Питання про автоматизацію вмикання газового та електрокотлів

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем ole1886, 15 чер 2015.

  1. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Особливо страшного,звісно, нічого немає, але нагрітий теплообмінник буде дуже активно випускати мої теплові калорії прямо в мій 7 метровий димар.
     
  2. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Можливо я не зовсім розумію цей момент, але мені здається, що тижневий таймер і термостат- це те-ж саме, тільки в таймері є програмування по температурі та залежності ії від часу доби та дня тижня. Тому мені не ясно, як таймер буде почергово вибирати котли для роботи а термостат вмикати. Якщо не складно, поясніть алгоритм дії.
     
  3. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    Не настільки вже й активно.
     
  4. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    під термостатом маю на увазі, наприклад, отакий апарат:
    http://radiokot.ru/circuit/digital/home/152/01.pdf

    він вміє підтримувати одну з двох температур (комфортну і економну, денну-нічну називайте як хочете)
    має термодатчик і реагує на температуру в приміщенні.

    тижневий таймер- штука, яка вміє вмикати\вимикати обладнання по розкладу, складеному користувачем. Має внутрішній автономний годинник. В роботі орієнтується не на температуру, а на час, вказаний при програмуванні.
    наприклад, отакі:

    http://uawest.com/tajmery.html
    особисто я брав оцей: http://uawest.com/timer_kg316t.html, бо в нього великий напівпорожній корпус з кріпленням на рейку, живлення годинника від батарейки і він був найдешевшим

    При роботі в парі тижневий таймер вибирає котел, який має бути включений в даний час доби, а термостат керує роботою котла, підтримуючи задану температуру в приміщенні для заданого часу.
     
    Останнє редагування: 18 чер 2015
    Володимир П подобається це.
  5. L8259968

    L8259968 Підмайстер

    Повідомлення:
    65
    Симпатії:
    19
    Адреса:
    ровно
    Викладаю свою примітивну автоматизацію(бо народ просить).Зроблено на хлопський розум-бо коли робив це в мене і інтернету не було.З фотографій ,я думаю , буде все зрозуміло.Робив з чого було на той час.Але практика показала що все працює надійно.
    І так є два котли-газовий (старичок Красилівський) і елктро(Дніпро)-відповідно і 2 режима роботи системи.
    Використовую нічний тариф.Котли зєднані послідовно-газовий знизу,а електро з своїм насосом вище.Паралельно газовому стоїть труба-байпас.Вихід газового і байпас приходять на трьохходовий кран з вихода якого через насос і електрокотел -подача в систему.Трьохходовим краном управляє МЕО від таймера.
    Електрокотел включається коли кран переведеться в положення байпаса.Єдиний недолік що газовий котел працює сам на себе.З сучасними котлами цей недолік лікується просто.На випадок відсутності електроенергії моя система не потребує додаткового електроживлення.МЕО має муфту і все переводиться вручну на газ.
    Хочу сказати що в електрокотлі є контактор який достає своїм вкл/викл. -тому виніс його в гараж-там хай клацає.Пістя цього від електрокотла ніякого шуму.
    На дальніше планую добавити твердопаливний котел,але потрібні суттєві капіталовкладення(як для мене).
    Кого щось цікавить-запитуйте.Всі ми люди

    IMG_3477.jpg IMG_3478.jpg IMG_3479.jpg IMG_3480.jpg IMG_3481.jpg IMG_3482.jpg IMG_3483.jpg
    --- добавлено: 19 чер 2015 у 23:37 ---
     
    Останнє редагування модератором: 27 чер 2015
    Petko подобається це.
  6. вовчик 2

    вовчик 2 Підмайстер

    Повідомлення:
    30
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Борисполь
    У мене зроблено на газовий кімнатний термостат на електро на фото робить років сім.
     

    Вкладення:

    • IMG0026D.jpg
      IMG0026D.jpg
      Розмір файлу:
      73,5 КБ
      Переглядів:
      18
  7. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @вовчик 2, Дякую, це саме той варіант, який я і буду монтувати на електрокотел. (Вже куплений таймер ІЕК ТЭ-15 та контактор) . Залишилось щось вирішити з газовим котлом, бо справа в тому, що у мене відсутнє бажання встановлювати кімнатний термостат (навіть з тижневим програмуванням).

    Виходячи з вказаного вище- ПИТАННЯ : Якщо на газовий котел я встановлю добовий або тижневий таймер прямо на відключення живлення (в розетку), чи не завдам я йому цім шкоди?

    p.s. Є ще одна ідея - розмикати - замикати контакти підключення кімнатного термостату ( схему додаю). Чекаю критики))).
     

    Вкладення:

  8. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Питання по нічному тарифу.
    1.Який лічильник використовуєте- дво чи тризонний.
    2.Чи є якісь особливі вимоги від електромережі до обслуговування такого лічильника.
     
  9. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @andrij64, 1. Двозонний
    2. Немає, принаймні, у моєму випадку.
     
    andrij64 подобається це.
  10. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Трохи помилився зі схемою. 2 варіант:
     

    Вкладення:

Поділитися цією сторінкою