Замена газового счетчика

Тема у розділі 'Юридические вопросы, нормативные документы', створена користувачем агент007, 12 лип 2014.

  1. агент007

    агент007 Інженер

    Повідомлення:
    438
    Симпатії:
    576
    Адреса:
    Берегово Закарпатская обл.
    Я получил от газовиков письмо в котором написано что принят новый закон про метрологию и газовики(пишу дословно) не мають права здійснювати розрахунки з населенням за спожитий газ за показниками не повірених лічильників газу.У випатку якщо Ваш лічильник не буде повірений до 31.07.2014р.розрахунки за газ будуть здійснюватися за нормами споживання природного газу у разі відсутності газовіх лічильників. Короче должны снять счетчин через две недели привезут если не забракуют.В на люди очень возмущаются бракуют счетчики целыми улицами (а особенно те которые даром ставили)а потом покупай новый скандалы конкретные.Я знаю людей в которых счетчик не меняли уже 10 лет.Газовики говорят что каждие 5 лет нодо проходить проверкуНа эту ситуацию можно хоть как то повлиять.
     
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    12.637
    Симпатії:
    12.683
    Адреса:
    Київ
    Кто должен снять?
    Есть альтернативная контора для поверки?
    А поверять надо в срок.
     
  3. Зємлємєр

    Зємлємєр Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.130
    Симпатії:
    3.857
    Адреса:
    забите поліське село
    знімає газконтора, ставлять тимчасову перемичку і забирають на повірку в ідеалі чероез декілька днів отримаєте свій лічильник з новою пломбою . Корупційний варіант - даєте 100 грн і отримаєте нову пломбу і акт на місці без знімання . Спречатись з монополістом безглуздо , нажаль .
     
  4. агент007

    агент007 Інженер

    Повідомлення:
    438
    Симпатії:
    576
    Адреса:
    Берегово Закарпатская обл.
    Цей варіант я в нас ще не чув.
    --- добавлено: 13 июл 2014 в 16:12 ---
    Нерозумію чому не мож робити так, як електрики.Принесли з собою лічильник ,новий поставили, а старий забрали на провірку.Якщо старий поганий, тоді хай платить хазяін.
     
    Останнє редагування модератором: 21 лип 2014
  5. Т.М.

    Т.М. Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.332
    Симпатії:
    1.124
    Адреса:
    Днепропетровск
    А на что вы конкретно хотите повлиять? Как не делать поверку счетчика ?
     
  6. Бригадир
    Онлайн

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.579
    Симпатії:
    4.855
    Адреса:
    Одесса
    Как убрать или уменьшить плату за поверку. Неужели она не входит в тариф?
     
  7. агент007

    агент007 Інженер

    Повідомлення:
    438
    Симпатії:
    576
    Адреса:
    Берегово Закарпатская обл.
    Повлиять на то, как можно снимать на поверку счетчики все подряд в улице и все оказываются плохими то есть надо покупать новый за свои деньги.
     
  8. Т.М.

    Т.М. Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.332
    Симпатії:
    1.124
    Адреса:
    Днепропетровск
    Закон Украины
    Стаття 28.Повірка засобів вимірювальної техніки
    ...
    3.Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюютьсяза рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
    ...
    "

    http://krainamaystriv.com/threads/19770/
    Остальное еще посмотрю.
     
    Володимир П та агент007 подобається це.
  9. Т.М.

    Т.М. Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.332
    Симпатії:
    1.124
    Адреса:
    Днепропетровск
    Проведение поверки счетчиков газа регламентируется:

    1. Законом Украины «Про метрологію та метрологічну діяльність».
    2. ДСТУ 2708:2006 «Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення».
    3. Постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 9 грудня 1999 р. «Про затвердження правил надання населенню послуг з газопостачання».


    Постановлением КМУ № 2246 от 09/12/1999 года «Об утверждении Правил предоставления населению услуг по газоснабжению».

    .16-1. Періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.

    На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної/позачергової повірки та ремонту, пов'язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду. У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, розрахунки із споживачем здійснюються залежно від середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.

    У разі справності лічильника газу після проведення його повірки або ремонту газорозподільне підприємство зобов'язане встановити його протягом двох місяців з моменту зняття.

    У разі коли лічильник газу, що встановлений у споживача та перебуває у власності газорозподільного підприємства, визнано в установленому порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, демонтаж, транспортування та монтаж нового лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства. При цьому газорозподільне підприємство встановлює споживачеві новий лічильник газу протягом двох місяців з дня визнання його непридатним до експлуатації та ремонту.

    Якщо встановити лічильник газу протягом двох місяців з дня визнання його непридатним до експлуатації та ремонту неможливо, газопостачальне підприємство здійснює розрахунки за спожитий споживачем природний газ відповідно до середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.

    У разі коли лічильник газу, що перебуває у власності споживача, визнано в установленому порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, розрахунки із споживачем здійснюються протягом двох місяців з дня письмового повідомлення газорозподільним підприємством споживачеві про визнання лічильника газу непридатним до експлуатації та ремонту відповідно до середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців, а в подальшому - відповідно до встановлених норм споживання та вимогЗакону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”.

    22. Установлення лічильників газу здійснюється газорозподільним підприємством або підприємствами і організаціями, які мають необхідні ліцензії та дозвіл на виконання таких робіт. Виконавець після встановлення лічильників газу зобов'язаний видати споживачеві акт та розрахунковий документ, що засвідчують факт виконання робіт. Гарантійне та післягарантійне обслуговування лічильників газу здійснюється відповідно до законодавства.

    Вартість лічильника газу та послуг з його встановлення оплачуються:
    у новозбудованому будинку - забудовником (замовником);
    у разі реконструкції, капітального ремонту житла - замовником;
    у разі встановлення лічильника газу в газифікованому будинку - споживачем.

    Лічильники газу можуть встановлюватися також за кошти газопостачальних (газотранспортних) підприємств та за рахунок інших джерел.

    Особливості встановлення лічильників газу споживачам визначаються Законом України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

    О том что вы должны поставить счетчик за свой счет горгаз должен сообщить вам это в письменном уведомлении о непригодности снятого счетчика.
    Горгаз хочет поменять роторные счетчики на мембранные. Но роторные счетчики у нас в стране не отменены. Поэтому отказать в установке нового роторного счетчика они не могут. Вернее-могут, но с этим можно бороться . Но все делать только в письменном виде.
     
  10. Бригадир
    Онлайн

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.579
    Симпатії:
    4.855
    Адреса:
    Одесса
    агент007 подобається це.

Поділитися цією сторінкою