Заміна рідної автоматики ТПК МС-16(мотор січ) на СТСовську

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем meroro, 18 лис 2016.

  1. meroro

    meroro Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.735
    Симпатії:
    6.852
    Адреса:
    Івано-Франківська обл,Долинський р-н
    Так,є.Лише я поміняв не лише автоматику,а ще поставив ТА на 1200 літрів,переробив всю СО.Якщо димогази раніше вилітали з темп-рою 500С,то тепер 190-230.Різниця-як мінімум ще один теплообмінник.Раніше,навіть при + вночі,я топив 2 рази на день(дім взагалі не утеплений,літом навіть можна змерзнути в ньому),зранку трохи,пів топки і вечером півтори,І бігав до нього що 20-30 хвилин.Тепер я спалюю тоже дві закладки(не повні) но,ранком не страшно вилізти з під ковдри.А то вечером на котлі 80-85,не можна дихати в хаті,а ранком 17-19.Каліс подає однакову темп-ру постійно.До кола ніхто не бігає-2 рази до нього підходять на сутку.В БКН (220 літрів)ніхто крани ніякі не крутить,про нього взагалі забули,но гаряча вода є все.
    З всіх сторін тільки покращення великі.Лише є один великий мінус-теща хоче до нас припертися.Каже-"я собі там,в пральні буду,не буду мішати".Як ви не будете мені мішати тут,в мене в хаті,якщо ви мені мішаете,навіть там???????В себе дома!!!!!!!
    Напевно щось треба перекрити.
    --- добавлено: 21 лис 2016 у 22:35 ---
    А чого?
    І яка з них?
     
    Останнє редагування модератором: 29 лис 2016
    ocrimenco та Олександер_1 подобається це.
  2. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    @meroro, не можу, бо не моя. Марка та що на фото вище.:)
     
  3. meroro

    meroro Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.735
    Симпатії:
    6.852
    Адреса:
    Івано-Франківська обл,Долинський р-н
    То у Вас взвгалі нема автоматики?Та я Вам дам свою МС,попробуєте.
     
    Олександер_1 подобається це.
  4. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    Дякую за пропозицію! Але щоб поставити автоматику на мій котел, треба дещо переробити. Зараз не маю часу, та і зима вже...
    beer
     
  5. Владимир В

    Владимир В Інженер

    Повідомлення:
    985
    Симпатії:
    1.727
    Адреса:
    Ирпень
    А що самое "переробити", якщо можно схематично на фото ... :)?!
     
  6. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    В моєму котлі подача ПВ і ВП окремо, треба робити якийсь короб. Є пару задумок але ніяк руки не доходять :). Та і напевно треба зменшувати газвікно.
    Взагалі то зараз в пошуках нового котла.
     
    Владимир В подобається це.
  7. Владимир В

    Владимир В Інженер

    Повідомлення:
    985
    Симпатії:
    1.727
    Адреса:
    Ирпень
    А який у Вас зараз і чому хочете поміняти :)?
     
  8. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    Зараз стоїть 20 ка, для моїх метрів треба 10 ку, . ТА щоб поставити, треба щось будувати. В наших краях багато дармової тирси на пилорамах, треба щоб в котлі була велика шахта і бажано верхня загрузка. От і думаю..:lulka:
     
    Vasil77, Дмитрий ДАР та Владимир В подобається це.
  9. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    @meroro, Перечитав цю тему. можу дати такі поради (до виконання не обов"язково бо не є аксіомою!). Опір турбулізаторів змінюється за рахунок підрізання по довжині. Маю турбулізатори аналогічні Вашим з 2.5мм сталі чудово слугують більше 10 років. Труби мають бути з турбулізаторами всі! інакше не рівномірність потоку газів призводить до перегріву труб ( без турб.) та теплового перекосу конструкції, і прискорення на шляху до металолому.
    Про СТС-- так, наче гарний котел. Але і про "МС" красиво писали. 1 що страхає, це вартість! Котел купується з метою економії коштів на опалення. В загальну вартість включається і вартість обладнання. Гепаючи!!! такі кошти + він любить добрі дроав+ поріж, наноси... А може і газом не дуже дорого? (обладнання копійки у порівнянні з уже потраченими грішми). Повірте 3-5 годин то вже досить тривале горіння! І практика дуже часто розходиться з "рекламними буклетами".
    В осени 2015р дивився на СТС, АтмосДС, та ще деякі. СТС був найдорожчим, Атмос трохи дешевше, та більш розрекламований.
    --- добавлено: 25 січ 2017 у 18:03 ---
    .Бувають моменти з великим бажанням відвезти його в чермет.Особливо коли побачив як працюють інші котли.)))
    Дружина з віком теж міняється. Але з дому за це не виганяють!
    Завжди стверджував, що більшість котлів змінюють з причини " надоїв!!!" і бажання "хочу другий". Але мудра приказка каже: за вибірки Бог дає...
     
    Останнє редагування модератором: 2 лют 2017
    bogdan_1983 та meroro подобається це.
  10. meroro

    meroro Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.735
    Симпатії:
    6.852
    Адреса:
    Івано-Франківська обл,Долинський р-н
    Та я вже їх витягнув,поставив з нержавійки прямі цілком,потім і їх витяхнув. По рекомендації спеців з їх сайту:
    http://kotly.org.ua/polozhitelnye-otzyvy.html
    От що вони мені відповіли:
    "
    Admin 16-11-2016 12:49:45
    В первую очередь уменьшить тягу, установив шибер и убрать турбуляторы из теплообменника.
    Возможно Вы топите сырыми дровами а алгоритмы работы родного блока автоматики и того, который устаноаили Вы, немного отличаются. Установленный Вами блок не дает вентилятору разогнаться сильнее из-за повышения температуры исходящих газови с брасывает его обороты. А для горения мокрых дров нужны большие обороты вентилятора, пускай даже в ущерб КПД. Котлы хоть и "родственники",но разные и проектировались под выполнение разных задач. Один на максимальную экономичность, второй на неприхотливость. Позвоните нам, попробуем настроить котел в телефонном режиме.
    Так як шибер класти накладно було та і хто знає чи поможе,вирішив перегородити 1/3 комина шамоткою,просто щоб побачити ефек,або хоч який натяк на нього.Не було ніякого покращення.Взагалі.Тепер і цеглину викинув.Різниці нема.Тільки з турбуляторами і цеглиною потрібно було вентилятор виставляти на більшу скорість,а без нічого мало що дує,якщо сильніше то вже підкіпає.Но так само дрова "тушатся"якщо топка повна.Годину робить,нагнітає нормально,дрова в топці почорніли но не горять.Відкриєш верхню дверку-спалахують і здаеться що нічо їх вже не загасить,закриєш-тухне в момент.Відкрию нижню-нема факела з форсунки.Піднесу горелку спалахує синє полумья,горить,і то дуже.Закрию дверку-погорить 10 секунд і знову потухне.
    Ще помагало якщо з верхньої камери коцюбою прогребсти вугілля в самі форсунці,щоб її було видно,тоді вже пішла жара.І то по повній
    Але якщо там багато дров то не так просто все так зробити.Та і не повинен я так робити!Коли за котел заплатив 2000 дол.Но що є то вже є.Замахала тота вторичка.І як її там добавити?!
     

Поділитися цією сторінкою