Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Grygor, 23 сер 2010.

  1. Дон

    Дон Прораб

    Повідомлення:
    487
    Симпатії:
    376
    Адреса:
    Украина,Киев
    А чем топите ? Газ или твёрдое топливо ? Если второе - не было критических ситуаций за семь-то лет ? Ну, там, кран забыли открыть, когда электричество вырубилось или ещё чего ? Фильтр перед насосом у меня стоит. Поначалу пару раз выгреб из него немного окалины, что при сварке системы образовалась, а потом ничего ,чистый.
    Так.Так.Вам добре. А моя автоматіка - це власна голова, на яку покластися, на жаль, не завжди можна (вік такий). Тому и боюсь встановлювати крана, бо боронь Боже, забуду його відкрити, коли зникне єлектрика. А якщо це трапиться вночи ? Так "гепнути" може - будинок зруйнує. Ни, друзі, краще клапан перевірити- обревізувати. Я так думаю.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    ще не відомо, що у вас за антифриз. Заміряйте, скільки важить 1 літра цього антифризу. Літру відміряйте точно.
    Справа в тому, що куля в клапані по вазі розрахована на воду, і якщо її помістити в важчу, ніж вода, рідину - вона може не вертатися в сідло, тобто потік проходитиме повз неї..
     
    1 людині також подобається це.
  3. petrucho

    petrucho Новачок

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Костополь
    А що заважає поставити блок захисту котла плюс поставити датчик який би якимсь чином сигналізував би про підняття тиску в системі.
     
  4. Vovan

    Vovan Інженер

    Повідомлення:
    1.490
    Симпатії:
    506
    Адреса:
    Пригород Киева
    У Дон-а открытая система (с расширителем в верхней точке), давление не подымется, теплоноситель может перегреть при плохой циркуляции... На твердотопливные системы рекомендуют теплонакопители ставить - они "сглаживают" перепады температур при загрузке/розжиге твердого топлива:Hi:
    У меня газом топится;-)...
     
  5. petrucho

    petrucho Новачок

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Костополь
    Замість розширювального бак ставиться автоматичний повітровідводчик а біля котла ставиться блок безпеки та розширювальний бак закритого типу.
     
  6. Дон

    Дон Прораб

    Повідомлення:
    487
    Симпатії:
    376
    Адреса:
    Украина,Киев
    Так точно. И в случае замены шарового клапана на шаровый кран, буде последний окажется закрытым, сможет ли котёл "продавить" теплоноситель через байпас и выключенную помпу ? Или будет большой "Бум-м-м-м.."?
    И ещё. Впервые слышу о необходимости "сглаживать" перепады температур при розжиге...
    Что это даёт на практике ? Не понимаю. Я, вообще-то топлю котёл раз в 2-3 дня. Сутки котёл топится, потом постепенно тухнет и ещё пару дней в доме тепло, хотя котёл уже холодный. Т.е. перепады температур весьма приличные, но ничего плохого от этого не было.
     
  7. petrucho

    petrucho Новачок

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Костополь
    У мене таке враження що тут спілкуються не майстри а учні четвертих класів яким нічого не відомо ні про явище конденсації ані про теплове розширення матеріалів.:-[
     
  8. Nickolai

    Nickolai Майстер

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    50
    Адреса:
    UA SUMY
    А точней и по этой теме ? bravo
     
  9. petrucho

    petrucho Новачок

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Костополь
    При початковому розпалі твердопаливного котла зявляетья явище конденсації яке є наслідком великого перепаду темератур між подачею і обраткою внаслідок чого утворюеться конденсат для того щоб запобігти цьому явищу влаштовується байпасна лінія а також встановлюються теплонакопичувачі які також відіграють роль аккумуляторів тепла що підвищує коефіціент корисної дії котла.
     
  10. Nickolai

    Nickolai Майстер

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    50
    Адреса:
    UA SUMY
    А в котле который работает на газу такого перепада нет ?
     

Поділитися цією сторінкою