Модернізація опалення на Дніпровщині

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Дмитро-сан, 8 чер 2016.

  1. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    значить кран такий
    http://dp.prom.ua/p266492990-icma-344-trehhodovoj.html
    термостат такий
    http://dp.prom.ua/p19505279-termostat-pogruzhnoj-ts2;all.html


    на даний час немає....але думаю треба поставити хоча б на випадок заміни радіаторів без зливання всієї СО...планую з часом поміняти усі чавунні на сталеві щоб зменьшити об'єм СО...

    Щось подібне?
    http://dp.prom.ua/p263670819-termorele-terneo;all.html
    --- добавлено: 14 чер 2016 у 01:49 ---
    вибачаюсь, але такого не знайшов...чи то не зрозумів що шукати....
     
    Останнє редагування модератором: 21 чер 2016
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Або може 343. То такоє, який буде зручніше.
    І зачекайте, цієї техніки, як бачите, в наявності в асортименті, пішов - взяв.
    Спочатку із обмінником вирішуйте. Якщо обмінник буде добрий, то й 3/4"-го зонального крана може вистачити. А як ні, то там інша вся кухня може бути.

    Це зайве. Більший об'єм СО, на погіршення, впливає лише на розмір розш. бака, і на водоподготовку раз на рік-два. Вся решта впливу - лише на поліпшення.
    І кращих, за чавунні, батареї Ви не наміняєте. Хіба на інші чавунні.
    Я би радив готуватися до встановлення термостатичних кранів на радіатори.

    Ні. Ось таке можна на заміну механічному цьому

    А я мав на увазі щось подібне на таке
    rele.jpg
    Але це також пізніше. Після вибору основних вузлів, вибір арматури до вузлів за параметрами, а потім вже такі елементи куруючих контурів можна буде визначити.
    Оно, наприклад, у приводі Ікма є мікрік на крайньому положені. Його можна, або навіть треба, використати. Отже це проміжне модульне керуюче реле вже може бути іншим - менше ніг мати.

    Оце воно

    А такий механічний можна замінити таким електронним

     
  3. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Я зовсім запутався.
    Яке термореле-термостат кращій з тих двох, що я привів механічний чи електронний?
    --- добавлено: 14 чер 2016 у 14:26 ---
    Не можу збагнути в чому в них різниця...
    --- добавлено: 14 чер 2016 у 14:30 ---
    Прошу вибачити, але в чому принциповий сенс їх встановлення?
    --- добавлено: 14 чер 2016 у 14:31 ---
    ??????
    --- добавлено: 14 чер 2016 у 14:34 ---
    Узнав що труба для обмінника буде така:
    http://tetainstall.com.ua/p270464047-gofrirovannaya-truba-nerzhaveyuschej.html
     
    Останнє редагування модератором: 22 чер 2016
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Це Вам вирішувати.
    Електромеханічний - простий, дубовий, класичне рішення, майже нема чому ламатись, енергонезалежний.
    Електронний - точніше вимірює, дріт давача може бути трошки довшим за імпульсну трубку балона, може мати додаткові опції та функції.

    Один - або прямо, або зліва донизу.
    Інший - або зліва донизу, або справа донизу.

    Поперше - це самобалансування системи.
    Вода, коли біжить трубами, створює собі опір. Чим тонші труби, та чим довші труби - тим більщий опір собі вода створює. Витрата трубами води залежить від опору. Якщо у води є не один шлях, а декілька, то витрата по шляхах розділиться, згідно опору найважчого шляху. Тобто, опір у всіх шляхах буде однаковий, а витрати різні. Через найлегший шлях найбільша витрата, і найменша найважчим шляхом.
    Клапани будуть в динамічно змінювати опори шляхів, і більше води буде йти туди, де зараз більше треба.
    Ви зможете у кожній кімнаті встановлювати свою температуру за потребою. Тут може бути певна економія.
    Більший комфорт, керованіша ситуація із гідравлікою, трошки економії.

    Це воно на фото у прозорому корпусі. А на схемі воно - квадратик, під ним ключі, до яких йдуть кольорові дротики.

    А сам обмінник який?
     
  5. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Це наш варіант!!!!
    --- добавлено: 14 чер 2016 у 19:10 ---
    Добре. Поясніть тоді мені на пальцах чим один з них може мати перевагу перед іншим конкретно в моєму випадку.....
    --- добавлено: 14 чер 2016 у 19:28 ---
    Почитав про них....ці крани не люблять щоби їх прикривали усілякими шторами, диванами.....думаю, шо на даному етапі я не стану собі голову цим займати....
    зараз стоїть задача максимально комфортно та грамотно відмовитись від газу та щоб у хаті було тепло. Бо економія газу минулої зими призвела до появи цвілі в дитячий по углах....
     
    Останнє редагування модератором: 22 чер 2016
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Але треба буде спостерігати за температурою в ТА на різних рівнях, щоби оцінювати зарядку. Це можна в ту ж гільзу з маслом, опустити гірлянду датчиків. Електронне би показувало температуру верхнього.
     
  7. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    я ж писав на початку....прямокутний 2000*1000*330 - 660літрів....
    --- добавлено: 14 чер 2016 у 19:32 ---
    А як інакше? До чогось термометри там будуть стояти?
     
    Останнє редагування модератором: 22 чер 2016
  8. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Почну малювати схему. А Ви критикуйте.
     

    Вкладення:

    • image.jpg
      image.jpg
      Розмір файлу:
      109 КБ
      Переглядів:
      20
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Це ТА. А обмінник з гофрованої труби який?
    Такий?
    Чи такий?
    Краще перший. В нього площа набрана з окремих колін, та опір всього обмінника буде дорівнювати опору одного коліна, а це коротка труба, через яку буде йти лише одна частка витрати. В нього опір малий.
    В другого, вся площа представлена однією довгою трубою. Чим довша труба, тим вище опір, а ще й однією довгою трубою буде йти вся витрата.
    З конструкцією другого типу, навряд чи вистачить насоса газового котла для достатньої циркуляції по хаті, трасою та ще обмінником. Слід буде ставити потужнішого насоса, та дещо ускладнювати схему.
    З першим типом, продуктиктивності котлового насоса напевно вистачить.

    Який буде зручніше монтувати, обслуговувати, ремонтувати.
    Ще треба взнати, однакова чи в них прохідність. Може той, що пишуть "з байпасом", має зменшений прохід по "байпасу". Якщо не дуже зменшений, то саме цей хід можна використати на мале коло, щоби трохи зрівняти опір до великого кола.
    А так, то той, до якого зручшніше труби тягнути.

    До цвілі призвела не економія.
    Перше, що дає цвіль - недостатня вентиляція.
    Доречі, з клапанами, Ви могли би налагодити температуру у всій хаті меншу, ніж в дитячій. Не пекти у всьому дому, заради однієї кімнати.
    Клапани призвані усувати саме такі халепи.

    Можна наробити декілька дірок у бочці, а в них вкручувати термометри.
    Можна наробити декілька коротких гільз, і в гільзи вставляти-вкручувати термометри.
    Можна наставити під утеплювачем накладних термометрів.
    А можна зробити одну довгу вертикальну гільзу, і в неї занурити декілька датчиків на різній висоті.
     
  10. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    В цьому році напевно поставлю просто шарові крани на радіатори, а потім поступово буду міняти на термостатичні.
     

Поділитися цією сторінкою