Топоры кованные

Тема у розділі 'Кузнечное дело', створена користувачем amato, 30 лип 2015.

  1. Руслан 75

    Руслан 75 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.854
    Симпатії:
    1.141
    Адреса:
    г. Новомосковск Днепропетровской обл.
    @bogdansv, Раз деловое железо оставляете значит это не спроста. Это первое. Над этим давно думаете. Это второе. Вот Вам минимум две причины исходя из которых надо пробовать. И я не уговаривают а просто анализирую.
     
    bogdansv подобається це.
  2. В-Сергій

    В-Сергій Інженер

    Повідомлення:
    413
    Симпатії:
    644
    Адреса:
    Станіславів
    Ще раз вітаю! Мав ситуацію відтягував сокиру нагрів вдарив а вона розсипалась хоча до цього рубала гарно,подібно і молоток.більше з( базарним)не маю справи .а так взяв ресору ,зробив обух ,заклепав (правда як колун як на мене не дуже,хоча!).Стосовно закалки,калити пробно не відомо що за сталь,і чи не вварена.Тому мати коло себе воду і масло найперше гаряче,напильник.Напильник не повинен скользити як по леді а так ніби бере і ні потрібно виробити чуття.Сокира для дерева ,а не для металу і часом може йти на злом коли особливо сосновий гудз.
     
  3. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    @В-Сергій, доброго вечора. Постараюсь детально описати, що хочу зробити. Маю сокиру, колись була добра, але мабуть від заточки ( точили на станочку) вона за стільки років відпустилась. Думаю нагріти паяльною лампою ( не знаю до якого кольору) а потім опустити в масло?
     
  4. В-Сергій

    В-Сергій Інженер

    Повідомлення:
    413
    Симпатії:
    644
    Адреса:
    Станіславів
    нагрій до половини пера,робочої частини ,десь до червоного мені легше візуально сказати. до половини або трошки менше опусти в масло щоб зник колір нагріву і тільки ,зачисть напильником по середині в площині і коли при краю буде соломяний а за ним фіолетовий ,охолоджуй так само ізнову попробуй напильником.про напильник писав вище.якщо зле попробуй більше нагріти, або у воді.потрібно практика. про все написати важко . успіху.не забудь відтягнути , майже до холодного,уважай щоб не тріснуло.
     
    Останнє редагування: 9 бер 2016
    Алекс Иваныч, bogdansv та Олександер_1 подобається це.
  5. Валерій86

    Валерій86 Прораб

    Повідомлення:
    273
    Симпатії:
    388
    Адреса:
    Луцьк
    Якщо вона була калена то без віджигу мабуть не закалиться, наприклад в мене деякий інструмент відпускається з часом при контакті з гарячим, пробував просто перекалювати нівяку не калився, потім порився в гуглі і зрозумів що перед закалкою треба робити віджиг-нормалізацію, ложу в горн з мінімальним піддувом щоб тільки до красна нагрівалося приблизно на 30 хв. потім дістаю і на повітрі заготовка охолоджується, потім калиться з першого разу. працюю тільки з полуосями і все виходить, для інших марок сталей може щось інше треба типу час в горні чи температура нагріву.
     
  6. В-Сергій

    В-Сергій Інженер

    Повідомлення:
    413
    Симпатії:
    644
    Адреса:
    Станіславів
    Привіт!@Олександер_1, пише що вона побувала на точилі тому мабуть загартована частина зточилась якщо так відпуск не конче лиш відтянути,а решта і так (частково )відпуститься де не бито.Відпуск конче потрібний коли є приварена половина ріжучої частини є ймовірність тріщини(все власний досвід).Якщо немає як хлопцям побачити буде мабуть трохи важковато,але пробувати потрібно:):nozhovka:
     
  7. Валерій86

    Валерій86 Прораб

    Повідомлення:
    273
    Симпатії:
    388
    Адреса:
    Луцьк
    ну якщо зточена тоді так, та й метод закалки з самовідпуском трохи складний для новачка, краще просто ріжучу частину закалити і в духовці відпуск зробити. А от якщо з першого разу не закалиться, то тоді 100% треба віджиг.
     
  8. Юра2

    Юра2 Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    5.256
    Симпатії:
    3.925
    Адреса:
    вилково
    что-то это мне напоминает как один мой товарищ чтобы концы оттянуть под лапку паяльной лампой греет. Квадрат 10мм еле до красна нагревается.:-D а потом молотит по железяке что дуру-а это топор.
    --- добавлено: 11 бер 2016 у 17:48 ---
    или "жало" было вставлено из спецстали и тоже сточилось.
     
    Останнє редагування модератором: 19 бер 2016
  9. amato

    amato Бригадир

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    103
    Адреса:
    Харьков
    В работе десяток.......РК напильник или рессора.
     
    Останнє редагування модератором: 1 кві 2016
    Юра2 та Кремень подобається це.
  10. Валерій86

    Валерій86 Прораб

    Повідомлення:
    273
    Симпатії:
    388
    Адреса:
    Луцьк
    Добрий всім вечір. Ось такий малюк, вийшов зі всім рівно 500 грам.
     

    Вкладення:

    • je57_mZQ7qE.jpg
      je57_mZQ7qE.jpg
      Розмір файлу:
      55,6 КБ
      Переглядів:
      44
    Алекс Иваныч та Юра2 подобається це.

Поділитися цією сторінкою