"ККД по Сараю", або приблизна оцінка існуючого в наявності опалення

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Витэк, 22 лис 2015.

  1. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    А що не так? У багатьох знайомих так само. Хоча 10 то так... середнє, колись більше, колись менше. У мого швагра будинок 270-280 м2, газу палить так як і я, але у нього все теплі підлоги.
     
  2. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Вам треба мірятися не тільки котлами і дровами .
    А найти тих хто має таку площу обігріву як ви.
    Наприклад
    Одноповерхова хата на 100кв м у вас і у когось.
    Тоді можна щось наміряти.
     
    Кот Ярослав та turbo77 подобається це.
  3. Витэк

    Витэк Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.084
    Симпатії:
    1.863
    Адреса:
    Золотоноша
    Ви все говорите вірно, але більшість людей не знають і приблизно чому скільки кубів газу, чи складометрів дров вони спалюють. Якщо почнуть хоча б цікавитись, і то вже буде якийсь крок до економії.
    Дуже грубо можна зорієнтуватись і по "ККД по Сараю". Це краще ніж зовсім ніякої орієнтації. Так на приклад для мене було деяким відкриттям, коли в же в цій темі я узнав що будинок утеплений 10 см. пінопласту, але підлога, вікна і стеля зроблені по "феншую" ( так як повинно бути), і на 200 м. кв трохи більше 2000 кубів газу. Я до цього не вважав, що інше утеплення і розташування будинку по сонцю можуть дати таку економію.
     
    Шурик Сказка подобається це.
  4. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Економія дров полягає в правильному спаленні цих самих дров .
    На практиці це виходить так .
    Простий котел , хата уже протоплена , котел в роботі.
    Впала температура , нижче 18 градусів в кімнаті ви кидаєте пару полін в топку , температура піднімається до 20 градусів і ви знову чекаєте поки знову кімната охолоне до 18 градусів і знову підкидуєте дрова .
    Такий самий простий спосіб без тепло акумулятора економити дрова , по принципу газового котла який включається коли температура падає..
    Як показує практика перше це робота по максимальному утепленню хати будинку , аж потім можна починати удосконалювати обігрівання .
     
    Шурик Сказка, Ches та Витэк подобається це.
  5. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    Сьогодні отримав платіжку за газ. Різниця до сплати 127 м3. Дровами цього місяця не палив. Сьогодні газовий котел, з 10год ранку, ще не вмикався. У будинку на першому поверсі 21градус, на другому 24 градуси. Сонце палить у вікна. Усі вікна на південь це бомба.

    Ще маленька байка про сусіда.
    Робив сусід ремонт у двох кімнатах. Кімнати ідентичні за розміром, у кожної кімнати дві зовнішні та дві внутрішні стіни, вікна ідентичні на схід, радіатори також однакові.
    В одній кімнаті на підлозі лаги, засипка, дошка 40мм, ОСБ 10мм і паркет 22мм.
    У другій кімнаті на підлозі Бетон 8см(з шутру річкового), пінопласт 6см, бетон 7см(з відсіву річкового), ОСБ 10мм, паркет 22мм.
    При закритих тривалий час дверях, різниця температури у цих кімнатах становить 4 градуси.
     
    Останнє редагування: 29 лис 2015
    Витэк подобається це.
  6. Vasyayaremche

    Vasyayaremche Майстер

    Повідомлення:
    110
    Симпатії:
    21
    Адреса:
    Україна
    то де тепліше?
     
  7. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    Там де пінопласт.
     
    Витэк подобається це.
  8. Виталий Л

    Виталий Л Інженер

    Повідомлення:
    439
    Симпатії:
    755
    Адреса:
    кременчуг
    який будинок буде теплішим: стіни дерево 30 см обкладені зовні цеглою чи цегляні утеплені 10 см. пінопласту ?
     
  9. Витэк

    Витэк Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.084
    Симпатії:
    1.863
    Адреса:
    Золотоноша
    Думаю, що якщо дерево добре зроблене, то дерево буде тепліше.
     
  10. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Один х. 10см пінополістеролу проводять тепло як 25см дерева або метр з чимось цегли(по памяті)
     

Поділитися цією сторінкою