Своїми руками Твердопаливний котел та теплоакумулятор

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем saleks, 21 гру 2015.

  1. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    коли проектував теплообмінник то наткнувся на розрахунки що якщо площа теплообмінника 1 кв м то це приблизно 20кВт потужності. В мене стояла газова колонка 16 кВт "Житомир" працювала на половину потужності, от я і порахував що 2х3.14х0.0075х15=0.7 кв.м мені буде достатньо і не помилився.
     
    Останнє редагування: 1 лют 2016
    Капля та volusik подобається це.
  2. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    вже майже десята вечора, на котлі 85 на верху бака 81 на низу 60. В будинку 20 тримається вже незмінно 2 години. Котлу залишилось працювати приблизно менше години. Сьогодні дрова майже всі соснові, пару дручків окації. Якби вкинув більше окації горіло б довше і краще б проргівся бак.
     
    volusik подобається це.
  3. volusik

    volusik Майстер

    Повідомлення:
    204
    Симпатії:
    67
    @saleks, то в Вас саме ця двадцятка з форуму?а ТА якої ємності?добре утеплений?яка площа опалювання у Вас?
     
  4. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    Коли я робив свій котел то ще про цей форум ще не знав, розміри брав з різних джерел, та виходив з металу що був вдома та найшов на металоломі, потужність яка - не знаю. ТА ціліндр 2 м висоти та 0.75 м в діаметрі. Котел та ТА утеплені 5 см фольгованого базальтового волокна.
    Будинок 120 кв м на мій погляд добре утеплений. Поли дерев'яні під полами 7-10 см пінобетону, стіни наружка силікатний кирпич всередині ракушняк, повітряна подушка 10 см задута власноруч меленим пінопластом, всередені 2 см листового пінопласту і гіпсокартон. Потолок - гіпсокартон, 5 см мінвати та 2 см пінопласту. Вікна пластикові двокамерні.
     
    volusik подобається це.
  5. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    Це дійсно утеплений.:vo:
     
  6. Gust

    Gust Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    21
    Вентилятор повинен працювати постійно і відмикатись при наборі потрібної температури.Важливо підібрати потужність вентилятора.В інтервалі, коли вентилятор вимкнутий,потрібно встановити періодичні продувки.
     
    Останнє редагування модератором: 3 лют 2016
    VOVA92294 та saleks подобається це.
  7. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    Дякую якраз зараз над цим працюю. Катастрофічно нехватає часу.
     
  8. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    Тільки що реалізував програмно такий алгоритм роботи вентилятора. Після розпалювання котла і до набору температури в 75 градусів вентилятор працює постійно. Від 75 до 90 працює переривчасто 30 с працює 2 хвилини стоїть. Псля 90 повністю відключається.
    З переривчастою роботою ще поексперементую, понаблюдаю за горінням котла.
    Ніяк не встановлю датчик температури димогазів по його показникам планую регулювати швидкість роботи вентилятора та включення і виключення його після розпалювання та затухання котла.
    Які будуть рекомендації чи зауваження?
     
  9. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    Ви мене звичайно вибачте, але як на мій погляд, це не добре не утеплений будинок, хача скоріше не вірно утеплений. У першому повідомленні даної теми ви писали що спалюєте не більше 400 м3 газу, для такого будинку (120м2) це як на мене не мало. Взагалі відмічу таку тенденцію чим дальше на схід та північ, тим більші витрати палива на обігрів будівель. Минулі кілька років часто їздив на волинь, так там на село лише кілька утеплених фасадів, жах. Мій товариш зараз на сході, судячи з розповідей там з енергозбереженням взагалі котастрофа.
    А скільки кг дров у вас одна загрузка?
     
  10. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    Приблизно 30 кг.
     

Поділитися цією сторінкою