Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Grygor, 23 сер 2010.

  1. Nickolai

    Nickolai Майстер

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    50
    Адреса:
    UA SUMY
    Re: Відповідь: Допоможіть з вибором

    Значить он у Вас толком не работал. :down:
    При включенном насосе КПД радиаторов (батарей) выше, а значить и КПД всей системы отопления тоже выше. :K :vo:

    Померяйте температуру вверху и внизу радиатора при выключенном насосе и при включенном. ;-)
     
  2. Дон

    Дон Прораб

    Повідомлення:
    487
    Симпатії:
    376
    Адреса:
    Украина,Киев
    Гм..."толком" - это как ? Работал, жужжал тихонько, антифриз булькал,еле слышно.
    А замер температуры в моём случае не даст обьективной картины, скорее всего. Я топлю дровами и углём, так что тут не скажешь почему батареи погорячели, мож, просто уголь разгорелся... Если бы газом - согласен, замер температуры прояснит картину.
     
  3. Nickolai

    Nickolai Майстер

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    50
    Адреса:
    UA SUMY
    При таком отоплении, конечно трудно оценить работу насоса, но всё равно если включен насос то система быстрей прогреется. :vo:
     
  4. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    Я думаю це не так важливо. Різницю в роботі гравітаційки без і з насосом видно зразу, особливо по "обратке".Якщо у Вас стоїть клапан , то можливо він недостатньо герметично перекриває і насос частково качає сам на себе.
     
  5. Nickolai

    Nickolai Майстер

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    50
    Адреса:
    UA SUMY
    Re: Відповідь: Re: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    Абсолютно верно. При включенном насосе обратка и низ радиаторов теплее чем без насоса.
     
  6. Дон

    Дон Прораб

    Повідомлення:
    487
    Симпатії:
    376
    Адреса:
    Украина,Киев
    Re: Відповідь: Re: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    Отакої !!! У мене теж е такі побоювання и дуже істотнi... Чи можливо усунути цей недолік без розбірання усього устаткування ? У мене воно дуже незручно розташоване,у кутку. Розберу - замучаюсь собирати, та ще й цей антіфриз текучий.... Чи ,може ,кран двохдюймовий заміст кульового клапана встановити буде надійніше ? Але ж його треба своечасно відкривати, та закривати... Морока...
    А що таке "гравитаційка"?
     
  7. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Розташування циркуляційного насоса і розширювального ба

    При використанні в якості палива дров та вугілля - це небезпечно , точніше - дуже небезпечно.
    А чому у Вас в системі "антифриз" , система не використовується весь опалювальний сезон?
    Це коли система може працює за рахунок природної гравітації ,тобто без насоса і із відкритим розшир.баком.
     
  8. Дон

    Дон Прораб

    Повідомлення:
    487
    Симпатії:
    376
    Адреса:
    Украина,Киев
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Розташування циркуляційного насоса і розширювальног

    Отожбо...
    Та ни, просто колись, ранише хотів наперед передбачити можливість своеї довготривалої відсутньости и залив антіфриз. Практично це не знадобилось, але не викидать же майже тонну теплоносія, тим більше що у мене до нього нияких зауважень нема. Добре працює.
    Зрозуміло. Дякую. У мене якраз таке саме. И чудово працюе. Насос це так, додатково.
    Можливо, колись наважусь розібрати того клятого клапана... Дякую,ще раз.
     
  9. Vovan

    Vovan Інженер

    Повідомлення:
    1.490
    Симпатії:
    506
    Адреса:
    Пригород Киева
    У меня вместо клапана стоит шаровый кран (правда теплоноситель - вода). За семь лет эксплуатации насоса ниразу не было необходимости снимать насос. Можно открутить четыре винта и снять двигатель. "Ракушка" вряд ли выйдет из строя. А вот фильтр грубой очистки перед насосом надо поставить.:Hi:
     
  10. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    Да і в мене так. Але я опалюю газом і автоматика не залежить від електроенергії. При відключенні електр.автоматика відключає газ при досягненні заданої температури і закипання із-за відсутності достатньої циркуляції не буде.І зовсім інша ситуація при використанні дров та вугілля , де циркуляція повинна бути постійна ,незалежно робить насос чи ні.
     

Поділитися цією сторінкою