Як зробити опалення двома котлами - газовим і твердопаливним

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем BVM, 28 бер 2011.

  1. Vicktor

    Vicktor Підмайстер

    Повідомлення:
    68
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    г.Херсон
    У меня два котла стоят параллельно. Газовый Термобаровский на 24 кВт и старющий советско-чугуниевый который сосед мне бесплатно отдал когда газ провели а батя в систему отопления врезал. Система самотечная без всяких насосов (вернее один есть но он работает только если нужно быстро прогреть дом а так отключается вентилями) Главное неудобство -- трубы диаметром 50-76 мм пришлось в штрабы и короба прятать. Работает система вот в такой связке уже лет 5 и в общем-то нормально, тепло. Отключение - переключение все ручное на вентилях. Единственное ЧП пока случилось когда без меня решили подогреть систему ТТ при закрытой подаче и обратке -- котел начал гудеть а при открытии вентиля подачи "выкашлял" треть системы (ох и повезло нам тогда что не рванул) через расширительный бачок.
     
  2. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    @Voyutichi, буду дуже вдячний за схему на яку ви посилаєтесь у цьому повідомленні, звичайно якщо вона у вас збереглась.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
  4. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    А якщо у цю схему добавить Та то як би тоді вона виглядала?
    Іще чи можна таку головку https://voltar.com.ua/shop/herz-etk-elektronnaia-termostaticheskaia-golovka.html ставити на HERZ CALIS-TS-RD трехходовый термостатический чи потрібна така https://voltar.com.ua/shop/termostaticheskaia-golovka-herz-standart-s-nakladnym-datchikom-4070s.html
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    це підключіть замість твердопаливного.. Енергонезалежний автомат спрощена схема.JPG
     
  6. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    Чи буде працювать така схема підключення.
     

    Вкладення:

    • 111 docx.docx
      Розмір файлу:
      197,5 КБ
      Переглядів:
      14
    Останнє редагування: 19 гру 2016
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    буде, тільки забезпечте відсутність циркуляції через газовий котел при роботі твердопаливного, одного відімкнення насосу мало. Ну і хто крутитиме триходовий між акумулятором і системою, треба також подумати, при роботі газового котла твердопаливну частину потрібно повністю відсікти. Триходовий цього також не потрафить.
     
  8. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    Бачу це так: Автоматика котла включає насос ТА -ТК при 50 гр на подачі (із заводу виставленна 35 вона в комплекті із ТК) і ганяє
    воду по системі ( не знаю чи продавить) вода із ТА іде по радіаторах і частково заходить в подачу ГК, через зупинений насос на обратці ТА- СО я думаю вона дуже не пройде ( може помиляюсь) ГК виставлений на 40 віддчуває гарячу воду і працює на запальнику, при охолодженні води ТА-ТК їх насос вимикається і включається насос ГК- СО, на подачі між ТА -СО то в мене звор клапан який не повинен пускати воду із ГК до ТА. Може щось не так підправте. На мою дувку проблема в охолодженні ТА через перегорівший ТК. Прошу дуже шапками не кидать . Прошу поради.
    -ГК -СО працюючі близько 50-60 л води
    - ТА хочу варить прямокутний 0,4*1,0*1,9 так як для круглого на 600-700 л недостатньо місця котельня 2,2*2,2
    -ТТК вже придбаний такий як на схемі.

    Може ще якісь запитання по удосконаленні моєї схеми опалення з радістю відповім.
    А ще краще якби відгукнувся майстер у Черкаській області я думаю домовиль.
     
    Останнє редагування: 20 гру 2016
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    ввечері поспілкуєм ся, подумайте про триходовий між системою і ТА, хто через нього воду штовхатиме..
    пс. публікуйте схеми в малюнках великим зображенням, так вам скоріше щось порадять, всім ліньки щось там закачувати і переглядати..
     
  10. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    Останнє редагування: 20 гру 2016

Поділитися цією сторінкою