Допоможіть з проектом опалення приватного будинку

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем МайстерОК, 17 кві 2016.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Там головне, аби швидкість була не велика, не мала. Тиск до діаметра не дуже..
    Чи Ви про ті Па/м? То не тиск, то його падіння.
    Якщо зробити трубу від колектора до батареї прозору, та дати у воду трошки мулячки, то буде видно, що на початку труби частки мулу крутить вертить трохи, що не дуже прямо вони рухаються. Цей рух створює певний тиск. Але вода (з частками, або без) на це крутіння виконує роботу, та на путі по трубі, сила на ту роботу витрачається.
    Чим далі по трубі, тим менше частками крутить, швидкість кожної з них, потроху падає, та біжуть вони все більш рівніше. Тобто, середня швидкість, витрата у літрах за проміжок часу, на перерізах протягом труби рівна - однакова.
    От таке уповільнення руху окремих "часток" води вздовж труби називають - падінням напору, а ще кажуть, - труба має гідравлічний опір.
    Якщо встановити два якісь манометри, на трубу на колекторі, то буде видно, що є різниця між початком, та кінцем труби, поки насос працює. А якщо виключити насос, то тиск вирівняється.
    Чим тонша труба, чим довша труба, та чим більша швидкість води в трубі, тим більша буде різниця з включеним насосом.
    Але якщо встановити на всіх трубах колектора попарно по манометру, то виявиться, бо це природнью, що в кожної пари однакові показники, та однакова різниця. А отже, довшою трубою буде йти менше води з меншою швидкістю, аніж коротшою.
    І обирають діаметри труб - чим довша труба, чим більше нею має бігти води (більша потужність віддачі радіаторів висить), тим більший дають діаметр.
    Щоби вирівняти, абож взагалі налагодити певним чином витрати через кола колектора з різною довжиною, на колекторі встановлюються регулюючі крани, якими можна притиснути (збільшити опір) коротші труби, щоби ними йшло менше води, натомість довшими - більше. Або те саме можна зробити кранами на радіаторах.
     
  2. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    та гілка,де підключено три радіатори,під питанням.ми ж не знаєм відстані до радіаторів і потужність іx.
    --- добавлено: Apr 20, 2016 5:00 AM ---
    можеа,через RTL.я б не підключав більше 12м.кв.все залежить від кроку труби.в контур краще більше 70м.пог не мотати.але якщо буде 20 труба,то можна і всі 100м.пог
     
    Останнє редагування модератором: 28 кві 2016
    Энки подобається це.
  3. djclyde

    djclyde Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.695
    Симпатії:
    3.446
    Адреса:
    Кропивницкий
    а длинну трубы забыли подсчитать?

    с головой - а 12 то вообще за глаза))))) и такое видел.
     
  4. МайстерОК

    МайстерОК Майстер

    Повідомлення:
    78
    Симпатії:
    35
    Оновив трошки : 11.jpg
    --- добавлено: 20 кві 2016 у 20:08 ---
    Зірвав стару підлогу з асфальту та та почав лазивати чорову стяжку під ТП gBD0VM7JcZs.jpg HGisaxD2pcs.jpg HsUDloZrSLc.jpg PrRTsdJp8UY.jpg v5sTwfl7I_w.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 28 кві 2016
  5. Uh0

    Uh0 Бригадир

    Повідомлення:
    579
    Симпатії:
    196
    Адреса:
    Lemberg
    Це при незмінному діаметрі у Вас падає швидкість потоку за рахунок втрат тиску по довжині?
    Це ж рекомендації а не розрахунок. Довжину врахувати, а також втрати на арматурі, фітингах, розрідження за рахунок різниці температур - гроші коштує.
     
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Це не в мене, це в трубі.
    Так падає. Середня швидкість молекул води на всі боки падає. А витрата

    тобто швидкість вздовж осі труби зберігається. Бо вода майже не стискається, а стінки труби тверді пружні.
    А що Ви думали показує той онлайн калькулятор у Па/м Вам?

    Гроші коштує печатка ліцензована з підписом під розрахунком. Гроші - це зобов'зяння відповідальності. Самий тільки розрахунок нічого не коштує.
    А сплата за оті спрощені, примітизовані підрахунки на рекомендації, типу "щоби не більше 100 Па/м", вже сидить в ціні за трубу та залізячча. Купував - не купував, потребував, чи нє... - отримаєш, бо вже сплачено.
     
  7. Uh0

    Uh0 Бригадир

    Повідомлення:
    579
    Симпатії:
    196
    Адреса:
    Lemberg
    Думав що показує втрати тиску в Па на 1 метр погонний труби.

    Так ніхто нікого не заставляє купувати.
    Ви безоплатно людині обрахуєте?
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ну і може втрату напору трохи?

    Ну то ж не про заставляє мова.
    Мова про те, що й пропонувати нема чого, окрім зобов'язань відповідальності, під печаткою.

    Ну як я маю робити, то розрахунок сидить в ціні решти праці, разом.
    Як без мене, то мій розрахунок комусь мало чим допоможе ;)
    Як одразу без передбачення відповідальності, то я не рахую, - допомогаю рахувати, не приймаючи відповідальності.
    А як зі мною, то зобов'язання вже в складі ціни, не окремо. Тобто, окрім розрахунку, ще щось маю зробити, в обмін на відповідні зобов'язання.
    Бо це я власної печатки не маю.
    Ну а як треба буде, то найду печатку. Але що мені з того, як я не маю там зобов'язаннь.
    Все чотко.
     
    Володимир П подобається це.
  9. МайстерОК

    МайстерОК Майстер

    Повідомлення:
    78
    Симпатії:
    35
    Шановні, ви тут вже такого понавиписували. Для мене то вища матиматика. Хотів спитатись поради , і пояснень на "хлопський розум" а не закручені тепміни ітд. Просто дуже багато стикався , і в друзів, і в родичів , опалення виконано трубами "екопак", Якось мені то не до душі. Більше довподоби металопластикові, маю модливість майже задармо дістати такі от і питався які порадите брати.
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ну як майже задарма, то беріть її.
    Але на підлогу, краще поуважніше її роздивитися.
    Можете чистий зріз(як лезом, не пилкою) труби сфотографувати, і нам показати?
     

Поділитися цією сторінкою