Своїми руками Верстатик токарний

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Саша., 31 сер 2014.

  1. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Портеба в свердлах різних діаметрів є нагальною. Зберігати їх у коробочках чи шуфлядах незручно, бо витрачаеться час на пошук необхідного діаметра. А ось людина в Києві робить підставочкі-органайзери. Сплатив і отримав, зібравши заселив свердлами:

    WP_001017.jpg WP_001019.jpg

    На нову планшайбу прецизійного патрона забажалося зробити власний хомут, щоби не забирати від 130 патрона. Пощастило знайти на ринку чавунну заготовку необхідних розмірів. Хомут після всього був побалансований статично, щоби нівелювати дісбаланс і уникнути вібрації на шпінделеві. Так воно є:

    WP_001021.jpg WP_001025.jpg

    Нащо треба прецізійний патрон? Наприклад треба зточити хвостовик свердла, щоби затискати його в патроні звичайної дрелі. Тому свердло треба закріпити до обточування з найменьшим биттям щоби уникнути есцентриситету між свердлом і "новим" хвостовиком. Найменьшу похибку (найменше биття) дає прецизійний патрон. І таких випадків є досить.
     
  2. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Всеж такі не дарма на металоріжучих верстатах застосовують всілякі змашувально-охолоджуючі рідини. Навіть при обточуванні м'яких сталей (сталь 3) поверхня деталі після різця краша ніж при сухому обточуванню.

     
  3. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Прохідний різець є найбільш зручним в токарній справі. Він ріже вздовж і поперек (торцює). Але мені якось не виходило потоваріщювати з ним. Не міг підібрати кути заточкі передньої поверхні. Ось нарешті трапилося.





    До того ж прохідним різцем дуже зручно знімати фаскі.
     
  4. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    До попереднього посту - прохідним різцем можна врізатися (заглиблюватися) в деталь. Це дає мені можливість виточити заготовочку під різбовий вал. Такий щоби вхід і вихід різця були вільними (із запасом). Ось ріжу ліву різьбу М12 крок 1,75



    Так воно вийшло:

    WP_001055.jpg WP_001056.jpg

    Тепер хочу навчитися вимірювати різьби спеціальним різьбоміром-мікрометром. Щоби знати до яких пір різати і наскількі плотним буде зачеплення в різьбовому з"єднанні. Бо інакше можна пролетіти з розміром (просадити різьбу). В малих верстатах настроюватися на крок різьби треба підбором шестерен в гітарі. Різьби різати мені подобається, а ось шестерні в гітарі міняти - ні. Наступний верстат шукатиму без такого недоліка, щоби в крок вибирати перемикачами як на великіх верстатах.
    Мав такого гостя

    WP_001054.jpg
    Він погрівся пару годин і попросився на двір- гуляти.
     
    Останнє редагування: 17 гру 2015
    Блаж подобається це.
  5. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю.
    Пробую різати різьби. Трапецеподібна (трап 16) крок 2 мм.



    Але, гітара :

    WP_001098.jpg

    Довелося робити нової, з текстоліту:


    WP_001092.jpg

    Але маю надію, що допоможуть мені з новою сталевою гітарою.

    Виявляеться даний верстат мав заводській інший варіант гітари:

    DSC07837.JPG

    Але знайти такої мені не пощастило.
    До всього , ще і новий хомут партона тріснув:

    WP_001097.jpg

    Залізакі, як і люди- одні працюють, інші ламаються.

    Але, я нарешті розібрався з передоточним числом гітари і варіантами розташування шестерен. Раніше оріентувався на паспортні таблиці, але ті таблиці мають хиби.
     
  6. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю.
    При збиранні шпіндєльного вузла виникла потреба в специфічному кільці діаметром 62 мм., і в середині мало бути 55 мм. Товщина мала бути 1,1-1,13 мм. Де таке придбати? Купити нема де. Робити на токарному єдиний вихід.
    Зараз є нові інструменти, що дозволяють єкономити час і матеріал. Я вирішив відрізати від бронзової заготовкі необхіде кільце. Коронкою на 51 мм., роблю врізання в заготовку:

    IMG_2700.JPG
    Ось такий кільцевий слід:

    IMG_2701.JPG
    Розточую, підводячи під необхідний розмір:

    IMG_2702.JPG

    Відрізним, з урахуванням необхідної товщини кільця роблю канавку:

    IMG_2703.JPG

    Кінцево відрізаю розточним, щоби уникнути грубої завусинкі від відрізного різця:

    IMG_2705.JPG

    Деталь готова і встановлюється над підшипниками:

    IMG_2709.JPG IMG_2708.JPG

    15 чи 20 хвилин то заняло і заготовка з бронзи не сильно постраждала.
     
    Andrii_M та ksn подобається це.
  7. Resident

    Resident Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Доброго дня Саша. Придбав собі також такий же санок (16у04п) 79 року випуску. та вирішив його відновити.
    Відразу питання: Яким чином та матеріалом ви відмивали ваш станок від бруду та старої фарби перед фарбуванням??
     
  8. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю. Відмивав головно бензином. Але теплою водою з фейрі також можна. Внутрішні масні порожнини пензликом і бензином. Бензин звичайний з АЗС.
    Стару фарбу, що добре трималася я не видаляв, прийнявши за основу для шпатлювання. Просто зашкурював грубшою чи дрібнішою шкуркою.
    Також місцями, для видалення фарби використовував кутову шліфмашину з дротяними щітками і рідку змивку для застарілої фарби.
     
  9. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Практика відрізняеться від теорії, бо в тонкощах пояснює всі відтінки питання.
    При розточних операціях тружка і охолоджуюча рідина біля кулачків патрона розлітаються на всі бокі. В зоні розльоту знаходитися не хочеться. Виручає козирьок патрона. Накрив патрон і стружка вже відбивається від нього:
    IMG_2797.JPG IMG_2796.JPG
     
    ksn подобається це.
  10. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю.
    Через модернізацію фрезерного верстату НГФ-110 доводиться освоювати нарізання трапецеподібних різьб. Це трохі важче ніж метричні різьби. Але малий зьом + охолоджуюча рідина на сталі 3 дають дуже добрі результати:



    Верстат сам все ріже. Довелося налаштувати крок різьби шестернями в гітарі, підводити і відводити різець , запускати і реверсувати верстат. Ну і треба бути уважним, щоби своєчасно зупиняти верстат.
     
    Останнє редагування: 10 бер 2016
    viktor28465 подобається це.

Поділитися цією сторінкою