Стяжка підлоги пінобетоном

Тема у розділі 'Полы', створена користувачем Михайло Маломитницький, 18 гру 2016.

  1. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Ну, ви хлопці не туди завернули... Я на форумах з недавна і можу зробити два висновки із перебування тут. По-перше, люди вже не так активні, як років п'ять-шість назад. Жаль. Інформацію з компетентних голів отримати стало проблематично. По-друге, відкриваєш тему, яка цікавить, а там кілька десяток (сотень) сторінок і майже половина із них-це "междусобойчики" кількох гуру, які вже заявленої теми не стосуються...:-[
    Про піностиролбетонну стяжку. Вчора процес пішов. З ознаками простуди і палким бажанням зробити перший крок я залив 12 м.кв. підлоги.
    20170112_114619.jpg 20170113_110917.jpg
    Порядок роботи розповім, щоб потім разом обговорити, що не так. Перефразовуючи Жванецького - тепер вже став цікавим процес, а не результат.
    1. В побутову мішалку орієнтовно 100 л. заливав приблизно 4 л. води, попередньо добавив 50 гр. рідкого мила і 100-110 гр. протиморозної добавки "Віртуоз".
    2. Одна порція цементу М-500.
    3. Чотири порції шариків полістиролу.
    4. Одна порція річкового піску.
    Після заправки всього перемішував суміш 5-6 хв.
    Процес зайняв годин п'ять. Працював сам.
    Вранці стяжка вже стужавіла (друге фото).
    Тепер потрібно "переварити" враження від результату і думати над тим, як цей "результат" накрити лінолеумом.
    O=-
     
    anatoliy22s подобається це.
  2. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Щоб попередити запитання, скажу що керувався рекомендаціями менеджера одногго із наших будівельних магазинів, котрий має досвід влаштування таких стяжок власноруч, а також купував і них матеріали. Що було. Звідси і протиморозна добавка, яка " те саме, що пластифікатор.":grabli:
    Вранці поспілкувався з представниками фірми, яка займається ПСБ. Отож, тепер знаю я зробити правильно.
    Використовувати пісок не потрібно. Він зміцнює стяжку, але знижує теплоізоляційні властивості. В суміші обов'язково має бути спеціальний пластифікатор для ПСБ.
    На 1 м.куб. ПСБ суміші:
    - 1 м.куб шариків;
    - 300 кг цемент;
    - 150 л. води.
    Порядок "заправки": вода-пластифікатор-шарики-цемент.
    Що стосується уже зробленого. Бачу два варіанта підготовки стяжки до покриття лінолеумом.
    Перший-це накрити стяжку самовирівнюючою сумішшю (рекомендують саму дешеву, наприклад поліремовську) товщиною 20 мм. Але завдяки присутності піску в суміші я отримав фактично 1 см пінопласту теплоізоляції замість трьох (на виході). Самовирівнююча суміш зміцнить стяжку, але "забере тепло". Тому, другий варіант, це двошарове покриття ОСБ плитами товщиною 10 мм. Якщо їх покласти одна на одну ( під кутом 90 градусів) і скрутити між собою саморізами? Невже такий масив не буде лежати, не завдаючи клопоту?dntknw
    Хочу сказати, що процес влаштування стяжки мені сподобався. Особливо дякувала моя спина. Суміш легко готується, легко вкладається.
    Зробив попередні розрахунки вартості матеріалів на підлогу з варіантом накриття ОСБ плитами. 12 м. кв. орієнтовно 3 тис. грн. Це без вартості робіт і лінолеума, звичайно.=)
     
  3. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    у нас плита приблизно 170-210гр лист то 4листа 800гр. орієнтовно а з чого виникла решта гр?
    далі як спробуєте як то виглядає по твердості?чи то дуже мокре і скільки часу треба щоб висушити стяжку?я так розумію у вас теж не літо.у нас після - 15С* нині відлига -0С* але з затра вже поступове пониження до -5С*.
     
    Останнє редагування: 13 січ 2017
  4. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Я орієнтувався на вартість 180 за лист . Листів буде 8, бо ж 2 шари. А перед цим порахував ще вартість шариків, піску, цементу і т. д.:mathematic:
     
  5. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    ага то 1440 по листах плюс шурупи-1,5т.самовирівнялка приблизо 2см.винесе очевидно дорожче але то мокрий процес.
     
    Останнє редагування: 13 січ 2017
  6. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Твердіє стяжка досить швидко. Мене налякали, що три дні лежатиме кисилем, очевидно перестарались з добавками.
    Вже починає світлішати. На дотик-нейтральна температура, тобто дискомфорту не відчувається. "Почухав" правилом і позбивав напливи -і ще краще. Можливо завтра вийму крайню від стіни направляючу, щоб переставити її на другу сторону кімнати (для наступної заливки). В "тягнутиму" клеєм. Люблю я СМ-11 і постійно його використовую для нівелювання площин перед укладкою ламінату чи лінолеуму.:Hi:
     
  7. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    я перетягую завжди будміксом 0 лівкою то роблять у львові і продавалось до свят по 53гр. але сітку даю вертекс якщо то підлога. на стіни і по гкл під штук даю нашу (гамняна але достатньо).щоб на гіпсокартон ляг штук то треба теж перетягнути клейом. та й по старших штукатурках щоб не лізли тріщини то не шкодить. якщо стяжка не дуже мяка то під осб достатньо підсипати пісок і стягнути правилом.ппс35 має таку твердість для порівняння що достатньо підсипати і ложити листи.але я думаю що треба дати пе плівку а потім сипати і ложити. пінобетон і сам не дуже сухий і мабуть пускатиме вологу знизу.не відомо як там з гідроізоляцією.
     
    Останнє редагування: 13 січ 2017
  8. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Якось несподівано:(. Навіщо пісок? Невже стяжка правилом рідким СМ-11 тут не доречніша. Вона закриє пори між горбиками верхніх шариків і стане вирівняною основою для масиву ОСБ? А якщо я зроблю невеліровку по направляючих (вони ще ж у стяжці), то зможу досягти майже 99% дзеркальної поверхні. Ну, 97%.:-D
     
  9. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    можна і перетягнути.не шкодить.але дорожче.по ппсу дають пе плівку щоб не пах. а вирівнююча підсипка зменшує барабанний ефект в основному. робиться від майже 0 до 1см. в западинах.
     
  10. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Дорожче на 150-200 грн. А "констуктивний" єфект є. ПСБ я сьогодні "наживо" побачив і пощупав вперше. (Раніш може й бачив, але не звертав увагу.) Зверху він аж ніяк не міцний, тому шар клею зміцнить цей верхній шар від "витоптування", як сказав тут Энки, здається. З приводу плівки хотів уточнити: Ви мали на увазі плівку поверху пінопласту чи ЄППС? Ми з обговорюємо стяжку яка, ну зовсім не пахне, як на мене.
     

Поділитися цією сторінкою