочку на тону або дві щоб скидати в неї тепло и використовувати потім для циркуляціі в системі.
    майстер спеціально мені так зробив але поки що малий бойлер встановили.

    Добавлено через 8 минут 18 секунд
    якби грибок тормозив тягу то був би такий ефект - заслонка яка прикриває піддув начинає бистоо стукати, тобто вентилятор давить вверх а утворюється опір і стовбур диму починає резонувати вверх ввниз и заслонка стукає.
    якщо таке є то знімай грибок, а взагалі то зніми краще грибок - не потрібен він і для цих котлів тільки заважає, я свій тоже зніму коли на дах знову хтось ризикне залізти :) або зроблю йому опори довші.
     
  8. vovazz25

    vovazz25 Майстер

    Повідомлення:
    119
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    ямполь, винницкой обл.
    ELEfant. Киньте фото як у Вас підключиний бойлер для підмісу. Дякую.
     
  9. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    я трохи не точно написав, потім сам зрозумів - у мена встановлений на підміс ладомат з датчиком температури на 60 градусів, це суто підміс, потім одне коло с бойлером у якому працює насос бойлера а друге у батареї с другим насосом через чотирьохходовий клапан. ставлю на клапані між 2 і 3 - получається 70 у колі з бойлером і 60 у батареях.

    і ще одне - у мене ще в малому колі газовий котел з своїм насосом але я його рідко включаю.
     
    1 людині також подобається це.
  10. Остап1974

    Остап1974 Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львов
    Re: Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    ELEfant, буфер або ТА з розрахунку 30-40 л на 1 кВт котла.
     

Поділитися цією сторінкою