Самодельный котел работает по прынципу булерьян

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Виталий Л, 6 бер 2015.

  1. Витэк

    Витэк Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.084
    Симпатії:
    1.863
    Адреса:
    Золотоноша
    Колосники значно збільшують надходження кисню до всієї заклади дров, що в свою чергу призводить до виділення газу із значно більшого об'єму дров, аніж це потрібно, і всі гази не встигають згорати, як наслідок ККД значно знижується.
    Думаю, що попелу не може бути значно багато, при якісному згоранні, з 10 кг дров попелу залишається десь біля пів літри.
    Бурельян це логічне продовження подового згорання, яке нині із за більш екологічного згорання розповсюджене майже в усьому світі, крім СНГ.
     
  2. Валерон К

    Валерон К Прораб

    Повідомлення:
    488
    Симпатії:
    378
    Адреса:
    Черкащина
    @Витэк, на мою думку колосники потрібні,особливо в котлах довготривалого горіння для просипання попелу.А повітря подавати під колосники не обовязково.Колись була думка зробити котел по принципу булера,з колосниковою решіткою і ящиком куди просипатиметься попіл.Піддувальні дверки-герметичні.Моє бачення таке-дрова прогоріли,залишився жар,витрушуємо ящик з попелом,підгрібаємо весь жар в передню частину котла і завантажуємо нову порцію палива.Котел працює далі.З подовим горінням,таку чистку зробити важко,або чекати поки повнісю погасне або вигортати все із жаром.
    Ну якщо топити не постійно (ранок,вечір) то і подове горіння проходить.
     
  3. Витэк

    Витэк Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.084
    Симпатії:
    1.863
    Адреса:
    Золотоноша
    Для вигрібання попелу при безперервному процесі потрібні.
    Якщо робити технічну перерву хоча б один раз на добу, думаю що можна і без колосників.
    Проблема в тому, що якщо навіть не пропускати повітря під колосники, то воно навіть зверху із за того що холодніше і важче буде само заходити під колосники і картина буде майже та ж, що і із відкритим піддувалом.
    Дуже бажаю втілити в такому котлі принцип вільного горіння полум'я, як у свічці, чи російській печі. Але ще не можу схватити музу за бороду.
     
  4. Валерон К

    Валерон К Прораб

    Повідомлення:
    488
    Симпатії:
    378
    Адреса:
    Черкащина
    Почитайте книгу-Хошев Ю. М. Дровяные печи.
    Всі процеси горіння толково описані.Якщо маєте вільний куточок на подвірьї,зробіть макет топки із цегли на суху покладеної,та попостерігайте за горінням.Так Ви швидше зрозумієте самі процеси і навіть по новому почнете думати і аналізувати.
     
    X-TAZ та Витэк подобається це.
  5. Витэк

    Витэк Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.084
    Симпатії:
    1.863
    Адреса:
    Золотоноша
    Спасибі, так і думається, але для початку потрібно зупинитись на якійсь концепції, а в мене поки що їх декілька і відчуття що ще чогось бракує.
     
  6. Витэк

    Витэк Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.084
    Симпатії:
    1.863
    Адреса:
    Золотоноша
    Повітря не може так швидко підсушити дрова, а от підпалити зайвий об'єм легко. Щоб котел не придушував горіння обкладіть його цеглою, але я думаю, що буде гірше, так як газовиділення збільшиться, а цей тип котлів як раз таки намагається зменшувати газовиділення. І одним із методів зменшення є відсутність колосників. Додаючи до нього колосники ми тим самим робимо інший тип котла.
     
    Vasil77 подобається це.
  7. Валерон К

    Валерон К Прораб

    Повідомлення:
    488
    Симпатії:
    378
    Адреса:
    Черкащина
    @штірліц, я підказав,що можна почитати,більш простою і зрозумілою мовою.Є ще книги Грум-Гржимайло,але це більш ранні роботи.

    Я мову вів не про докидання на всю площу жару.Жар залишається в передній частині як і при розпалюванні.

    Я противник просушки дров в котлі.На просушку затрачується енергія дров.

    По закінченню опалювального сезону,закладаю дровяник дровами,які з осені напиляні а на протязі зими порубані.Можна вважати,що дрова літньої сушки.
    --- добавлено: 19 чер 2015 у 21:51 ---
    Якщо в котлі присутні колосники,то це не означає,що тут інший тип горіння.Все залежить від того як подається повітря,а самі колосники можуть виконувати функцію видалення попелу із топки.
     
    Останнє редагування модератором: 27 чер 2015
    X-TAZ та Володимир П подобається це.
  8. Виталий Л

    Виталий Л Інженер

    Повідомлення:
    439
    Симпатії:
    755
    Адреса:
    кременчуг
  9. Витэк

    Витэк Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.084
    Симпатії:
    1.863
    Адреса:
    Золотоноша
  10. Виталий Л

    Виталий Л Інженер

    Повідомлення:
    439
    Симпатії:
    755
    Адреса:
    кременчуг

Поділитися цією сторінкою