Як правильно будувати трубу димаря?

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем doctornet, 1 чер 2011.

  1. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    А фільтрація через шов.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    а хто зараз без цементу ліпить комини?. Через цементний розчин вода не так легко і просочується, не те, що через цеглу..
    Тим більше зараз є Пенетрон - чудова добавка до цементу для збільшення вологостійкості. Я цим пенетроном відгородився від сусідської ванної кімнати, де сусід пробів каналізаційну трубу під спільною стіною. У мене сухо-чисто, навіть запаху нема (тьфу-тьфу)..
     
  3. doctornet

    doctornet Новачок

    Повідомлення:
    15
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Київ
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    Так не зовсім зрозуміла відповідь, можна чи ні, використовувати клінкерну пустотілу цеглу, або обкласти клінкерною цеглою трубу попередньо змурованої зі звичайної цегли?

    З якого матеріала бажано це робити, і цікавить також колір.
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    ну.. я показав схему, деталювання - вже по наявності і можливостях.. :)
    Робіть таким, щоб потім не переробляти, не зручно це на даху робити.
    Гільзу (трубу) комина протягніть через цей дашок - хоч воно виглядатиме трохи кострубато, але це практичніше, ніж просто гільза під дашок. Справа в тому, що з гільзи виходитиме концентрована пара, яка при зустрічі з оточуючим холодним повітрям тут же випадатиме дощем на вашу клінкерну цеглу і замерзатиме. Таке намерзання руйнує навіть клінкерну цеглу.

    нема потреби щось комбунувати - тягніть у пів цегли (12 см) клінкером, а в середину - гільзу з нержавійки до самого котла. І про дренаж подбайте.

    дашок я зробив із звичайної оцинкованої сталі 0,45 мм товщиною. Бачив і з металочерепиці роблять. Головне у дашку є каркас, щоб його вітер від комина не відірвав, ну і щоб сам комин тим дашком не зруйнувати.
     
  5. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    Клінкер і гільза це одне, а сам клінкер(про що питав дописувач) це вже інше.
    Комин часто то нагрівається то охолоджується, як довго ті шви простоять без тріщин.

    Добавлено через 2 минуты 12 секунд
    Моя думка така : гільза + клінкер
    цегла + клінкер
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    у нього хороша теплова інерційність.
    ТОбто, якщо він встигне нагрітись до такої температури, що появляться механічні напруження, здатні порозривати цементні шви - то цегла вже не тільки потріскає, а і встигне осипатися.
    Якщо комин встигне нагрітися до появи тріщин при морозі, достатньо сильному, щоб цей мороз в свою чергу встиг заморозити вологу, яка сконденсується з пари, яка попала у ці щілини-тріщини. І вже тоді ось замерзала волога буде руйнувати своїм термічним розширенням цементні шви (скільки там цієї вологи в тріщині?). Такі контрасти тепла і холоду мало ймовірні.
    Якщо маєте на увазі просто механічне напруження від перепаду температур між поверхнею внутрішнього теплого каналу і зовнішньою поверхнею комина, без впливу пари - тоді потрібно провести розрахунок, яка буде ця різниця температур, як ця різниця вплине на розміри цеглин і яке навантаження-напруження (механічне) викличе ось така деформація у масиві цеглин і масиві шва.
    В кого більше -в кого менше будуть ті напруження, можна оцінити по теплопровідності цеглин. Менші напруження будуть у такого матеріалу, в якого теплопровідність більша. І, звичайно, однакове напруження витримає той матеріал, який має більшу паспортну (реальну) міцність. М100, М150 і т.д.
    якщо клінкерна цегла має більшу теплопровідність, ніж монолітна (яка є у нашого ТС), тоді мурувати з неї.
    Я би ще з середини покрив канал гідрофобом (собі я саме так і покрив, на скільки зміг)
     
  7. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    А чого не можна гільза+цегла?
    Як на мене гільза вирішує всі питання з кондесатом і вологістю, і якщо цього (вологи) нема то хоч з саману ліпи, що йому буде без вологи?
     
  8. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    Можна ,але клінкер красивіше.
    Так, коли температура вихідних газів 200-250 С.І при старих ,вугільно- дровяних-газових ,котлах так воно і було. А коли почали ставити настінні( температура газів 70-120С) в старі димохіди, у багатьох почалися проблеми.Приклад : димохід іх силікатної цегли стояв без проблем майже 10р.при КСТ з газовим пальником.Перед минулою зимою ,котел замінили на настінний,частину димоходу ,що над дахом, за зиму порвало.
     
  9. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    Е, так не піде, повна цитата має бути така:
    :)
     
  10. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Як правильно будувати трубу димаря?

    Вибачте. Просто в автора теми мова про гільзу не йшла і я використав частину вашої цитати щоб показати можливі проблеми димоходів.
     

Поділитися цією сторінкою