Продам Arduino / для новачків / любителів та профі

Тема у розділі 'Барахолка', створена користувачем Артем Коцеруба, 19 тра 2015.

  1. Петро Тернопільський

    Петро Тернопільський Бригадир

    Повідомлення:
    235
    Симпатії:
    138
    Платформа NXT:
    NXT – это широкий набор интересных функциональных возможностей. Ниже приведены технические характеристики NXT,

    • 32-битовый микроконтроллер ARM7 256 КБайт FLASH, 64 КБайт RAM 8- битовый микроконтроллер AVR 4 Кбайта FLASH, 512 байт RAM, а также беспроводный канал Bluetooth Class I I V 2.0;
    • скоростной порт USB;
    • четыре порта входа, шести проводной кабель для цифровой платформы;
    • три порта выхода, шести проводной кабель для цифровой платформы;
    • графический жидкокристаллический дисплей;
    • громкоговоритель с аудиоканалом с восьмибитовым квантованием и частотой семплирования 2-16 КГц.
    Досліди роблю з власної цікавості до всього, люблю конструювати реальну техніку:

    і використовую у ній результати експериментів.
    Цей лего робот можна програмувати на мовах: роботс, NXC,...І є ще графічне середовище для дітей - там взагалі все просто через графічні блоки - вказуєш процент від 100 і вибираєш потужність, мотори там з датчиками - можна вал мотора на певний кут певернути,...
    Якщо вже говорити, то не про "тяговий момент" - а про тягу - в досліді визначається саме вона, про всі коефіц щодо поверхні знаю - вчив фізику. Якщо ви хочете теоретично порахувати тягу ТЗ, то тоді треба враховувати всі коефіц,..., а в досліді отримується фактична тяга в тих умавах, для яких робився дослід.
    Тут можна багато говорити, але зупинюсь поки мене не понесло.
     
    Володимир П, Мирослав та sanykrimea подобається це.
  2. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    @Артем Коцеруба, Ви мене таки зачепили =). Я ж все-таки в минулому інженер-електронщик і радіолюбитель, що взяв в руки паяльник років сорок тому. Тому, читаючи статті про Arduino, починаю приміряти. на що б воно ще б згодилося і на скільки мені того дійсно треба. В результаті зависло питання про портативний цифровий осциллограф (надоїло вже з аналоговим тягатися, а гроші, потрібні на порядний цифровик, багато куди би згодилися =) ), імпульсний генератор, мотор-тестер, тощо. Певно, "розумний будинок" або зачекає, або буде робитися паралельно. А значить треба розбиратися, бо від програмування я далекий, а робити чужими руками не люблю. Тому спитаюся Вашої поради про якийсь варіант комплектації для початкових експериментів, обов'язково з дисплеєм, певно цікаво спробувати і знаковий і графічний, можна без USB (USB to COM на FTDI є окремо, та й макетка з МАХ232 теж є). Ну і датчики: як мінімум, температурний, цікаво би також датчик тиску (як розрідження, так і високого, до 15-40 атмосфер. Поки що для дослідів, тому все-таки з малими затратами. То що порадите?
     
  3. Артем Коцеруба

    Артем Коцеруба Стажер

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    23
    Петро Тернопільський
    швидким переглядом опису на Вікіпедії, побачив що платформа має можливість підключення такого датчика і скоріш за все що датчик підключаеться "голий", тобто ніяких проміжних мікросхем не має, але поки що ці данні не підтверджені. швидко не скажу, т.як сама ця платформа стала для мене відкриттям :) але здається мені що туди підійде звичайнісінький hc-sr04... http://robocraft.ru/blog/electronics/772.html але треба покопати форумів. якщо я помиляюся, можна підійти з не зовсім правильної сторони, з'єднавши датчик за допомогою проміжного контроллера.. це не метод звичайно, але вихід.

    може кому згодиться посилання про вищезгадану платформу: http://nnxt.blogspot.com/
    якщо в найближчий час знайду пристойну відповідь, сповіщу Вас.


    Шановний Мирослав! відпишуся Вам завтра.
     
