Схема - КЧМ, Вайлент і теплоакумулятор

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Alex__1970, 7 тра 2015.

  1. Alex__1970

    Alex__1970 Підмайстер

    Повідомлення:
    80
    Симпатії:
    19
    Зважаючи на поради і критику, дещо виправив схему. Як на мене, стало більш логічно і виправдано. Схема.jpg
     
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    РБ надо на обратку перед насосом, а в верх ТА - автовоздушник.
     
  3. Alex__1970

    Alex__1970 Підмайстер

    Повідомлення:
    80
    Симпатії:
    19
    Це коли система під тиском, а я ж хочу робити відкриту.
     
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Нет не коли.
    Для любой системы, для насоса, лучше, когда бачок перед ним.
    А для открытой, лучше когда бачок в самом низу.
     
  5. Alex__1970

    Alex__1970 Підмайстер

    Повідомлення:
    80
    Симпатії:
    19
    Зрозуміло. І який має бути його об"єм, якщо сама бочка 1500 літрів і в системі ще десь літрів 150?
     
  6. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    в цій схемі є один недолік (та частина схеми що відкритого типу) , коли котел не буде горіти, то система не зможе повноцінно використовувати теплу воду з теплокаккумулятора без вимкнення насосу...так насос вимкне при сигналі датчика та реле, але чим більше механізмів та пристроїв, тим менше надійність системи, не простіше гравітаційку (подачу) напряму врізати в бак окремо від котла? та й котел не краще було би підключити да ТА без насосу? так без термостату при температурі нижче 60 гр буде в котлі випадати роса, але для чавунного котла то не так суттєво, а от коли він буде добре розкочегарений, а раптово пропаде світло і насос не буде працювати, то циркуляція через насосможе бути недостатньою і котел буде кипіти...
     
  7. Alex__1970

    Alex__1970 Підмайстер

    Повідомлення:
    80
    Симпатії:
    19
    Подивіться уважно схему. Ліва частина (схеми) повністю гравітаційна. Тобто, у разі знеструмлення котел як працював, так і працюватиме, просто більше прогріватиметься моя майстерня. Зрештою, той, хто буде у цей момент коло котла, просто може відкрити кран на байпасі, і зарядка ТА теж продовжуватиметься.
    Взагалі, за моїм задумом, насос потрібен лише для інтенсивного перемішування води у ТА, бо десь в інтернеті вичитав, що за самої лише гравітації ТА ніколи не прогріється рівномірно від верху до низу. Може, я й неправий, але така думка є...
     
  8. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    так я бачив, що система з 2 частин, звичайно котел буде працювати і буде гріти, якщо хтось буде рядом то підійде й відкриє, а якщо нікого не буде рядом? котел закипить (циркуляція через насос буде маленькою) і буде вичавлювати воду через разширювальний бак...якщо ємність цього баку велика, то можливо й не біда, а якщо стандартна, то частина теплоносія витіче не туди куди треба...можна замість крана поставити нормально відкритий клапан, щоб коли був включений насос, то він був закритий, а коли виключений то відкритий, але це ще один механізм і ще один удар по надійності системи.
     
  9. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Десь читав, що в паровозних котлах стояв запобіжний клапан(якась там залушка із легкосплавного металу), а стояла вона в середину котла. Тобто, коли перевищувався тиск, чи температура, заглушку проривало і водою заливало полум"я. На скільки реально це пристосувати для котлів опалювальних, не знаю, але як варіант (на випадок аварії) можна розглядати.
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Вот этого, как-раз, не нужно. Вы наверно неверно что-то поняли. Наоборот стараться нужно слои в ТА не перемешивать.

    Чисто по физике, выходит где-то 3%. Но практически, нужно не менее 10% объёма.

    ниже зоны нагрева - середины топки котла. Если дно ТА будет дальше от центра планеты, чем середина топки, то прогреется весь.

    Не надо там кран закрывать. Лучше б там стоял обратный клапан.
     
    Алекс Иваныч, Володимир П та Alex__1970 подобається це.

Поділитися цією сторінкою