Помогите выбрать твердотопливный котел

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Вован 59, 14 вер 2011.

  1. юриййй

    юриййй Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.018
    Симпатії:
    1.288
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Помогите выбрать ТТ котел

    куб сухого дуба 700 кг.ПЕреводим в складометр - умножить на 0.7 http://drovishki.ho.ua/styles.html, усредненно по дровам опять же 0.4
     
    1 людині також подобається це.
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Помогите выбрать ТТ котел

    згідний з поправкою.
     
  3. юриййй

    юриййй Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.018
    Симпатії:
    1.288
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    та й я себе ще раз перевірив.Бо давно це все рахував.:Hi:
     
  4. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Відповідь: Помогите выбрать ТТ котел

    А для "аварії" який тре резервувар на цей же котел?
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Помогите выбрать ТТ котел

    для найгіршого випадку - 2 650 літрів.
    Тобто ви завантажили повністю у котел якісного палива, акумулятор повний енергії і тут у вас пропав відбір тепла від котла і поламалось регулювання горінням - котел не може самозагаситися.
     
  6. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    А ще таке питання. Чи має значення при розрахунках об'єм системи(батареї, труби і т.д.), адже вони теж заповнені водою.

    Добавлено через 23 минуты 44 секунды
    Я таки трохи мабуть гальмую. :)
    Дещо хочу уточнити. :-[

    що таке 0,7 два рази?
    шо таке 4?
    а тут я взагалі не зрозумів, яке відношення ці цифри мають до даного котла.
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Я привів розрахунки для акумулятора.
    Система прогрівається тільки при старті, тому на це піде додаткова енергія, в подальшому система відбиратиме рівно стільки тепла, скільки втрачатиме будинок, не залежно від об'єму теплоносія у системі.
    В принципі об'єм системи не грає ролі для безперервного опалення.

    Добавлено через 6 минут 3 секунды
    то я вчора вночі вже гальмував.. не все виправив.. :)

    Добавлено через 39 секунд
    ось виправив.
     
  8. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Відповідь: Помогите выбрать ТТ котел

    ще поясніть чому 430 і 25?
     
  9. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Пробую все для себе уяснити про піролізні котли і ТА.
    1. Отже коли немає тепло акумулятора, або замала потужність(ТА), піролізний котел нагріває воду в системі, потім прикриває подачу повітря і дрова починають тліти, ті гази, що виділяються з дров починають замість того, щоб горіти вилітати в комен і таким чином втрачається ККД. Утворюється багато золи, що засмічує котел і комен. Хоча дрова і згорають повільніше.

    2. Коли встановлений тепло акумулятор, котел нагріває воду в системі і ТА. Котел працює на повну потужність, відповідно і подача повітря майже не прикривається. Як наслідок дрова швидше згорають. Проте надлишок тепла акумулюється в ТА. І після згорання дров утримують ще довший час відповідну температуру.

    Якщо все вірно тоді три питання по пункту два:
    а) Через ТА будинок довше нагрівається до відповідної температури?
    б) Як визначити наскільки часу достатньо ТА для утримання температури(мінус 20 градусів в мережі) після згасання останніх дров.
    в) Розхід дров у першому і другому варіанті сильно різниться?

    Але мабуть мої перші два твердженння не цілком вірні. :)
    Вибачте, що такий зелений, але хочу все зрозуміти. Дякую.
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите выбрать ТТ котел

    відповідно, якщо води буде у два рази менше - тоді нагріємо на у два рази більшу дельту. Чи ні?

    252 кВт тепла більше від 10 кВт у 25,2 рази. Якщо ми нагріваємо на 20 градусів десятьмя кіловатами 430 літрів, то 252-ма кіловатами ми нагріємо на 20 градусів 25,2 раз по 430 літрів.

    ПС. якщо вкрадаються якісь неточності щодо величин (на вашу думку), можете мої дані міняти на свої. Наприклад кількість тепла з 1 кг палива. Адже можливо у вас буде вугілля, торф, брикети з соломи..

    Добавлено через 30 минут 48 секунд
    цілком вірні твердження.
    а) не зовсім так. Залежить від керування розподілом теплоносія від котла.
    Якщо ви спочатку грієте бойлер, або паралельно грієте бойлер з системою - тоді так, це буде довго і холодно.
    А можна спочатку гріти систему і коли вже система перестає відбирати від котла все генероване ним тепло - надлишок тепла перенаправляти у акумулятор.
    Я навіть пробував створити автомат такого перемикання потоку. Але дальше теорії не пішов поки що, Часу бракує..

    б). Потрібно знати, скільки потрібно вашому будинку тепла на годину і наскільки ви можете охолодити бойлер (нижня межа температури роботи вашої системи). Вираховуєте, скільки можете зняти з бойлера тепла і ділите на потребу вашого будинку. Так ви взнаєте, скільки часу ваш будинок буде отримувати достатню кількість тепла.
    Якщо будете дальше відбирати тепло від акумулятора - будинок вже недостатньо забезпечуватиметься теплом.

    в). В найгіршому випадку - в рази!. Знаю випадки економії на обслуговуванні піролізника - вважали, що нічого складного, самі справляться. Воно то дійсно нічого складного, але потрібно хоча б раз подивитися на порядок чистки.
    Коротше: попіл вигортали, а за допливом вторинного повітря не слідкували і канали доступу вторинного повітря "заросли" пилюкою і сміттям.
    Грузили дрова в котел, палили, а теплоносій - холодний. Схаменулися тоді, коли спалили місячну норму у два рази скоріше при вищій вуличній температурі..
    Почали шукати причину - знайшли, почистили і все стало знову економно гріти..
    Крім того, очистився комин від сажі і теплообмінник від кіптяви.. :)
     

Поділитися цією сторінкою