    Мирослав та Петро Тернопільський подобається це.
  4. Артем Коцеруба

    Артем Коцеруба Стажер

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    23
    доброго вечора! пробачте що довго не відповідав.
    якщо є знання і досвід в радіотехніці це взагалі чудово, особливо якщо Ви знаєте як працює "логіка", тут все теж саме і набагато більше! Ви правильно поставили ціль та перелік наявного інструменту, отже:
    є приблизно така його версія http://arduino.ru/forum/proekty/mini-ostsillograf-arduino-na-lcd-5110
    він має переваги та недоліки, на них не зупиняюся, ознайомитесь, просто в перспективі купите більший дисплей та потужніший контроллер тієї ж ардуіни тільки 32 біт.
    на подібному проекті зможете освоїти не тільки дисплей а і інтерфейси зв'язку, придбавши температурний датчик можете виводити "цифри, сонечко і хмарки" поки відпочиватиме осцилограф :)
    єдине прошу не забудьте на радощах про верхні межі вимірів та відповідне приведення до нормальних величин вимірів, щуп в в розетку ні-ні! (це я не особисто до Вас, просто коли хтось менш досвідчений буде читати, щоб пам'ятав про гальванічну розв'язку від мережі, діапазон вимірювання та про інші застережні заходи які збережуть не тільки гроші а і життя! )
    приблизна вартість необхідного комплекту:
    -для осцилографа за посиланням:
    pro mini 328=55 грн
    дисплей нокіа=80грн
    10 провідників по 20 см = 10грн (шлейф як на фото за посиланням)

    ( до речі скоро привезуть пробну партію генераторів на AD9850 DDS можливо Вам буде цікава ця штука, потім згадаєте.)


    - для супутніх дослідів:
    DS18B20=25грн
    або (тут на що інтернет більше надихне)
    lm35=25 грн
    годинник
    ds1307=30грн
    макетна плата MB102
    на 400 контактів = 51грн
    на830 контактів= 85грн

    адаптер живлення на таку макетну плату =32грн (має 2 стабілізатори 3,3 та 5 вольт, зручно стає в макетку де передбачені для цього 2 лінії живлення які позначені відповідними кольорами)

    в принципі цього набору Вам буде достатньо для ознайомлення та навчання на перший час, згодом такий набір можна доповнювати або змінювати. раніше чи пізніше всі хто має успішний досвід з 8 бітними контроллерами пересідають на 32 біти і там вже починаються справжні безпілотники, розумні будинки та роботи :) ну то вже потім ;)
     
  5. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Дякую, перелік десь відповідає моїм інтересам, єдине, що дисплей 84х48 точок (0,9 дюйма) на мій зір дуже дрібний, цікаво було би пошукати щось більше, наприклад 320х240 (2,4 дюйма). Лабораторний блок живлення маю давно, з окремою стабілізацією +5В. З ТТЛ і КМОП логікою знайомий не один десяток років, атеньюатори та вхідні аналогові канали робив неодноразово (власне, і перший мій аналоговий осцилограф теж колись сам зробив =) ). Так що все досить цікаво. А на рахунок більшого дисплея щось запропонуєте?
     
  6. Артем Коцеруба

    Артем Коцеруба Стажер

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    23
    погоджуюсь, можливо це замалий. для осцилографа чим більший тим кращий бажано кольоровий і сенсорний :) зараз в наявності їх немає будуть лише в червні. орієнтуючись на сьогоднішній курс 2,4дюйми - приблизно 140-160грн. 3,6 дюйма -250-290грн. відразу мають резистивний сенсор та слот для микро сд картки. але є одне але: на простому контроллері побудувати гарний осцилограф буде складно, зважаючи на обмеженість пам'яті. розробляти такий прилад з таким дисплеєм є сенс на atmega2560 там і портів значно більше і пам'яті і це дорожче. але пробувати ніхто не забороняє :)
     
  7. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Після деяких роздумів дійшов до висновку, що:
    а) Ви, Артем, праві - краще починати з менших (і, так думаю, простіших в програмуванні) варіантів.
    б) 180 ватний лабораторний блок живлення можливо не найкращий варіант для запланованих експериментів. Тому виникло питання, чи достатні можливості пропонованого блоку для живлення наміченої конструкції (думаю, осцилограф матиме найбільше споживання)?
    Також зацікавило, чи вистачить меншої макетки на початковий рівень експериментів.
    Інформація про генератор-синтезатор частоти цікава, хоч це не зовсім те, що мені треба.
    Дякую.
     
  8. Дмитро Рівне

    Дмитро Рівне Стажер

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    1
    Доброго дня. цікавить приблизно такий комплект. Хочеться контролер сонячного колектора.....
     
  9. Артем Коцеруба

    Артем Коцеруба Стажер

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    23
    @Мирослав

    якщо правильно організуєте робоче місце, то це нормальний варіант. пропонований БЖ це по суті 2 стабілізатори напруги 3.3 та 5 вольт виглядає ця штука ось так: [​IMG]
    тобто якщо у вас є або 2 стабілізатори, або БЖ має 2 виходи, то результат отримаєте такий же як і з цією платою.
    макетки на 400 контактів- з головою.
    --- добавлено: 29 май 2015 в 10:24 ---
    @Дмитро Рівне

    резистори по 10 коп/шт

     
    Останнє редагування модератором: 6 чер 2015
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    А какая стабильнее? Защищена от помех и "взлома"?

    Яка саме специфіка?

    А сколько можно датчиков на одну голову повесить?
    Можно ли будет одновременно использовать ви-фи и 2,4 ГГц?
     

Поділитися цією сторінкою