Питання про автоматизацію вмикання газового та електрокотлів

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем ole1886, 15 чер 2015.

  1. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Petko, Вибачаюсь, але це саме Кімнатний Термостат (не для теплої підлоги). У мене, наприклад, є такий:
     

    Вкладення:

    • кт.jpg
      кт.jpg
      Розмір файлу:
      12,1 КБ
      Переглядів:
      6
    Petko подобається це.
  2. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Ой, звиняйте, це я протупив спросоння! 5-30 градусів -цілком нормальний діапазон для температури повітря в кімнаті ))) Сплутав з температурою теплоносія ))
     
  3. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Petko, Так ось, що я мав на увазі: Ввечері мені доведеться крутити цей термостат(далі -КТ) на"0", щоб вночі робив ЕК. вранці знов крутити на "20". щоб забезпечити комфортну денну температуру.
    Запобігти цьому належить контакту ""НЗ" на таймері, який просто виключає на ніч ланцюг, в якому послідовно включено термостат. Вранці вимикається ЕК (за допомогою того-ж таймера ТЭ-15), контакт замикається, і починає працювати КТ з ГК. Відповідно, якщо температуру в приміщенні ЕК за ніч "нагнав", наприклад, до 22С( наприклад, вночі потепліло))) , то КТ дасть ГК команду ввімкнутись з затримкою, що є дуже непогано. Одне питання- чи зможе ЦЕ працювати без конфліктів обладнання?
     
  4. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Я б робив розвязку на релюшках, а то бог знає що виробники котлів всередині намутили. Краще викинути лишню двадцятку на додаткове реле, ніж спалити котел в разі косяка з комутацією.
    Чесно кажучи, лиш побіжно переглянув пропоновану схему включення, ввечері роздивлюсь краще. З першого погляду- схема цілком робоча і проблем не мало б бути.
     
    Останнє редагування: 7 сер 2015
    ole1886 подобається це.
  5. вовчик 2

    вовчик 2 Підмайстер

    Повідомлення:
    30
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Борисполь
    Мені подобається,"критикуйте" але я для себе все вирішив тай обладнання вже купив.
     
  6. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @вовчик 2, А чому б і не покритикувати, обладнання куплене тільки те, яке мені потрібне для ЕК.
    Якщо критика буде конструктивною, а не в стилі "сам дурень", непотрібне обладнання продам!!!)))
     
  7. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    @ole1886, щось я не зовсім.у вас електрокотел на скільки КВТ?таймер ТЭ-15 розраxований на максимум 3,5КВТ.я правильно зрозумів,що він буде подавати напругу на газ котел,або електрокотел,в залежності від програмування?
     
  8. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Іван 55555, Котел 14 кВт. Таймер працює через трифазний контактор 35А, так що з силою току все ОК.
     
  9. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    я правильно зрозумів.таймер буде подавати напругу або на газ котел,або на електрокотел?так як би ми включали в розетку і виключали з розетки?тобто не в режим очікування переводить котли,а вкл.або викл?
     
  10. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Таймер буде подавати напругу на котушку контактора,а той,в свою чергу, буде вмикати ЕК. З ГК трохи не так; таймер тільки буде замикати контакт керування термостатом( можливо,через проміжне релє).ГК це буде сприймати,як спрацювання контакту термостату,а не вимкнення з мережі. ЯКОСЬ ТАК.
     
    Petko подобається це.

Поділитися цією сторінкою