Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Grygor, 23 сер 2010.

  1. Nickolai

    Nickolai Майстер

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    50
    Адреса:
    UA SUMY
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Допоможіть з вибором

    Верно. :Hi:

    Не обращал внимания, но думаю, разницы большой не будет, ведь всё железное и будет прогрето. ;-)

    Это шаровой клапан ( внутри шарик ) ,эти клапаны есть разных диаметров, ZWR 25, ZWR 32, ZWR 40, ZWR 50 .
    Вот фото :
     

    Вкладення:

    • zwr25-50.jpg
      zwr25-50.jpg
      Розмір файлу:
      34,5 КБ
      Переглядів:
      156
    2 користувачам це сподобалось.
  2. МІБ

    МІБ Майстер

    Повідомлення:
    66
    Симпатії:
    38
    Адреса:
    Днепропетровская
    Відповідь: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    Ще один аргумент, щоб ставити на подачі. На обратці насос буде розміщено
    горизонтально(в 99,9%), і буде ставитись 40-50 вентиль. При відключені електрики старенька бабуся, яка сама дома з якихось причин, або вночі спимо і не повернемо того вентиля. Акумулятор та інвертор для живлення насоса по простоті розглядать не будемо. А з клапаном на подачі простіше.
     
    1 людині також подобається це.
  3. чарнівіц

    чарнівіц Майстер

    Повідомлення:
    700
    Симпатії:
    67
    Адреса:
    Надсяння
    Відповідь: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    МІБ - я з вами згоден
     
  4. Vovik07

    Vovik07 Прораб

    Повідомлення:
    335
    Симпатії:
    318
    Адреса:
    Львів
    Хочу і я запхати своїх 5 копійок в Вашу розмову. :) В мене вдома теж система з природньою циркуляцією і стоїть помпа на подачі зразу за котлом і за ним розширювальний бачок. Потужність помпи макс. 93 Ват . Працює вже десь 7 років . Зворотнього клапана нема так як в мене котел без електрики не працює. Правда за весь термін експлуатації був один випадок.

    Насос перестав працювати і я купив новий . Поставив новий а старий перед тим як викинути вирішив переглянути. Виявилось що він заклинив . Заклинив він через те що сальник який в ньому стоїть може пропускати воду з системи ( але це не смертельно , оскільки статор помпи повністю залитий ізолятором тому від води він не закоротить , а ротор це суцільний метал ). Отже коли Ви виключаєте систему в літній період і насос довгий час стоїть без роботи то він цілком може підклинити.

    Я прокрутив ротор і ось вся причина , стара помпа працює по сьогоднішній день а нова лижить в запасі..

    Доречі десь місяць назад я пробував запустити систему для перевірки чи вона працездатна і помпа не запустилася. Я викрутив пробку на торці помпи , а далі на якорі є проріз я засунув викрутку прокрутив ротор і помпа запустилася!!

    Grygor, тож може і Ввас такаж проблема??
     
  5. Vovan

    Vovan Інженер

    Повідомлення:
    1.490
    Симпатії:
    506
    Адреса:
    Пригород Киева
    А что мешает поставить насос с бай-пасом и клапаном на обратку?
    Как стоит насос (горизонтально/вертикально) - для насоса все равно - главное, чтобы ось вала была горизонтальной!!!
    Це називається - розблокування циркуляційного насосу. Рекомендовано проводити під час кожного пуску після простою насосу:Hi:
     
  6. Nickolai

    Nickolai Майстер

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    50
    Адреса:
    UA SUMY
    Клапан должен стоять вертикально , а значить размеры клапана из-за разных уровней не всегда позволяют соединить вход котла с трубой обратки.
     
  7. Mulihron

    Mulihron Новачок

    Повідомлення:
    102
    Симпатії:
    14
    Адреса:
    г.Сумы
    А почему обязательно вертикально? Я лично не вижу для этого объективных причин. При включенном насосе напор с одной стороны и разрежение с другой загонят шарик на седло.
    Это болезнь конструкции циркуляционников с мокрым ротором. Как только производители ни изгаляются, чтобы этого избежать...
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    а коли відключити насос - шарик може не повернутися у положення "відкрито".
     
    1 людині також подобається це.
  9. Mulihron

    Mulihron Новачок

    Повідомлення:
    102
    Симпатії:
    14
    Адреса:
    г.Сумы
    Re: Відповідь: Re: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    Да, это возможно. А если поставить под небольшим уклоном в сторону котла? Шарик легкий, притянуть его притянет, а при отключении своим ходом должен скатиться. Что скажете Voyutichi
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Розташування циркуляційного насоса і розширювального бачка

    у тому клапані (кульковому) максимальний прохід забезпечується при такому положенні кульки, коли вона впирається об верхню половинку корпусу, тобто займає крайню позицію. Проміжне положення не забезпечить мінімально можливого опору для такого клапану.
    Є, правда, і горизонтальні шарикові клапани. Там конструктивом корпусу запезпечується таке положення кульки, що вона не створює додаткового опору.
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою