ТП котел(з великою камерою) саморобний

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем leshiy_40, 25 січ 2015.

  1. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Хату гріти, вкадратів до 100. А дрова рубати лінь, ось і приглядаюся до розмірів топки. (я писав вище, що маю необмежену кількість низько калорійної деревини). Думаю, якщо добре прорахувати і вживити вітрачка, то з 10-ть годин витягувати буде. Тут іще не ясно із подачею вторинного повітря.
     
  2. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Ага.Так наведені приклади звичайні котли верхнього горіння і наявність великої топки не означає тривалість,горить то вся закладка,вночі прийдеться таки вставати.Звісно можна ТА побільше і т.д. але процитую ваші ж слова-" краще зробити одразу толково продумано,чим пізніше сто разів переробляти".Моя порада дивитись в сторону шахтного ,так як в ньому найкраще можна скомпонувати співвідношення бункер+топку+теплообмінник.З верхнім горінням такого досягти важко(включаючи розпіарену Стропуву).Піролізні ж капризні до паліва,+енергозалежні.
     
  3. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Я тут призвичаївся, то мені допотопного КСТ на ніч вистачає. А на великі чурбаки, а іще із вітрачком, то і подавна. Питань, звичайно вистачає, але треба вивчати, в добавок ніякої складності конструкції.
     
  4. gjkzr

    gjkzr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.677
    Симпатії:
    1.698
    Адреса:
    Украина
    И да и нет .
    Конечно реальное время горения 3-4 часа. За это время вы нагреваете дом и потом он остывает . Если нормально утеплен до 19 грд остывает еще часов 8 . Итого и получается около 12 часов .
    Конечно не получается поддержать стабильную температуру и т.п. Но реально таким тоже можно топить 2 раза в день . Мой отец уже 15 лет так топит и нормально . Только в сильные морозы( около 20) топка
    3 раза в день.
    И очень удобно в межсезонье, когда не нужно много тепла.
    Удобно когда котел не основной ( вместе с газовым)
    Хотя я выбрал для себя шахтный.
    В общем каждому свое.
     
  5. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Також схиляюся до шахтного, але для нього потрібно кришити дрібно дрова. Хто мав діло з вербою, той розуміє про що мова.
    А із положення довготривалого горіння я вийшов наступним методом, набиваю котел твердою породою(на ніч) розганяю до 80С і виставляю РТ на 40С. Котел не тече, бо вже дрова висохли(залишилось деревне вугілля), а воно тліє до самого ранку утримуючи задану темп. Зранку знову закинув сухого і так по кругу. ЦН виставлений на мінімум, термоголовки на радіаторах на 20С. Якщо на вулиці сильний мороз, то звичайно, навідуватись потрібно частіше.
    Удачі в експерементах.:Hi:
     
  6. gjkzr

    gjkzr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.677
    Симпатії:
    1.698
    Адреса:
    Украина
    Вот и я об этом же . Многие приспособились и при правильной эксплуатации на обычном котле прекрасно топят .
    Шахтный у себя ставил потому что топлю сырой тырсой . Все же ни в одном котле кроме шахтного ее нормально не спалишь.
     
    pic16f887 та leshiy_40 подобається це.
  7. чорний

    чорний Стажер

    Повідомлення:
    15
    Симпатії:
    2
    так-так а хочеться раз навалив і на сутку!:vo:d:)
    --- добавлено: 2 фев 2015 в 23:33 ---
    зробив по типу стропува (бубафоню) з балона горить але водяну сорочку ставити не раджу КПД ніяке хіба трубу в 6 м. і утеплену
     
    Останнє редагування модератором: 10 лют 2015
  8. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    10 -12 годин не напрягає. Якщо біля котла буде вай-фай, стояти чайник ну і різні няш-мяші, то вся процедура буде лише в радість.(перевірено)
     
  9. pic16f887

    pic16f887 Прораб

    Повідомлення:
    345
    Симпатії:
    313
    Адреса:
    Київська обл
    В мене теж шахтий і теж топлю в основному тирсою . Одноі загрузки вистачае на 10-13 годин.(пів мішка подріниних гілок а зверху 2 мішка тирси) для розгону використовую на 5-10 хвилин димососа.Котел і димосос саморобні.
     
  10. turbo77

    turbo77 Прораб

    Повідомлення:
    550
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Житомир
    leshiy_40 подобається це.

Поділитися цією сторінкою