Домашняя кузница

Тема у розділі 'Кузнечное дело', створена користувачем Мирослав, 28 лис 2010.

  1. роланд

    роланд Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Трускавец
    Відповідь: Домашняя кузница

    Я бачив ще австрійське мобільне горно .Наддув -турбінка з ножним приводом.Не було там ніякої шамотки.Бачив ще також кузню радянського виробництва теж без шамотки.До речі цікава конструкція.В складеному положенні це кубик десь600х600мм.Коли розкладається , стоїть на ногах і по обидві сторони горна столики.Наддув -моторчик на 380в. +турбінка +заслонка.Я так розумію,що для невеликих робіт можна й без цегли.
     
  2. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Re: Відповідь: Домашняя кузница

    Ну, історія шамотної цегли набагато молодша, як історія горнила. Раніше вважали цілком достатнім сформувати робочу частину горна з глини. Єдине, що конструкція в зоні горіння повинна легко витримувати 1500 градусів.
    Наддув можна подавати взагалі не низом, а з боку, як у японській кузні. І як джерело наддуву використати все, що доступно - від ручних чи ножних міхів і до турбінки хоч і на 380 вольт. Я використав моторчик печки на 12 вольт, що був під руками - є в наявності, безпечно і цілком достатньо.
     
  3. роланд

    роланд Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Трускавец
    Відповідь: Домашняя кузница

    Відносно наддуву чи напруги це зрозуміло.Мене більше цікавить чи конче робити саму обудову з цегли.Чи без неї просто втрати вугілля будуть більшими.Мені треба робити стамески,різці в невеликих кількостях.
     
  4. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Re: Відповідь: Домашняя кузница

    Власне кажучи, для основи Ви можете використати любий матеріал, що витримує виникаючі температурні (до 1500 градусів) навантаження і забезпечує малий рівень теплових втрат із зони горіння. Щодо бічних стінок і перекриття - вони необовязкові, більшість горнів їх не має. Але вони дають можливість покращити нагрів деталей в горні знову-таки за рахунок зменшення тепловтрат. Власне вугілля (деревне) розігрівається до робочої температури при помірному дутті за 5-7 хвилин, але ефективність роботи горна поступово збільшується напротязі 20-25 хвилин і, при постійному довантаженні вугілля, далі залишається стабільною.
     
    1 людині також подобається це.
  5. Влад_@

    Влад_@ Наймолодший мастер

    Повідомлення:
    3.755
    Симпатії:
    1.712
    Адреса:
    Луцький р-н
    Re: Відповідь: Домашняя кузница

    Мирослав, а я можу на дворі взяти з цегли зробити горн і поставити для клепання кусок заліза?
     
  6. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Re: Відповідь: Домашняя кузница

    А в чім проблема? Хіба що цеглу треба вогнтривку. На пробу можна горн просто з глини зробити з боковим наддувом повітря. На Ю-тубі десь навіть таке відео було (щось на тему японської кузні чи виготовлення катани, точніше вже не памятаю).
     
  7. Влад_@

    Влад_@ Наймолодший мастер

    Повідомлення:
    3.755
    Симпатії:
    1.712
    Адреса:
    Луцький р-н
    Re: Відповідь: Домашняя кузница

    Мирослав, просто хочу попробувати ковальську справу але що зробити для доми навіть не знаю:)
     
  8. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Re: Відповідь: Домашняя кузница

    Трохи терпіння в прогуляці по ковальських сайтах, трохи фантазії - і рішення прийде. Головне, не хотіти все відразу, тверезо оцінити свої сили з одного боку, і, з другого, не боятися невідомого - не святі горшки обпалюють victory .
     
  9. tekton

    tekton Стажер

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    5
    Кстати, для поддува можно использовать старый пылесос...
     
  10. Влад_@

    Влад_@ Наймолодший мастер

    Повідомлення:
    3.755
    Симпатії:
    1.712
    Адреса:
    Луцький р-н
    або вдосконалити вентилятора:)
     

Поділитися цією сторінкою