Помпа для промивки котла своїми руками

Тема у розділі 'Газовые котлы', створена користувачем Bohdan19, 24 січ 2017.

  1. Bohdan19

    Bohdan19 Бригадир

    Повідомлення:
    221
    Симпатії:
    188
    Доброго дня шановні майстри!
    За останні 2-3 роки значно впав рівень води в колодці. Можливо саме це спричинило різке підвищення вмісту мінералів у воді - заліза і марганцю. Залізо погоди не робить, а через марганець в мене почались значні проблеми з котлом. В мене котел Тепловест АГД 24 СМ (турбо з 2-ма теплообмінниками). Минулого року помітили тактування гарячої і холодної води при набиранні ванни чи прийманні душу. Спочатку це було не критично. Але з часом вода з крану стала текти все холоднішою, а котел після відкриття крану гарячої води ненадовго запалювався і виключався. Перечитавши центнери інформації на різних форумах, вирішив спробувати промити теплообмінник гарячої води. Від знайомого мого друга позичив саморобний апарат для промивки. Купив багато лимонної кислоти і вперед. Не буду зараз вдаватись в деталі, але ефект перевищив всі очікування. З крану тік кипяток, причому постійно і рівномірно. Влітку хотів промити основний теплообмінник, але не склалося.
    Зараз знов почались проблеми з гарячою водою. Хотіли дотягти до весни, чи бодай до потепління, але митися вже неможливо - вода то холодна, то ледве тепла. От і вирішив змайструвати власну помпу для промивки котла. Десь вичитав, що основний теплообмінник виробники рекомендують промивати 1 раз на 3 роки, а теплообміннник гарячої води 1 раз на 2 роки. В мене ж терміни скоротилися.
    З старої пральної машини зняв робочу помпу і шланги, каркас з фанери та дерева, різьби 1/2 для підєднання до котла - ось і готова помпа.
    IMG_20170124_121329.jpg IMG_20170124_121341.jpg IMG_20170124_121354.jpg IMG_20170124_121404.jpg
    Сьогодні куплю з десяток пачок лимонної кислоти і завтра приступлю до промивки.
     
  2. Bohdan19

    Bohdan19 Бригадир

    Повідомлення:
    221
    Симпатії:
    188
    А ось і сам процес
     
  3. Bohdan19

    Bohdan19 Бригадир

    Повідомлення:
    221
    Симпатії:
    188
    Після промивки лимонною кислотою, обовязково промиваємо теплообмінник проточною водою. Результатом я задоволений. Вода настільки гаряча, що аж руки обпікає. По затратам: 4 пачки (по 100 г) лимонної кислоти х 6 грн = 24 грн.
     
    Papp Janos та Энки подобається це.

Поділитися цією сторінкою