Помогите определиться с выбором котла

Тема у розділі 'Газовые котлы', створена користувачем destys, 6 кві 2016.

  1. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Як правило рекомендую клієнтам Данко або Маяк, якість хороша, але сказати що вони дуже кращі за інші не можу. Брати з автоматикою "630 EUROSiT", вона найнадійніша, або КАРЕ, вона проста і дозволяє встановити програматор.
     
    Papp Janos подобається це.
  2. ukrkamen

    ukrkamen Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Чернігів
    Користувався Данко 11кВт, стояв на зйомній квартирі. Квартира була 1кімн. тому часто клацав. Також поміняв за 8 років 3 термопари, і датчик тяги, коли затухав - важко було запалити, автоматика "хонейвел". З ГВС справлявся "так собі", як включалась кухонна мийка то в душі не помиєшся. Як на мене - то я б не брав, несподобався. Займає багато місця.
    У тестя вже 11 років встановлений Данко на 9кВт, парапетник, квартира 75м.кв., на 1-му поверсі, працює. В морози справляється. ГВС - щоб помитися то насос вимикається, і на кухні, щоб ніхто не крутив кран. Так само, помінялись термопари 3 рази і, датчик тяги. Тесть задоволений.
     
  3. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    А чого хотіти від котла такої потужності, 3,6 л/хв по паспорту замало для комфортного ГВС. Не рекомендую брати такий двофункційний котел, краще однофункційний + бойлер чи проточний водонагрівач.
    Це спільна проблема всіх вітчизняних напольних котлів незалежно від виробника.
    Хоч і ніби німецька, але нмд не найкраща з тих, які ставлять на котли.
     
    Papp Janos подобається це.
  4. Papp Janos

    Papp Janos Прораб

    Повідомлення:
    815
    Симпатії:
    399
    Адреса:
    Украина
    @lisnyk, Недавно читал что в Ривнетерме и в Житомирском вролди Атом атмо теплообменник из нержавейки, это правда или толькол змеевик наГВС. меня интересует одноконтурный. И 630 эуросит мне тоже болше нравится.
     
  5. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    За житомирські не скажу, а в рівненських Данко має стальний трубчастий, а Прометей стальний пластинчастий теплообмінник. Мені в принципі конструкція Прометея подобається навіть більше, але в Данко краща якість виготовлення і гарантійне обслуговування.
     
  6. Papp Janos

    Papp Janos Прораб

    Повідомлення:
    815
    Симпатії:
    399
    Адреса:
    Украина
    @lisnyk, В житомирских Атонах тоже пластинчатый ТО а за качество тоже незнаю. Еще незнаю по мощностьи какой купить. У Меня дом 120 квм но в системе где то 350 литров воды, чугунные батареи и стальные трубы. На некоторые котлы в паспортье пушут допустимый обем воды в системе, типа на 20квт обем воды до 220 литров. НЕ знаю как это влияет на работу котла или на расход газа. Естественно менше воды быстрее нагреет. Если у Меня тоже было бы меньше воды ,хватьило бы и 16 квт. Как Вы думаетье?
     
  7. ukrkamen

    ukrkamen Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Чернігів
    Розрахуйте тепловтрати будівлі, я брав з цієї статті. Для себе перерахував і виявилось, що для мого будинку на 90 м.кв. потрібен котел НЕ з потужністю 9-11 кВт, а 18 кВт. Якщо на 2 контури (ГВС) то випливає всі 24кВт.
    З логіки, рано, чи пізно, вода і система нагріється, і газовий котел буде підтримувати температуру.
     
    Останнє редагування модератором: 7 бер 2017
  8. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    @Papp Janos, я не знаю для чого в характеристиках котла пишуть обєм системи, в мого батька теж дім 120 м.кв., гравітаційна система з чавунними радянськими радіаторами МС-140 в кількості 110 шт,котел Прометей 16 і ТТ котел КЧМ 5 секційний, і витрати газу не різняться від витрат в аналогічних будинках з т.зв. євроопаленням. Кількість теплоносія в системі ролі не грає, можливо є невеликі втрати через довший розгон системи, але по відношенню до витрат на протязі усього сезону вони настільки малі, що можна ними нехтувати. В вашому випадку немає всіх даних по будинку, але думаю котла 16 кВт вистарчає з запасом.
    @ukrkamen, якщо ви хочете мати одночасно опалення і ГВС, то в пікові періоди вам і 24 кВт буде мало. Має бути розумний компроміс, тому настінні двоконтурні котли 24 кВтні, але при роботі ГВС контур СО перекривається щоб уся потужність котла ішла на нагрів води. В напольних котлах такої функції як правило нема, тому і получається
     
    Papp Janos подобається це.
  9. ukrkamen

    ukrkamen Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Чернігів
    lisnyk, з Вами згоден.
    Тільки після встановлення, єксплуатації, кожен зробить для себе власні висновки, що до того, чи іншого котла, системи і .т.п.
     
  10. sunsoul

    sunsoul Підмайстер

    Повідомлення:
    33
    Симпатії:
    1
    Добрий день,як продавець,хоча і не продаю Дювалі, але в брата стоїть, і друг працює на вайланті, то рекомендує Дювалі,і в брата відстояв 12 років,і собі думаю брати , бо хороші котли, сам продаю Баксі то визнаю тільки пару модолей.
     

Поділитися цією сторінкою