Підйом ділянки чи варто ?

Тема у розділі 'Ландшафтный дизайн и обустройство участка', створена користувачем Ruslan_!, 27 січ 2016.

  1. Ruslan_!

    Ruslan_! Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    3
    Доброго дня,
    Є ділянка. 24х50.
    На ній будинок. 17х15. Будинок розміщений 10 м від дороги.
    Рівень ділянки однаковий з рівнем дороги. На ділянці інколи після дощу стоїть вода, хоча поле з меліорацією. Дорога - грунтова.
    Однак сусід зліва підняв свою ділянку на 40 см
    Сусід зправа не піднімав. Ззаду поки пустир.
    Коли заливали фундамент то залили 80 см над поверхнею замість 50см, щоб була можливість підвезти землю.
    Поки немає огорожі, є можливість завести грунт, коли буде огорожа буде майже не реально.
    От тепер потрібна порада:
    1. Скільки варто підсипати спереді так, щоб дорога потім не була вище (я вірю що у нас колись буде асфальт :) ) ? Зараз вона грунтова рівно з ділянкою.
    2. Чи варто підсипати ззаді? (там 25*24*0.3 = 180 м3 - багато грунту) Якщо так то скільки землі реально потрібно ?
    3. Якщо підсипати ззаду то як це організувати без огорожі, оскільки грунт буде заходити на сусідню ділянку. ( фундамент не варіант - бо машина пе проїде)
    4. Чи не буде ззаду стояти вода якщо зпереду підсипати, а ззаду ні?

    Дякую
     
  2. Килав

    Килав Бригадир

    Повідомлення:
    413
    Симпатії:
    164
    Адреса:
    Мироновка
    @Ruslan_!, Шановний .Я вам совітую піднятись ,землі треба дохрена і трохи .Я також думав-думав ,а потім як попре вода при зливі і річкою по ділянці ,а весною колі сніг танув то взагалі катастрофа. Так от я зразу по всьому периметру ділянки зробив бетонний фундамент з розрахунком що як підсиплю вся вода стікала на перед ,на дорогу .І не прогадав ,зараз все супер. Також мене спонукало до підсипки те ,що на старих вулицях вся вода стікає в двори ,так як дорога насипалась+асфальтувалась . Да я вложився ,да дорого ,да землі море .......так краще зараз чим тоді ,старим плавати. Ось тільки насипав останні дві машини землі УРААААА! по 30ть тон . Ще треба буде ,але між фундаментом забору і вулицею і вже не принципово по часу.
    Ще раз повторюю - сип трішки вище дороги по всій ділянці з розрахунком щоб стікало ззаду на перед ,на дорогу.
     
    Ruslan_! подобається це.
  3. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    Ruslan,

    1. Скільки варто підсипати спереді так, щоб дорога потім не була вище (я вірю що у нас колись буде асфальт)

    Розраховуйте, що верх полотна асфальту підніметься мінімум на 20 сантиметрів відносно існуючої зараз грунтової дороги.

    2. Чи варто підсипати ззаді?
    У вас планується мати город на ділянці ? Тоді на ньому необхідно змінити співвідношення підсипаємих шарів - верхні 30 см повинні бути черноземом

    3. Якщо підсипати ззаду то як це організувати без огорожі, оскільки грунт буде заходити на сусідню ділянку. ( фундамент не варіант - бо машина не проїде)

    Прийміть нахил розповзання підсипки 1 до 2 (якщо підсипаєте 0.5 метра, то недоходіть до границі свого участку 1 метер.
    Якщо в майбутньому бетонуватимете під паркан, в цю пазуху відкидатимете викопаний грунт
    Я в себе правда був вимушений поступити інакше (уже був паркан).
    Завіз грунту організував зимою - по полю могли рухатись гружені Камази. Грунт висипали перед парканом (3 - 4 машини), а через нього уже перекидав навантажувачем. Потім навантажувач заїзджав на ділянку і відгортав перекидане від огорожі. І така процедура повторювалась декілька днів.
    Оскільки справа була сніжною зимою, то вдалось зібрати практично всю підсипку - сусіди навіть не приходили сваритись

    4. Чи не буде ззаду стояти вода якщо зпереду підсипати, а ззаду ні?

    Нажаль знатимете це тільки після декількох сильних дощів та таяння снігу.


    Іще трошки із властного досвіду.
    Перед початком підсипки, а тим більше перед копкою під паркан, проведіть відбивку границь участку із землемірною службою (в майбутньому це збереже Вам багато нервів)

    Коли я починав будуватись, то загнав на участок великого навантажувача і він знв верхній родючий шар грунту і заскладував його в кінці участка

    Я в себе підняв всю ділянку на 60 сантиметрів - ну мені просто ... не до вподоби Венеція на подвіррі

    Зараз сусід навпроти також починає будуватись із установки паркану. Правда в нього участок трошки виший, тому він виганяє верх бетону паркану на пів метра від існуйочого природнього рівня

    DSCN7054.JPG DSCN7070.JPG DSCN7077.JPG DSCN7141.JPG DSCN7161.JPG DSCN7163.JPG DSCN7164.JPG DSCN7166.JPG DSCN9638.JPG DSCN9693.JPG DSCN9700.JPG DSCN9790.JPG IMG_0739.JPG
     
    Энки подобається це.
  4. Ruslan_!

    Ruslan_! Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    3
    Всім дякую за поради. Всі мої думки підтвердилися. Треба сипати. Правда в Івано-Франківську ніхто зимою не хоче грунт возити. Кажуть тільки з площадок - а там дорого. Будемо пробувати літом. Планую :
    1. привезти грунт. 180 куб
    2. залити паркан
    3. розрвіняти грунт

    кажуть існуючу траву варто скосити перед тим як завозити грунт ? не підкажете для чого ?
     

Поділитися цією сторінкою