Модификация отопления. Как сделать?

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Mulihron, 21 чер 2010.

  1. Mulihron

    Mulihron Новачок

    Повідомлення:
    102
    Симпатії:
    14
    Адреса:
    г.Сумы
    Re: Відповідь: Модификация отопления. Как сделать?

    Voyutichi, Еще маленький вопрос. Вы когда говорите про дюймовую пластиковую трубу, Вы имеете в виду наружный диаметр 25 или 32? С тех пор как появились пластиковые трубы, наблюдается небольшой бардак, металл берется по условному проходу, а пластик по наружному диаметру.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Модификация отопления. Как сделать?

    то маю на увазі. По пластику вода швидше ковзає, тому не протестую проти такої заміни внутрішнього діаметру на зовнішній. Хоча ці всі числа чисто умовні і, без уточнення про яку трубу говоримо, не несуть чіткої інформації.. а так, "плюс-мінус кілометр"..
     
  3. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Модификация отопления. Как сделать?

    Повністю з Вами згоден.Але як розміщений котел в даному випадку? Плюс "обратка" в повітрі.Плюс пластик від температури прогнеться, бо для кухні треба температуру носія десь до70*С. І взагалі гравітаційка пластиком??
     
    1 людині також подобається це.
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модификация отопления. Как сделать?

    ну.. надіємся там, де найкраще йому бути.

    закон сполучених посудин нівілює всі прогини.
    Щодо температури на кухні - то не знаю, це характеристика тепловтрат приміщення. У нас нема підгрунтя говорити, яку температуру потрібно конкретно.
    Пластик нічим не поступиться у гравітаційці металу, а може і дасть фору. :)
     
  5. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Модификация отопления. Как сделать?

    Тобто, і "уклона" можна не особливо дотримуватись?
    А коли на вулиці мінус 20*. А труби в повітрі , хоч і теплоізоляція.
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модификация отопления. Как сделать?

    нєє. Так не піде.. Ми говоримо про прогин, але ж не аж такий, що міняє ухил на від"ємний..
    добра ізоляція цьому зарадить. Не постійно ж у нас -20С.. :)
     
  7. Mulihron

    Mulihron Новачок

    Повідомлення:
    102
    Симпатії:
    14
    Адреса:
    г.Сумы
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Модификация отопления. Как сделать?

    Хотелось бы. Мой водопроводный опыт говорит обратное.
    Однако главные принципы я понял и, думаю, что как бы я эту ветку ни собрал, она заработает. Как в той притче, когда автомеханики из груды металлолома собирали автомобили. Один собрал мерседес, другой - запорожец. Я вижу, что запорожец точно получится, но будем стараться мерседес:)
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Модификация отопления. Как сделать?

    чому ж.. Навіть на металі говороти про стандартні розміри трохи напрягає, не те що про пластик.
    Говорять, що 1" входить в 1 1/4". А в мене 1" безшовна труба, і не влізла в 1 1/4" зварну трубу.. Фіг його знає, звідки мені продали цю трубу.
    Так що говоримо про розмір труби і уточнюєм якої..
     
  9. Mulihron

    Mulihron Новачок

    Повідомлення:
    102
    Симпатії:
    14
    Адреса:
    г.Сумы
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Модификация отопления. Как сделать?

    А зачем разговаривать, есть же стандарты.
    И с какой стати она должна влезть?
    Но я не об этом. Дюйм равен 25,4 мм. Если имеется в виду условный проход-1 дюйм, а для труб именно так и стандартизировано, то это означает что 25,4 это диаметр условный, предназначенный для расчетных целей. На деле труба имеет немного больший внутренний диаметр, а именно около 27 мм. Наружный диаметр дюймовой трубы колеблется от 32 до 34 с хвостиком у цельнотянутой. Конечно,гидравлическое сопротивление пластиковой трубы намного меньше металлической, но ни в какое сравнение не идет при такой разнице в диаметре.
    Впрочем на небольших "отопительных" скоростях это не так существенно, всего лишь раза в три-четыре. Могу описать в конкретных цифрах, если интересно.
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Модификация отопления. Как сд

    ну..
    є такий стеротип: півдюймова входить в тричетвертну, тричетвертна - в дюймову.. і так дальше.
    А про пластик- так це маркетингова хитрість - говорити про трубу з зовнішнім діаметром 26 мм як про 1" залізну.. Народ то у нас привик думати, що купляє 26 мм внутрішнього діаметру, а йому підсовують зовнішній..
    Змирились, привикли і про пластик вже говорять про зовнішній діаметр+товщина стінки.
    І вже після такої інформації оцінюють прохідний діаметр купленої труби.
    У вашому варіанті траси головне, щоб хватило рушійної сили теплоносію подолати опір труб.
     

Поділитися цією сторінкою