Расширительный бачок

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Строй, 4 вер 2009.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Расширительный бачок

    При нагріві вода розширюється. В домашніх умовах - це 5% від всього об"єму води, залитого в систему.
    Бачок потрібен для цих 5%.
    Напевне теперішній варіант - стояк - якраз і справляється із цим об"ємом.
    У сполученій з атмосферою системі тиск визначається найвищою точкою системи, до якої досягає вода.
    У закритій системі тиск може бути більшим на декілька атмосфер.
    Рекомендую зробити систему закритою із встановленим мембранним бачком об"ємом, який буде враховувати системо повністю (з добудовами 2 поверху).
     
  2. семен

    семен Майстер

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    74
    Я за зиму доливаю 12-15л води у систему.Бачок відкритий бо коли варили батареї , то стики потекли і довелось ліпити "холодной сваркой".і тепер боюсь тиску усистемі. Трохи погано циркулює вода тому постійно працює насос.Бувало виключили світло вода охолола рівень впав у стояку і потім насос не може відновити циркуляцію тому у бачку вода має бути постійно.Як Ви без нього живете не розумію.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Расширительный бачок

    система скільки води вміщає?
     
  4. семен

    семен Майстер

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    74
    Близько 150 літрів.Можливо десь на стиках сочиться і висихає, але ж літом каюж не бачу...
     
  5. Строй

    Строй Підмайстер

    Повідомлення:
    45
    Симпатії:
    0
    зачемь повышать давление в системе? если я итак нагреваю воду только до 60 градусов потолок ...что мне даст давление? ... какие премусчества у систем с давлением воды у которых выше?? непомню школьной физзики ..типа на нагрев воды которая находиться под большим давлением я затрачу меньше энергии?? типа так? принцип скороварки ..а если в цифрах?

    а какая у вас температура воды? у мну 40-60 градусов, диаметр стояка 55 мм , я особо и незамечал разницы в обьеме воды при включенном котле(зимой периодично смотрю уровень в стояке) ... а как это понять ... "неможе видновити циркуляцию" ??? какая связь между мотором который ганяет воду по кругу и уровнем воды в стояке или бачке?? или у вас тепловой насос??
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Расширительный бачок

    якщо ви проти високого (підвищеного) тиску в системі - то я підтримую таку вашу думку. В працюючій системі вигідно тримати такий тиск, щоб у найвищій точці системи він був рівний атмосферному (відносно вакууму). Але це вже на працюючій системі.
    А коли тільки запускають закриту систему, тоді бажано підняти внутрішній тиск в системі до двох (або і трьох) атмосфер.
    Для чого це? Для швидшого розповітрення системи.
    Тут є дві складових: а) при збільшенні тиску у воді розчиняється більше повітря, яке залишилось у трубах і приладах після заповнення. Це важливо, оскільки труби монтуються не строго з пійомом, до встановленого відповітрювача. Повітря під більшим тиском переходить у воду, а потім, після прогріву води у котлі, виходить з неї; б) буває так зроблено монтаж, що є багато повітряних "кишень" ("карманів"), які повністю перекривають протік води і циркуляційний насос не може їх продавити. Так щоб відновити циркуляцію церез такі ділянки - необхідно стиснути цю повітряну кишеню так, щоб появився хоч малий, але безперервний потік теплоносія.
    ось чому атмосферного тиску теплоносія в системі замало (хоча б на старті)
     
  7. семен

    семен Майстер

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    74
    Стояк піднімається на 1.5м над котлом, потім горизонтально 2м і вниз до рівня батарей. Коли вода вихолодає то рівень падає (правда не знаю на скільки) насос підіймає воду і чути "дзюркотіння" води (як у пісуарі). А до тривалої зупинки насоса працює тихо.
     
  8. Аматор

    Аматор Майстер

    Повідомлення:
    426
    Симпатії:
    69
    1. Зачем систему герметизируют - я выше написал.
    2. насос работает в жтдкостной смазке. при завоздушивании системы и если из него не выпустить воздух, то он будет шуметь.
     

Поділитися цією сторінкою