Епоксилін. Справиться чи навіть не братись?

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем Светка, 21 січ 2015.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    якщо судити з фото - то ніякий клей не приліпить надійно такий кусочок. Треба думати над протезом: або накладний з тонкої жерсті, або повнотіла деталь, випиляна з металу по розміру всього виступу і відповідно закріплена.
    Питання будуть у виконавця того ремонту, скільки в нього є запасу на товщину накладки або як закріпити повнотілу деталь на корпусі..
     
    Мирослав подобається це.
  2. Светка

    Светка Бригадир

    Повідомлення:
    268
    Симпатії:
    107
    Адреса:
    Хмельницкий
    По першому варіанту...
    боюсь, жерсть може пошкодити нитку
    По другому, :stena: інших варіантів немає(((

    Напевно краще пошукаю інші варіанти техніки... такі щоб без реанімації...
     
    Т.М. подобається це.
  3. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Рахую, що деталь підлягає ремонту. Але ...

    Про формування зубів з епоксидної композиції - забудьте. Не витримають механічних навантажень.
    Про виготовлення цілого зуба чи накладок на нього і механічне кріплення до основи - теж забутьте. По тій же причині.
    Що можна зробити? Думаю, можна виготовити фрагменти зубів з підходящого пластика і приклеїти або припаяти до основи. При цьому слід зрізати накосо залишок зуба, щоб утворився довгий (від довжини залежить міцність), рівний і гладкий шов.

    Підбираємо пластмассу.
    Потрібно бодай приблизно визначити тип пластмасси. Як мінімум, протестувати десь на задній частині а) на реакцію на розчинники (капнули трохи 647 розчинника, ще краще - дихлоретану, якщо за пару хвилин пластмаса в місці каплі пом'якла - годиться для склейки дихлоретановим клеєм (розчин пластмасової стружки у дихлоретані). Можливий варіант матеріалу - оргскло або подібне.
    б) на реакцію на моментний клей. Берем клей моментного типу ("Ціанопан", тощо), капаємо на задню частину. Якщо після висихання є приклеювання - можна клеїти моментними клеями. Можливий матеріал - полістирол або люба інша пластмаса що добре клеїться вищеназваним клеем і має механічну міцність. Найкращий варіант клею - радянський Циакрін (якщо знайдете десь на заводах чи лабораторіях) або моментний клей від Loctite (дорого!).
    в) якщо попередні тести не дали результатів, пробуємо на термопластичність гарячим паяльником (знову на задній стороні). Можливий матеріал - поліетилен, вилитий під тиском. Трохи сумнівний варіапнт, але можна спробувати, головне знайти підходящий шматок пластмасової заготовки. Пайка - гарячим паяльником або чимось подібним.

    Вирізаємо новий фрагмент зуба, точно підогнаний на місто, клеїмо його або паяємо, сушимо бодай добу, зашліфовуємо нерівності і випробуємо результат. Якщо допоможе - супер! Якщо ні - залишається варіант виготовлення деталі фрезеруванням із легкого сплаву або пластмаси з наступним шліфуванням і поліруванням деталі.

    Допомогти Вам у цьому змогли би люди, що займаються різного роду моделізмом - описані операції і матеріали їм мають бути добре знайомі.
    Як на мене найкращий був би варіант б) - якщо повезе. Успіху!
     
    Останнє редагування модератором: 22 січ 2015
  4. Светка

    Светка Бригадир

    Повідомлення:
    268
    Симпатії:
    107
    Адреса:
    Хмельницкий
    Дякую за таку розгорнуту відповідь. Буду думати! Розпитувати на предмет наявності моделістів поблизу.
     
  5. акула941

    акула941 Прораб

    Повідомлення:
    117
    Симпатії:
    213
    Якщо зуб повнотілий, то, можливо, використати зубопротезну технологію: штіфт, а потім зформувати епоксіліном зуб. Я так думаю.
     
    Останнє редагування модератором: 6 лют 2015
    gam-ua подобається це.

Поділитися цією сторінкою